Karbonyl (kreozot?)

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
caroual
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/03/07, 18:59

Karbonyl (kreozot?)




przez caroual » 22/03/07, 19:22

Witam,
Posiadając od dawna starą szafkę, której plecy są atakowane przez chrząszcze, w tamtym czasie nie znalazłem nic lepszego na radykalne rozwiązanie niż szczotkowanie ich CARBONYLEM. Zbyt późno zdając sobie sprawę z zakresu mojego gestu w stosunku do przyprawiającego o mdłości zapachu, zdecydowałem się następnie nałożyć 2 lub 3 warstwy czarnej farby gliceroftalowej, myśląc, że uda mi się zatrzymać zapach. Wszystkie te operacje prowadzono przez około dwadzieścia lat, od momentu nabycia mebli przeznaczonych do mojej sypialni, które stoją tam do dziś.

Chociaż do tej pory nieprzyjemność węchowa praktycznie zniknęła, czy mógłbyś mi powiedzieć, czy podjąłem ryzyko dla swojego zdrowia i czy ta sytuacja się utrzymuje.

Substancje chemiczne użyte w składzie CARBONYL to:

- ksyleny

- fenole i krezole (5%)

-ksylenole

- toluidyny

- aniliny



Z góry dziękuję.
0 x
karuzela
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 22/03/07, 20:58

Tak, wziąłeś to i nadal to bierzesz.

Wyszukaj w Google, kto jest naszym przyjacielem dla wszystkich i dla Ciebie
wiedzieć, czego się spodziewać.

Ale ogólnie wcale nie jest super.
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 23/03/07, 01:03

Tym bardziej, że do sypialni to nie jest to, co robisz w życiu najlepiej!!! :? (zobacz liczbę godzin spania w miejscu klauzurowym w nocy...)
Nie jest też najgorzej, skoro można modyfikować bzdury... : Wink:

Chociaż tak mówię, ale jeśli sprawdzimy wszystkie produkty wokół nas, możemy znaleźć wiele innych...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 23/03/07, 23:40

Pospiesz się i zabierz tę szafę ze swojej sypialni, jeśli nie jest za późno.

Oczywiste jest, że wszystkie te produkty są bardzo szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza w sypialni.

Obecnie w domach wydziela się znaczna ilość szkodliwych produktów wydzielanych przez farby, meble, lakiery itp. ... to z pewnością prowadzi do wielu współczesnych problemów zdrowotnych (nowotwory, astma, alergie itp.).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/03/07, 00:15

jean63 napisał:Pospiesz się i zabierz tę szafę ze swojej sypialni, jeśli nie jest za późno.


Tylko z tym mogę się zgodzić... :zmarszczyć brwi:
Numer 37 „Domu Ekologicznego” w kioskach w tej chwili wspomina na stronie 41 o dwóch związkach chemicznych, które mają „działanie neurologiczne”.
Jest to duży problem zdrowia publicznego, o którym rzadko się mówi!

Obecnie istnieje Obserwatorium Jakości Powietrza w Pomieszczeniach (OQAI), które zajmuje się tym problemem.
Strona air-interieur.org porusza również temat. : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 24/03/07, 10:51

Citro napisał:
jean63 napisał:Pospiesz się i zabierz tę szafę ze swojej sypialni, jeśli nie jest za późno.


Tylko z tym mogę się zgodzić... :zmarszczyć brwi:
Numer 37 „Domu Ekologicznego” w kioskach w tej chwili wspomina na stronie 41 o dwóch związkach chemicznych, które mają „działanie neurologiczne”.
Jest to duży problem zdrowia publicznego, o którym rzadko się mówi!

Obecnie istnieje Obserwatorium Jakości Powietrza w Pomieszczeniach (OQAI), które zajmuje się tym problemem.
Strona air-interieur.org porusza również temat. : Idea:

Są nawet posłowie europejscy, którym zbadano krew na obecność szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia chemikaliów: znaleźli ich bardzo dużo w każdym (m.in. w powietrzu, którym oddychamy w miastach, w jedzeniu itp. itp.).

Najlepszą rzeczą jest oddychanie świeżym powietrzem na wsi Z DALEKA od dymu fabrycznego lub innego źródła zanieczyszczeń (autostrady) ... chociaż rtęć i ołów wykryto w mleku kobiet Eskimosów i karmiących piersią niemowląt na Dalekiej Północy (Alaska) stała się niebezpieczna ze względu na kraje uprzemysłowione.

Nasza planeta zasługuje na coś lepszego niż to, czemu jest poddawana, ale wymaga ZEMSTY.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/03/07, 14:27

Wracając do karbonylu.
To zawierałoby od 2 do 5% kreozotu.
Proponuję więc ponownie przeczytać ten post. https://www.econologie.com/forums/la-creosote-t955.html
aby zorientować się w problemie.
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 24/03/07, 14:38

caroual napisała:
...czarną farbą gliceroftalową, myśląc, że może uwięzić zapach.

Czy to nie jest też źródłem pewnych zanieczyszczeń?! Już czytając jego nazwę, jego skład musi zawierać glicerol i ftalany, prawda?!
0 x

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 48