Problem Booster / Zbiornik wody deszczowej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
ced59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/03/11, 16:28

Problem Booster / Zbiornik wody deszczowej




przez ced59 » 15/03/11, 18:25

Witam,

Proszę Cię o to forum ponieważ nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.

W rzeczywistości na nowej konstrukcji zainstalowałem zbiornik na wodę deszczową, a mój hydraulik zainstalował dwuprzejściowy system z urządzeniem wspomagającym do zaopatrzenia moich toalet, pralki i zewnętrznego kranu.

Moje obawy są następujące:
woda nigdy nie jest pobierana z mojego zbiornika (przez ponad rok), a mój wzmacniacz nigdy nie opróżnia się i nigdy nie napełnia, wskazując 1,5 b (nigdy go nie zmieniając).

Próbowałem więc odciąć dopływ wody do miasta i tam uruchomiono wzmacniacz i nakarmiłem toalety, ale nie mam już wody na resztę ...
Z drugiej strony, jeśli nie odetnę dopływu wody miejskiej, toalety są zasilane przez tę wodę miejską, a nie przez urządzenie wspomagające ...

Muszę więc otworzyć i zamknąć zawór wody miejskiej, aby użyć wody w zbiorniku! nie jest bardzo praktyczne chodzić do toalety ...

Mój kierownik witryny nie może znaleźć rozwiązania, a mój hydraulik nie chce się ruszać, podczas gdy on jest tym, który dokonał interwencji ...

Apeluję więc o twoją pomoc.

Dziękuję i do zobaczenia wkrótce.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/03/11, 20:51

Aby cię przeczytać, musisz mieć niewielką kolekcję błędów.

Ostrożnie rejestruj wszystkie ścieżki rur, elementy, zawory, zawory 3-drogowe, dmuchawy, przełącznik ciśnienia itp. Na przejrzystych schematach, aby błędy były wyraźne !!
Zwróć także uwagę na zastosowane połączenia elektryczne i elementy sterujące.
Zapytaj swojego hydraulika o schemat i sposób zarządzania wykrywaniem miasta i wody deszczowej!
W przeciwnym razie zaoferujemy podstawowe pomysły tylko w próżni.

Można odnieść wrażenie, że woda miejska dominuje w pompie wspomagającej, czy jest to złe ustawienie przełącznika ciśnienia lub jego kontroli?


Po dokładnych schematach i znanych błędach można dokonać modyfikacji.

Pomóż sobie, a niebo ci pomoże !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 15/03/11, 21:25

Powiedziałbym, że jako oddany, ciśnienie wody w mieście musi być wyższe niż w tłumiku.
W każdym razie instalacja nie jest bardzo poważna i hydraulik może mieć problemy z działaniem tutaj, ponieważ instalacja ta jest po prostu zabroniona.
Przy tego rodzaju instalacji konieczne jest zastosowanie zabezpieczenia zwrotnego, więc jeśli postawił prosty zawór zwrotny, przywitaj się w przypadku kontroli.
0 x
ced59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/03/11, 16:28




przez ced59 » 15/03/11, 21:49

Dziękuję za odpowiedzi.

Nie jest to zbyt atrakcyjne, postaram się potem zobaczyć z moim konstruktorem, aby wywrzeć nacisk na hydraulika (nie ma zamiaru grać) ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/03/11, 21:58

Zanim dokładnie przyjrzysz się swojej instalacji, zaklinuj ją, jeśli powie ci złych facetów !!
Żądaj prawdziwych i jasnych planów, które możesz sprawdzić i przeanalizować !!
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 16/03/11, 08:16

cześć ced 59
zrobiłby zdjęcie zaworów
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 106