Ciekawa koncepcja biowęgla

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10

Ciekawa koncepcja biowęgla




przez bebeours » 12/02/09, 22:52

Oto proces, który widziałem wczoraj wieczorem w dokumencie „Ecopoliss” na temat odkrycia. ekstrakt w języku angielskim
http://www.youtube.com/watch?v=1iJecHJ0idw
Biowęgiel. Australijczykowi udało się stworzyć proces wytwarzania naturalnego nawozu, niszczenia odpadów organicznych w ilościach przemysłowych i odzyskiwania energii.

Nie znalazłem nic na forum o biowęglu.
Wydawało się obiecujące. I można go stosować w przypadku średnio ciężkiego sprzętu bez ryzyka natknięcia się na patent, ponieważ technologia ma kilka tysięcy lat.
0 x
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 12/02/09, 23:11

Zapomniałem dodać, że duża część CO2 zawartego w odpadach organicznych pozostaje w biowęglu i staje się sposobem na wychwytywanie CO2.

http://manx.wordpress.com/2008/12/07/la-sequestration-du-carbone-par-le-biochar/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 12/02/09, 23:21

Czy na nowo odkryła kompostowanie lub biogaz? : Mrgreen:
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 12/02/09, 23:31

Jest to bardziej powiązane z Ceci.

Słowo kluczowe: Terra preta
0 x
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 13/02/09, 07:56

Elec napisał:Jest to raczej powiązane z Ceci.

Słowo kluczowe: Terra preta


Mówi się o tym samym. Nie pomyślałem, żeby szukać na Terra Preta

Christophe napisał:„Czy na nowo odkryła kompostowanie lub biogaz?”

Nie wiem, czy coś wymyśliła. To raczej proces przemysłowy. I nawet w tej kwestii niewiele wymyśliłeś. Piroliza istnieje już od jakiegoś czasu. Piece koksownicze działają na tej samej zasadzie. Przez przedmieścia Charleroi biegnie stary gazociąg, który transportował gaz z pieca koksowniczego do elektrowni. Problem w tym, że koksownia była opalana węglem.
Kiedy pomyślę, że koksownia w Charleroi właśnie została zamknięta i że mogliśmy ją przekształcić w fabrykę recyklingu.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967




przez Ahmed » 19/06/15, 12:05

Ten wątek dotyczący biowęgla został ucięty i jest to godne ubolewania, biorąc pod uwagę zainteresowanie tematem; Zastanawiałem się, czy od tego czasu niektórzy członkowie forum praktykujesz lub jesteś zainteresowany produkcją/wykorzystaniem biowęgla?
Wbrew temu, co nieco pospiesznie stwierdzono powyżej, biowęgiel (skurcz biowęgla drzewnego) nie jest nawozem, ale w zasadzie utrwalaczem składników odżywczych, wody i aktywatorem mikroorganizmów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/06/15, 12:21

Zainteresowany: tak!!!

Wyprawy w toku.

Także think tank...

W (odległym) związku z naszą stacją metanizacji i poprzez „analogię” oraz w związku z naszą produkcją „organicznego” chmielu i warzyw: pomysł sprawdzenia, czy moglibyśmy zagospodarować obszary podatne na powodzie poprzez uprawę szybko rosnących drzew, pirolizę drewno i energetycznie waloryzuj gaz pirolityczny, a następnie waloryzuj węgiel drzewny w przepisie na „kompost w stylu terra preta”.

Jesteśmy na etapie 1: testujemy kompost zmieszany z węglem drzewnym (zakupiony; 30 ton – istnieje obieg komercyjny w Niemczech). Obecnie wszystko jest w powijakach.

Rozsiewanie na chmielu organicznym po zbiorach, wczesną jesienią.

Obserwacje z przyszłego roku...
Ostatnio edytowane przez Did67 19 / 06 / 15, 16: 50, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/06/15, 12:25

Christophe napisał:Czy na nowo odkryła kompostowanie lub biogaz? :Pan Zielony:


NIE. Ani jedno, ani drugie nie ma nic wspólnego.

Jest to w zasadzie piroliza. Ale jeśli chodzi o „waloryzację węgla” jako „nawozy”, których skutki są nadal słabo wyjaśnione…

Myślę, że błędnie mówimy o terra preta, czyli czarnych glebach „kopalnych”, bogatych w C...

W najlepszym razie terra preta, „kanada sucha”!

Co nie znaczy, że to nie działa. Ale lubię jasne koncepcje. Bez zamieszania (nawet z dobrych powodów). Zwłaszcza jeśli chodzi o modę surfingową! [jak na falach: tak najlepiej odpocząć, napić się drinka; a poza tym nigdy nie sięga dalej niż fala!]
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967




przez Ahmed » 19/06/15, 14:14

Kusi mnie skromna produkcja węgla drzewnego na potrzeby małej kuźni, którą właśnie z grubsza odrestaurowałem; Co więcej, umożliwiłoby mi to produkcję biowęgla (nieuniknione jest gromadzenie się kurzu na dnie zbiornika) do eksperymentów in situ.

Kolejną kwestią, która mnie interesuje, jest możliwość wykorzystania a piec rakietowy aby rozpocząć pirolizę, a następnie zawrócić gazy reakcyjne.
Na początku trochę sceptycznie nastawiony do tego systemu pieca rakietowego, po zbadaniu myślę, że oferuje on wiele możliwości i że naprawdę warto poeksperymentować z nieco zaawansowanym prototypem, który optymalizuje spalanie (istnieją oczywiście wersje, które ogrzewają, ale nadal wydają się dla mnie trochę "brudne"...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 32