Chlorowane spalanie papierów, katalogów ...

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Chlorowane spalanie papierów, katalogów ...




przez Christophe » 09/07/09, 14:22

Właśnie zrobiłem kilka testów spalania papieru.

Wyniki na zdjęciach (niełatwo sfotografować płomień):

Obraz
Obraz
Obraz

Dla przypomnienia: zielony płomień = obecność chloru.

Co spaliłem?

a) koperty:
Obraz
Obraz

b) fragmenty katalogów (cienki „pół” błyszczący papier)
Obraz

W obu przypadkach, pomimo pozorów (ta sama tekstura, te same kolory, spalanie jednego z 2 uwalnia chlor, a drugi nie).

Myślę, że chlor pochodzi przede wszystkim z atramentów (lub rozpuszczalników do farb)? Używany w papierze: niektórzy wydają się zatrzymywać chlor (przynajmniej widać go w spalaniu) bardziej niż inni ...

Spalając „zamrożone” okładki katalogów: z drugiej strony nie ma zielonego płomienia ...

Biznes do naśladowania (jeśli masz pomysły na „przetestowanie”?). Pojawia się film z tych testów.

Wszystko po to, by powiedzieć, że spalanie niektórych papierów, a priori nieszkodliwe, nie pozostaje bez wpływu na środowisko ... nawet na nasze zdrowie (możliwość dioksyn? Idę dalej, ale nigdy nie wiadomo)?

Małe zdjęcie zapłonu pokazujące wydruk:
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 09/07/09, 16:41

Oto wideo, całkiem dobrze widzimy zielone płomienie: https://www.econologie.com/pollution-au- ... -4102.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 09/07/09, 18:25

Pozostaję trochę zakłopotany, wierzyłem, że zielony płomień był spowodowany obecnością chlorku miedzi, w tym głównie miedzi, której chlor miałby jedynie funkcję utleniacza.

Ale hej, nie jestem chemikiem, czy zapaliłbym się intelektualnie? : Chichot:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 10/07/09, 10:46

Cóż to samo, nie wiem, co to jest, z wyjątkiem tego, że jest to związek zawierający chlor.

Jaka jest funkcja miedzi lub chlorku miedzi w farbach lub papierze?
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 10/07/09, 12:48

Chlor i jego związki są używane do bielenia papieru

http://fr.wikipedia.org/wiki/Blanchiment_(papier)

Miedź jest pigmentem do farb

Z tego, co pamiętam, miedź i chlor są potrzebne, aby płomień zmienił kolor na zielony.
Poza tym, jeśli chcesz wiedzieć, czy związek zawiera chlor, połóż go na drucie miedzianym i podgrzej, to jest test Beilsteina
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 10/07/09, 12:58

Tak za wybielanie, ale według profesjonalisty (patrz wiadomość od Pierre-Ernest) dziewczyny, po bieleniu nie ma już chloru w gazecie ... Zobacz debatę (burzową) tutaj:
https://www.econologie.com/forums/bilan-ecol ... t4840.html

Ach tak, on mówi o chlorku ... ale o sodu ... nie o miedzi ...

1) po odegraniu swojej roli „wybielacza”, tj. Utleniacza, dwutlenek chloru używany do bielenia masy papierniczej jest zobojętniono chlorkiem sodulub sól morska. Ten można podgrzać powyżej jego temperatury topnienia (801 ° C) bez jego rozkładu.
Ale w każdym razie, ponieważ miazga papierowa jest płukana po bieleniu, w papierze nie ma już chlorków, bielonych czy nie.


A ponieważ zielony płomień pojawia się tylko na białej księdze na 2, chciałbym w to uwierzyć.

W przeciwnym razie mieliśmy również ten temat: https://www.econologie.com/forums/bruler-du- ... t5975.html

Ok, jeśli chodzi o atramenty pigmentowe, to wyjaśnia, dlaczego niektóre papiery emitują zielony płomień, a żaden inny ...

Myślę, że miedź = niebieski? Powinniśmy sprawdzić, czy „niebieski” papier jest bardziej zielony niż inne… tak nie było w przypadku 2 „niebieskich” kopert wewnątrz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 46