Zaoferuj moc obliczeniową swojego komputera klimatologom

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East

Zaoferuj moc obliczeniową swojego komputera klimatologom




przez Forumecolo » 08/03/06, 21:47

Futura-science napisała:Wśród wielu projektów mających na celu wykorzystanie połączonej mocy komputerów połączonych w sieć wyróżniać się może inicjatywa „Eksperyment w sprawie zmian klimatycznych”.

Operacja ta, przedstawiana jako „największy projekt w światowej historii prognozowania klimatu”, jest wynikiem współpracy BBC i Climateprediction.net, która wykorzystywała już obliczenia rozproszone do opracowywania modeli pogodowych.

Celem jest zapewnienie użytkownikom Internetu, którzy chcą, za pośrednictwem oprogramowania do pobrania, możliwości dzielenia się mocą obliczeniową swojego komputera, aby pomóc naukowcom w badaniach nad globalnym ociepleniem.

Rozpoczęty niecały tydzień temu projekt wydaje się być wielkim sukcesem: na zaproszenie odpowiedziało już ponad 70 000 użytkowników. Liczba ta jest zachęcająca, ponieważ organizatorzy wstępnie oszacowali, że powyżej 10 000 osób dostępna moc obliczeniowa będzie większa niż w przypadku największego istniejącego komputera.

Mimo że uczestnicy eksperymentu biorą już udział w niemal każdym kraju na świecie, ich rozmieszczenie geograficzne wykazuje jak dotąd duże dysproporcje: ponad 70% pochodzi z Wielkiej Brytanii.

No cóż, właśnie zarejestrowałem się, aby wziąć udział w tym wspaniałym projekcie...
Możesz łatwo dołączyć do zespołu, wszystko jest wyjaśnione na tej stronie : Arrow: http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnb ... d_main.php
Jest w języku angielskim, ale jeśli masz trudności, możesz zadać pytanie tutaj...
Oprogramowanie jest bardzo łatwo konfigurowalne i możesz pozostawić mu tylko takie zasoby, jakie chcesz...

Ponadto oprogramowanie wykonuje obliczenia na podstawie prognoz zmian klimatycznych... i możesz zobaczyć te prognozy na żywo w wygaszaczu ekranu 3D... z datą prognozy itp.


Więc cię to wciąga :? :?

@ wkrótce
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 08/03/06, 22:57

ha, tak, świetnie, przemawia do mnie połączenie : Chichot:
Powinien być ładnym wygaszaczem ekranu.
0 x
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 09/03/06, 21:09

Potwierdzam ... : Chichot:
Modelowanie 3D Ziemi, która obraca się wokół siebie na pełnym ekranie, to najpiękniejszy efekt... 8)

@ wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 10/03/06, 08:13

:D W oparciu o ten pomysł myślę o zaproponowaniu stworzenia bazy danych Pantone.
Idea wspólnej pracy jest w pełni zgodna z etyką ekologiczną, jednak chciałbym pójść dalej, aby przetwarzać dane w sposób bardziej naukowy i zaoferować każdemu uczestnikowi bardziej matematyczną analizę swojej pracy.
Myślę o tym, co o tym myślisz? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 10/03/06, 09:14

Świetny pomysł, Citro!
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 10/03/06, 10:44

Słyszałem już o tym projekcie jakiś czas temu, jest też IBM, który uruchomił „przetwarzanie sieciowe” dla genethonu i inne dla projektu seti@home (Search for ExtraTerrestrial Intelligence), któremu już poświęciłem moc mój proc :płakać:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 10/03/06, 10:48

Śmieszą mnie ci Turcy... Moc komputera, który oblicza, jest 10 razy większa niż zużywana w trybie czuwania... Jedynymi prawdziwymi zwycięzcami są sprzedawcy prądu... :| Jeśli chodzi o wyniki obliczeń, szczerze wątpię, czy to naprawdę rozwija „Naukę” (mamy do tego superkomputery… a wysyłanie „wrażliwych” danych osobom trzecim, nawet zaszyfrowanych, nie bardzo w to wierzę. ..)
0 x
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 10/03/06, 15:21

