Sanitariat bez prądu w mikrooczyszczalni ścieków

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2

Sanitariat bez prądu w mikrooczyszczalni ścieków




przez Arnaud M » 14/05/11, 21:45

Bonjour à tous,

Jestem w sytuacji, w której mam bardzo mało miejsca przy domu, a do wykonania tradycyjnych sanitariatów przydałby mi się podnośnik (energochłonny).

Miałbym miejsce na mikrostację, ale odpowiedź instalatora („pompa ma tylko połowę mocy elektrycznej”) sprawiła, że ​​się wzdrygnąłem.

Dokonałem porównania zużycia energii elektrycznej przez każdą mikrostację z turbiną lub dyfuzorem do uzdatniania tlenowego, które wynosi od 40 kWh do 60 kWh miesięcznie... dwukrotnie większe niż zwykłe zużycie!

ORAZ w końcu zdałem sobie sprawę, że istnieje niedawno zatwierdzona stacja, compacto, która w tej samej cenie co inne oferuje filtrację końcową na kilku warstwach wełny bazaltowej, tak naprawdę nie wiem, ale to jest ostateczny koszt filtra 1000 euro wymienić po 10 latach jak jest mocno zabrudzony to jest sposób na wyczyszczenie go strumieniem wody, inaczej zajmuje 1m2 powierzchni gdzie potrzeba 25m2 filtra piaskowego kosztującego skórę dupy jak wszystko trzeba zastąpił, krótko mówiąc, szczęście bez zużycia energii.
Wszystko z opróżnianiem co 4 lata jak klasyczne szambo i możliwością samodzielnego montażu.
Wyładowania są niższe niż mikrostacji elektrycznych.

Pytałem chłopaków ze Spanc lub instalatorów co o tym sądzą, nie wiedzieli... Słuchając ich, na energię atomową trzeba wydawać, tym bardziej, że trzeba się spieszyć, za 2 lata cena prądu spadnie wzrosła o 30%.

Chciałem się dowiedzieć, czy ktoś z Was miał jakieś uwagi na temat stacji Compacto?

Skoro jest tak dobrze, to po co pozwalać na mikrostacje elektryczne?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79290
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 14/05/11, 23:15

Moim zdaniem mikrooczyszczalnie ścieków to nic więcej niż zielone oszustwo: „oczyszczamy” z jednej strony, aby w dużej mierze nadmiernie konsumować z drugiej!

Bardzo precyzyjnie wskazuje Pan na problem wymuszonego nadmiernego zużycia energii elektrycznej (nie mówiąc już o kosztach instalacji).

Nie mam rozwiązania twojego problemu... z wyjątkiem laguny biologicznej (przy 0 kWh), ale skoro nie masz miejsca...

Compacto Nie wiem, mają stronę? Wydaje mi się to trochę za dobre... a potem, kiedy czyścisz, brudna woda, gdzie się podziała? To jak filtr DPF w samochodach, który przechowuje się tylko po to, by później uwolnić zanieczyszczenia? : Chichot:
0 x
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 16/05/11, 22:24

Filtr bazaltowy jest po prostu czyszczony przy wejściu do szamba (zanieczyszczenia, które nie miały czasu na oczyszczenie, są ponownie wprowadzane do obiegu). Ale zatkanie to tylko wina za małego szamba, podobno mają 4000 l mini zamiast 3000 l, to raczej mało prawdopodobne.

To nie walenie, spalanie oleju napędowego PO silniku!!!


Właściwie to COMPACT'O, a nie COMPACTO jak pisałem.

I myślę, że to rozwiązanie mojego problemu, ponieważ robią to samo co laguna na 1m2 powierzchni, wszystko za 0 kWh i bez skomplikowanej instalacji.

Mam instrukcję techniczną znalezioną na Gouv.fr:
http://www.assainissement-non-collectif ... 6d8dd7.pdf

Tak, to brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, ale ponieważ jest licencjonowane, jeśli nie ma oszustwa, myślę, że to odpowiedź dla wielu (w rzeczywistości nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy brać mikrostacje zużywające energię elektryczną, powinno to kosztować tylko 1000 euro więcej).
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 17/05/11, 01:13

Aby przeczytać tę informację, jest to klasyczny szambo o pojemności od 3 do 4m3 nie mogę trzymać tylko :
na 1m2 powierzchni

Nie rozumiem, jak mogliby umieścić 3 do 4 m3 na zaledwie 1 m2 ziemi.
Wymiary 2,7m na 1,15m na stronie 15.
A może źle czytam????
Ostatnio edytowane przez dedeleco 17 / 05 / 11, 13: 41, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636




przez Macro » 17/05/11, 09:19

Mój beauf zamontował oczyszczalnię ścieków z dyskami. Silnik zużywa tylko 60 W...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 17/05/11, 13:39

60W ciągłe, 24h na 24h może być identyczne z 500W przerywanym przez impulsy 1/10 czasu ??????????
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636




przez Macro » 17/05/11, 13:52

Rzeczywiście jest to około 45kw/h miesięcznie.
0 x
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 17/05/11, 18:26

dedeleco napisał:Aby przeczytać tę informację, jest to klasyczny szambo o pojemności od 3 do 4m3 nie mogę trzymać tylko :
na 1m2 powierzchni

Nie rozumiem, jak mogliby umieścić 3 do 4 m3 na zaledwie 1 m2 ziemi.
Wymiary 2,7m na 1,15m na stronie 15.
A może źle czytam????


Są to 3 identyczne bloki, nie mam już na myśli rozmiarów i nie mam już pod ręką dokumentacji (niski przepływ), ale pierwsze 2 odpowiadają zbiornikowi na całą wodę 4000 l, a więc klasycznej filtracji wstępnej i trzeci odpowiada filtracji wełny mineralnej. Ponieważ bloki są z pamięci 1,.. na 1,... na 2 m wysokości, nazywam to 1m² zajętego ogrodu (widzianego z góry). Właściwie to więcej, ale musiałbym zrobić dokładniejsze obliczenia.

Martwisz mnie tymi 2,7 m widzianymi z góry, już walczę, żeby zatopić się 2 m w klifie, jeśli są 3 m, wydaję więcej!

Właśnie sprawdziłem w aprobacie, ma 1,35*1,15*1,34 wysokości. Pobrana powierzchnia to w przybliżeniu całość (wgłębienie + filtr z wełny mineralnej) o długości 5 m i szerokości 1,5 m.

Ostateczna powierzchnia filtracji wynosi 1,08 m², na 5 łóżkach piętrowych, czyli 5 m². Myślę, że poniżej jest 5 innych, około 10 m².
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181