Wideo „Władcy wody”

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
entropia0
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 12/10/05, 11:33

Wideo „Władcy wody”




przez entropia0 » 12/10/05, 11:40

Bonjour à tous,

Nie mogę pobrać filmu o mistrzach wody (ani tego o pustce) w obszarze pobierania, chociaż udało mi się to w przypadku innych oferowanych plików. Próbowałem kilka razy, o różnych porach i dniach, z IE i Firefoksem, ale nic nie działa.
Czy to działa dla Ciebie?
Czy ktoś odzyskał te pliki i czy mógłby je przesłać na inny serwer?

@+

entropia0 ;-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 12/10/05, 11:52

Czy jesteś członkiem?
W przeciwnym razie przeczytaj to:
https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=452
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 04 / 06, 13: 37, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bojourvous5094
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 212
Rejestracja: 20/03/05, 20:11
Lokalizacja: LEVIS, Quebec

Alberta: Olej, ale nie więcej wody




przez bojourvous5094 » 29/04/06, 02:27

Olej, ale nie więcej wody
Kanada – Alberta

Z badania wynika również, że Alberta jest prowincją najbardziej narażoną na niedobór wody ze względu na wzrost liczby ludności, intensywne nawadnianie obszarów rolniczych i boom naftowy.

„Prognozy zużycia wody do (eksploatacji) piasków bitumicznych mogą osiągnąć 45 metrów sześciennych na sekundę, czyli około połowę minimalnego przepływu Athabaski w większości lat w ciągu ostatnich 15–16 lat” – powiedział Schindler.

„Woda jest wtryskiwana na głębokość 5000 metrów, a ciśnienie powoduje wypłynięcie ropy. Woda pozostaje tam uwięziona. Może pozostać w tym samym miejscu przez tysiące lat” – wyjaśnia Raphaël, inżynier i współredaktor firmy Echo-Actu. Zwykle ze złoża można wydobyć jedynie 30% ropy naftowej, zastosowanie techniki zatłaczania wody pozwala na utrzymanie stałego ciśnienia i znaczne wydłużenie okresu eksploatacji złoża. Obecnie przeróbka piasków roponośnych wymaga trzech do sześciu baryłek wody na baryłkę wydobytej ropy.

Podobnie prawie trzy czwarte rolnictwa irygacyjnego w Kanadzie znajduje się w Albercie, która ma również stado liczące 6,4 miliona sztuk w hodowli bydła i 1,8 miliona sztuk w branży wieprzowiny.
______
Źródło: http://echo-actu.blogspirit.com/archive ... .html#more
0 x
Zbieramy to, co zasialiśmy ...
Knut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/04/06, 01:53
Lokalizacja: Normandia




przez Knut » 29/04/06, 02:29

MAD-MAX staje się coraz mniej szalony......
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 29/04/06, 09:28

Knut napisał:MAD-MAX staje się coraz mniej szalony......


Być może nie będą to już filmy antycypacyjne, ale swego rodzaju przewodnik przetrwania… :zaszokować:
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 29/04/06, 14:02

„Woda jest wtryskiwana na głębokość 5000 metrów, a ciśnienie powoduje wypłynięcie ropy. Woda pozostaje tam uwięziona. Może pozostać w tym samym miejscu przez tysiące lat” – wyjaśnia Raphaël, inżynier i współredaktor firmy Echo-Actu. Zwykle ze złoża można wydobyć jedynie 30% ropy naftowej, zastosowanie techniki zatłaczania wody pozwala na utrzymanie stałego ciśnienia i znaczne wydłużenie okresu eksploatacji złoża. Obecnie przeróbka piasków roponośnych wymaga trzech do sześciu baryłek wody na baryłkę wydobytej ropy.


Eksploatacja tej „ropy” (łupków bitumicznych) z Alberty to kompletny nonsens. Osiągnęliśmy więcej niż granice ludzkiej głupoty. Za te pieniądze i całe zanieczyszczenia generowane przez tę eksploatację moglibyśmy opracować pojazdy hybrydowe po znacznie bardziej przystępnej cenie niż obecnie, ale koncerny naftowe wolą w dalszym ciągu tuczyć się (pieniędzmi) ze szkodą dla zdrowia naszych pięknych planeta… przestępcy : Evil:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 29/04/06, 17:47

Ludzkie bzdury mogą być, ale nie kapitalistyczne ...

Ropa naftowa jest jedną z podstaw kapitalizmu ...

Czy znasz wiele produktów sprzedanych nawet 30-krotnie w stosunku do ich ceny? Rzeczywiście: 1 baryłka ze wszystkimi podatkami jest obecnie w Europie przy pompie od 140 do 150 €, a baryłka z Arabii Saudyjskiej kosztuje mniej niż 4 € na produkcję ... Kto mówi lepiej? Może jakiś luksusowy produkt wyprodukowany w Chinach, ale wątpię ...

Do tego dodajesz znaczną masę zużytego oleju i dostajesz co godzinę ... mały klejnot ...

Problem istnieje, a reszta to bla! I dlatego ludzie szukający alternatyw są ignorowani ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/04/06, 20:01

Econology napisał:Czy znasz wiele produktów sprzedawanych po cenie nawet 30-krotności ich kosztu własnego? .


powitanie
TAK i produkt, który mógłby służyć jako źródło białka we wszystkich krajach, w których go brakuje!!!

Produkowane na dużą skalę mogłyby być prawie darmowe, pozbywając się ryzykownych mączek zwierzęcych, resztek tłuszczów roślinnych itp.

ASTICOT: koszt produkcji w Bretanii około 5 euro za kilogram, cena sprzedaży od 450 do 2500 euro za kilogram, 450 dla rybaków, 2500 dla laboratoriów medycznych i policji naukowej (a jest kilka poniżej tych, więc możemy uderzyć mocniej).

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 29/04/06, 20:49

ARF :D Podejrzewałem, że kk1 znajdzie 1 przykład przeciwny…

No cóż, cena nabycia 5€ za kilogram i tak wydaje mi się niska, a zapomniałeś o wycenie w stekach McDonald's :D

W przeciwnym razie myślę, że stosunek zapotrzebowania na olej i robaki musi być rzędu 1/100000 XNUMX, a nawet wtedy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/04/06, 21:07

powitanie

Jeśli nie możemy już użyć odrobiny humoru :płakać:

Ale co ważniejsze, robak jest produktem „magicznym”, eliminuje większość toksyn, które wchłania, niszczy wszystkie prątki i inne drobnoustroje, nawet priony, i wytwarza białka konsumpcyjne bezpośrednio z wydajnością znacznie przewyższającą wydajność innych gatunków. zwierzę.

Przeanalizuj to pytanie i zobacz, czy możesz napisać na ten temat post.
Ponadto jest to branża pracochłonna; więc dzisiaj nie jest to czynnik pomijalny : Idea:

Myślę, że mieści się to w ramach ekologii: odzysk odpadów, pomoc krajom wschodzącym, „dochodowa” hodowla nie wymagająca dotacji itp.
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188