Zalesianie na poziomie indywidualnym

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10

Zalesianie na poziomie indywidualnym




przez bebeours » 06/04/06, 09:12

Oto strona komercyjna, ale mimo to warto o niej wspomnieć. Z góry przepraszam jeśli ten temat był już poruszany w tym temacie forum lub na stronie.

Voila, to firma, która oferuje zestawy do ponownego zalesiania w rozsądnej cenie i wykonuje tego typu prace.

http://www.oriaz.com/reboisement.htm

Ze swojej strony wprowadzę pomysł w swoją działalność.
Jak to się mówi, małe rzeki tworzą duże rzeki.

Zacząłem już śledzić satelitarnie (Google Earth) nad moim miastem, które jest niewątpliwie europejską stolicą zanieczyszczeń. Następnie zaproponuję władzom lokalnym plan ponownego zalesiania.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 06/04/06, 09:37

Witam,
Pomysł może wydawać się doskonały, ale musimy unikać przesadzania wszędzie tego samego gatunku, bo to herezja!
Miałem dokument, w którym opisano, że pasterz, chcąc zrekultywować środowisko całkowicie zniszczone przez wylesianie, w ciągu 30 lat własnoręcznie przesadził cały las dębowy, będący lokalnym gatunkiem, który został nadmiernie wyeksploatowany wykonując swoją pracę jako pasterz, przy pomocy laski mógł wyczuć, gdzie ziemia będzie najlepiej nadawała się do sadzenia żołędzi, które sam zebrał i wybrał.
Największą zaletą jego „lasu” było to, że wyglądał całkowicie naturalnie, ponieważ nie miał żadnych wymagań dotyczących wyrównania ani rentowności. To była miła historia.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 06/04/06, 10:25

Tak, ta historia jest bardzo poetycka, granicząca ze starożytną legendą.
Prawdą jest, że przesadzanie tego samego gatunku nie jest rozsądne.
Na stronie, o której wspomniałem powyżej, podają około 50 ton CO2 na drzewo w wieku dorosłym. Czy ktoś może mi powiedzieć "co to jest warte w porównaniu do odrzucenia samochodu czy ogrzewania domowego.
Zamierzam poszukać dokumentacji na temat różnych gatunków drzew i skontaktować się ze wszystkimi, których znam, aby podzielili się tym pomysłem.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 06/04/06, 12:21

Witam,
Tak naprawdę to, co naprawdę ma znaczenie i jest najłatwiejsze do obliczenia, to sam węgiel. Łatwiej jest obliczyć dla różnych węglowodorów, zaczynając od podstawowego wzoru:
" Masa pochłoniętego węgla = H (całkowita wysokość) x 1/3 D² (średnica na wysokości 1 m) x 30 (mnożnik dla gałęzi) x 1,16 (mnożnik dla korzeni) x 1,24 kg drewna /m460 x 3% węgla w drewnie

Przykład: sosna Laricio o średnicy 1,5 m i wysokości 40 m.

40 x 1/3 x 1,5² x 1,16 x 1,24 x 460 x 0,5 = 9,9 tony węgla (C) lub wyrażone w tonach CO², 36 ton”
Lub stosunek 3.6363... pomiędzy węglem i CO2 (36 ton / 9.9 ton)
Na podstawie tego raportu możemy dokonać konwersji według potrzeb.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 06/04/06, 12:54

Mam zamiar zrobić forum w związku z tym zamierzam zgromadzić lokalną ludność wokół tego projektu. Podczas wakacji zamierzam także pracować nad małą kampanią uświadamiającą.

Jeśli posiadasz informacje, które mogłyby mi pomóc, takie jak hosting, php, możliwość grupowania informacji, jestem zainteresowany.

Zacznę to wszystko w przyszłym tygodniu. Jeśli ludzie chcą do mnie dołączyć, są mile widziani.

Życz mi szczęścia
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/04/06, 14:58

bebeours napisał:[...] Na stronie, o której wspomniałem powyżej, mówią o 50 tonach CO2 na drzewo w wieku dorosłym. Czy ktoś może mi powiedzieć „ile to jest warte w porównaniu z odrzuceniem samochodu […]
Samochód emituje około (w okresie homologacji) od 100 g/km do 300 g/km (lub więcej) CO2.

Stąd 50 ton CO2 odpowiada przejechaniu „przeciętnym” samochodem (w całym jego życiu) 250 000 km lub, inaczej mówiąc, krótkiej przejażdżce po mieście (2,5 km) dla 100 000 pojazdów (średni dzienny ruch na A6 w bezpośrednie sąsiedztwo stolicy...)
0 x
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 06/04/06, 15:26

Trzeba byłoby przeprowadzić operację: samochód, drzewo
A nawet jeśli, to by nie wystarczyło, bo nie ma tylko samochodów.

To wciąż świetny pomysł na obronę przed kierowcą. Widziałem, że stowarzyszenie „le Desert Refloreurira” sadzi drzewo i chroni je za jedno euro. Nie są to oczywiście sosny wysokie na 25 m, ale za 20–30 euro właściciel mógłby spłacić część swojego długu wobec planety. Problem w tym, że drewno posadzone przez to stowarzyszenie jest następnie wykorzystywane jako opał. Mimo wszystko nadal stanowi to rezerwę i możliwość zasiedlenia w jej lasach innych roślin.
Oto link
http://www.ledesert.com/accueil1.php

A jeśli chodzi o projekt na ten temat, mam nadzieję, że będzie to kula śnieżna.

ps: „drwal” nie zbliżaj się zbyt blisko moich drzew... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/04/06, 18:17

bebeours napisał:[...] ps: „drwal” nie zbliżaj się zbytnio do moich drzew... : Chichot:
Sisisi! : Twisted: Potrzebuję tego na energię!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 06/04/06, 21:29

sisi : Evil:

Drwal ze swoim wielkim toporem i zmodernizowanym silnikiem z gazogeneratorem chodzący po drewnie : Mrgreen:
0 x
vtajmb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/06/05, 05:24

przełamać wiatr...




przez vtajmb » 25/04/06, 09:50

w 2005 r. grad wielkości piłek pingpongowych zniszczył winnice. Ucierpiały także dachy i samochody. Gra również zapłaciła wysoką cenę za tę klęskę żywiołową. Czasami na dziobanych terenach szkody były dziwnie niewielkie: drzewa w przygranicznych żywopłotach poddały się działaniu, które ograniczyło ich wysokość od 5 do 10 razy... A żyjąca w pobliżu zwierzyna znalazła tam schronienie...
0 x
JMB

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 56