Śmieszą mnie ci Turcy... Moc komputera, który oblicza, jest 10 razy większa niż zużywana w trybie czuwania... Jedynymi prawdziwymi zwycięzcami są sprzedawcy prądu...
Z mojej strony nie zmieniło to niczego w sposobie korzystania z Internetu i mojego komputera!! Wygaszacz ekranu jest fajny, ale nie utknę przed nim godzinami!!
Jeśli chodzi o wyniki obliczeń, szczerze mówiąc, wątpię, czy to naprawdę rozwija „Naukę”
Więc nie rozumiem, jaki sens mieliby robić coś takiego!
Czy są w zmowie z dużymi grupami dostawców energii elektrycznej?
Czy są w zmowie z NSA, żeby lepiej nas śledzić?
:?
(mamy do tego superkomputery... i wysyłamy „wrażliwe” dane osobom trzecim, nawet zaszyfrowane, nie do końca w to wierzę...)
Być może nie wszystkie grupy badaczy dysponują środkami finansowymi na zakup „superkomputerów”, a może metoda ta pozwala im zaoszczędzić trochę pieniędzy, aby je ponownie zainwestować w inne projekty?
BBC napisała:Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie przez naukowców największego superkomputera, jaki tylko uda im się znaleźć. Ale nawet największe superkomputery są tylko tak dobre.

Uważamy, że stać Cię na więcej.


Mamy nadzieję wykorzystać technikę zwaną przetwarzaniem rozproszonym i wykorzystać moc tysięcy komputerów na całym świecie. Jeśli zarejestruje się 10,000 XNUMX osób, będziemy szybsi niż największy komputer świata. A mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

lub:
BBC napisała:Eksperyment polega na wykorzystaniu wolnej mocy obliczeniowej. Wystarczy, że będziesz korzystać z komputera dokładnie tak, jak zwykle, a program będzie wykonywał obliczenia w tle. Po zakończeniu prześle wyniki do naukowców w Oksfordzie, którzy połączą wyniki wszystkich osób. Im więcej osób weźmie udział, tym pełniejsze będą ich przewidywania dotyczące przyszłego klimatu.


Tak czy inaczej, jeśli ten temat stanowi jakiś problem, możesz go usunąć, nie obrażę się, zapewniam :P : Mrgreen: !!

@ wkrótce
:D
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/03/06, 15:28

Rzeczywiście, w tego typu kwestiach nie zgadzam się z Christophe'em, ale tutaj najwyraźniej wcielił się w rolę oskarżyciela publicznego (no cóż, tego, który oskarża) : Chichot: więc rozumiem jego wątpliwości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 10/03/06, 15:42

pomyśl jeszcze raz, ekologia,

moc obliczeniowa tego typu układu jest dość znaczna, pamiętam, że dla genetonu obliczenia wykonano w bardzo krótkim czasie (kilka miesięcy) i wyprzedziły plan, mimo że obliczenia były kolosalne:
http://www-sop.inria.fr/intech/grid/priol.pdf

Wydawać by się mogło, że wykorzystywana w ten sposób moc przewyższa moc największych obecnie komputerów (które i tak również zużywają energię) i to niemal bez żadnych kosztów, podczas gdy komputery są bezużyteczne w trzech czwartych przypadków. Szkoda byłoby się tego pozbawić...

Tym bardziej, że superkomputery korzystają z samych procesorów typu P4, a czasem nawet Xeon, które niewiele różnią się od komputerów stacjonarnych. W tych komputerach są one po prostu połączone szeregowo, co oznacza ponadto intensywny system chłodzenia.

I znowu wydaje mi się, że w przetwarzaniu sieciowym wykorzystuje się bardzo niewiele prywatnych komputerów. Dla genetonu powinni byli zrobić przynajmniej całe pomieszczenie wypełnione procesorami, a może budynek, wyposażony oczywiście w dużą klimatyzację. Dla mnie, jeśli to przyczynia się do rozwoju nauki. :P

Jeśli chodzi o dane, to nie bardzo widzę ryzyko, wysyłają tylko liczby, skąd mam wiedzieć, co to jest? i dostają jakieś numery...
0 x

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 55