Jaki typ pompy do odwrócenia osmozy wody deszczowej?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
chałoda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/03/11, 10:56

Jaki typ pompy do odwrócenia osmozy wody deszczowej?




przez chałoda » 22/03/11, 12:52

Witam,

Chciałbym osmozę wody deszczowej do zasilania moich akwariów.

Dzisiaj zużywam dziennie około 500 litrów wody z kranu na 100 litrów wyprodukowanej wody osmozowej.. Średnio moje jednostki osmotyczne działają 3 godziny dziennie.

Zastanawiam się, jakiego rodzaju pompy użyć do zasilania tych jednostek odwróconej osmozy do użytku z wodą deszczową: pompa powierzchniowa lub jednostka wspomagająca, inna? .. sporo o tym czytałem i ogólna opinia jest taka, że ​​zamiast tego należy użyć wzmacniacza, co mam trochę problemów ze zrozumieniem z następujących powodów..

Jeśli zaczynasz od urządzenia wspomagającego z 20-litrowym balonem i fabrycznie ustawionym na 2 bary po uruchomieniu i 3,5 bara po wyłączeniu, przed uruchomieniem pompy należy zużyć około 5/6 litrów. jednak w przypadku moich urządzeń do odwróconej osmozy zużywam 5 litrów w mniej niż 2 minuty.. Oznacza to zatem, że moja pompa będzie uruchamiana co dwie minuty, co nie wydaje mi się zbyt odpowiednie ze względu na żywotność pompy i zużycie energii elektrycznej (zbyt wiele zatrzymań i restartów)

Jeśli nie, to czy pompa powierzchniowa może bez problemu pracować nieprzerwanie przez 3 godziny.Czy fakt, że jest ona zaciśnięta na wylocie z jednostkami odwróconej osmozy, nie może zbytnio obciążać uszczelek?

Pompa wspomagająca odwróconą osmozę, czy wystarczy wiedzieć, że między moim rekuperatorem a odwróconą osmozą jest bardzo niewielka odległość?

Czy oświecony koneser mógłby potwierdzić/zaprzeczyć moim liczbom i poprowadzić mnie?

Dziękuję.

Laurent
0 x
dysk62
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/07/08, 11:13




przez dysk62 » 22/03/11, 13:21

Witam,
Możesz użyć pompy wspomagającej, działa bardzo dobrze. Zrobiłem to już dla wody deszczowej i dla "recyklingu" wody w moich akwariach.
0 x
chałoda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/03/11, 10:56




przez chałoda » 22/03/11, 21:43

Dobry wieczór,

Dziękuję za tę odpowiedź..pompa wspomagająca, to rzeczywiście tor, który brałem pod uwagę w szczególności ze względu na prostotę wykonania i zużycia (brak pb pompowania membrany, brak regulacji przełącznika ciśnienia itp.) .. Doradzono mi jednak przeciw niemu bo uznano za trochę za lekkie.Zamierzam wsadzić 4 prefiltry (5µ, węgiel 5µ,5µ,1µ) między pompę a membrany, spadki ciśnienia nie będą nie za bardzo ważne? gdzie umieścić filtry wstępne? pompa ssąca czy tłoczna?

Dlatego porzucam ścieżkę Booster, która a priori nie nadaje się do ciągłego użytkowania przez kilka godzin z osmsosseur.
0 x
dysk62
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/07/08, 11:13




przez dysk62 » 23/03/11, 09:49

Osobiście założyłem filtr wstępny 25µm przed pompą, aby ją zabezpieczyć, następnie za pompą filtr wstępny przeciw osadom 5µm i filtr wstępny węglowy (węgiel jest tam tylko po to, aby chronić membranę osmotyczną) i wykończyć membranę osmotyczną.
Pompa wspomagająca jest naprawdę bardzo mocna, więc myślę, że nawet z 4 filtrami wstępnymi nie będzie problemu.
0 x
chałoda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/03/11, 10:56




przez chałoda » 23/03/11, 14:52

Widziałem, że istnieje kilka rodzajów o różnych właściwościach Czy znasz charakterystykę swojego (ciśnienie, zużycie itp.) i od jakiego sprzedawcy go kupiłeś? jak długo korzystasz z tego systemu .. Mogę być tutaj niedyskretny .. : Oops:
0 x
dysk62
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/07/08, 11:13




przez dysk62 » 23/03/11, 15:30

Używałem tego systemu przez 3 lub 4 lata, średnio 60 litrów dziennie. Pompa wspomagająca zwykle ma ciśnienie 5 lub 6 barów, ale nigdy nie mierzyłem. Sprzęt mam z Poisson d'Or w Belgii.
0 x
chałoda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/03/11, 10:56




przez chałoda » 23/03/11, 17:33

Dziękuję, bardzo mi pomagacie znaleźć najlepsze rozwiązanie.. Mam jeszcze kilka pytań.. Powiedziano mi, że taka pompa nie zasysa i że kolektor deszczówki musi być umieszczony na mini 40 cm nad pompą w celu stworzenia przepływu grawitacyjnego.. Potwierdzasz? ... a może masz to szczęście, że masz pompę ssącą?
0 x
dysk62
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/07/08, 11:13




przez dysk62 » 24/03/11, 09:28

Pompa, którą mam, zalewa się sama, 2 metry od zbiornika i prawie na tej samej wysokości. Nie działa jak "klasyczna" pompa, pompa wspomagająca jest tak skonstruowana, że ​​ma ciśnienie, ale mały przepływ.
0 x
chałoda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 22/03/11, 10:56




przez chałoda » 24/03/11, 19:23

Samozasysająca pompa wspomagająca zamówiona dziś wieczorem... dzięki za info.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104