Odfiltruj dym z komina

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Odfiltruj dym z komina




przez fabio.gel » 04/01/17, 20:20

Halo
Po kilku badaniach nad dymem, który może przynieść mój piec na pelety, znalazłem systemy, które mogą filtrować cząsteczki :?

Udostępniam więc te informacje:

U Poujou: Poujou filtracja przez elektrofiltr
- Top Clean to generator prądu stałego, którego celem jest jonizacja pyłu zawartego w oparach. Są one rzutowane w kierunku ścian rury spalinowej, aby można je było co roku łatwo ewakuować podczas zamiatania instalacji. -

W Oekosolve Oeko
- Dzięki instalacji elektrofiltra przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza na poziomie lokalnym, dla Ciebie i Twoich sąsiadów. -

Czy możemy sobie wyobrazić, że zrobimy to „w domu”?
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Odfiltruj dym z komina




przez Dirk Pitt » 05/01/17, 09:38

Bardzo mało drobnych cząstek na piecu na pelety.
elektrofiltry są raczej przeznaczone do pieców z kłodami i otwartymi kominami.
są nawet obowiązkowe w niektórych szwajcarskich kantonach.
biorąc pod uwagę generowane przez nie wysokie napięcie, nie będę się dobrze bawić, dopóki nie będę wiedział dokładnie, co to jest.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Odfiltruj dym z komina




przez Did67 » 05/01/17, 12:05

Są również powszechne w kotłach waflowych, które z powodu wilgoci materiałów przechodzą czasami przez fazy „lokomotywy” (ciemny pióropusz)… Często mamy „średnie moce” (od 500 kW w zakładach zbiorowych / publicznych), co sprawia, że ​​system filtracji jest opłacalny (często jest to połączenie wirowania, po którym następuje filtracja elektrostatyczna).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Odfiltruj dym z komina




przez Grelinette » 09/01/17, 17:52

W tym samym temacie byłem zaskoczony, że podczas konferencji w sprawie zanieczyszczenia miejskiego zorganizowanej w zeszły piątek porównanie ilości drobnych cząstek (PF) wytwarzanych przez otwarty ogień, komin otwarte palenisko, zamknięty piec i samochód z silnikiem cieplnym.

60 h spalania w otwarte palenisko wyprodukować tyle PF, ile:
- 9 h w Piec z certyfikatem „EPA” ("Agencja Ochrony Środowiska")
- 18000 km podróżowałem z samochód na gaz średnia.
(Źródło: https://www.picbleu.fr/page/les-emissio ... uent-l-air)

50 kg drewna spalonego w jego ogrodzie wytworzyłby tyle samo PF, ile przejechanie 6000 km w samochodzie z silnikiem Diesla,
aw regionie PACA 45% FP pochodziłby ze spalania zielonych odpadów! :zaszokować:
uderzenia brulage_qa_0.jpg
impact-brulage_qa_0.jpg (31.12 KIO) Dostęp do 9837 razy

(Źródło: http://www.airpaca.org/article/mes-dechets-verts)
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Odfiltruj dym z komina




przez Did67 » 09/01/17, 19:57

Nic dziwnego. Rok temu mój sąsiad spalił wielką kupę gałęzi. Cała okolica była zadymiona. Rozumiem przez to „gryzący” zapach chwytający za gardło. Nawet przy autostradzie oddychasz lepiej.

Problemem jest spalanie mokrego drewna, w niskiej temperaturze, bez kontroli przepływu powietrza ...

Tak samo w domu ogrzewamy się kłodami. Spójrz na małą chmurkę „niebieskiego dymu”, która tworzy i atakuje przestrzeń. Kiedy schodzę do doliny wczesnym rankiem, przy wejściu do mojej wioski czuję zapach dymu. To są pożary, które rozpalamy ... Nie czujemy takiego ruchu!

Z pewnością „zapachy” czy „złapanie gardła” to kilka cząsteczek… Nie możemy wszystkiego porównać. Ale mimo wszystko byłbym zdziwiony, gdyby był dobry - w przeciwnym razie byłby to przyjemny zapach, prawda?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Odfiltruj dym z komina




przez Ahmed » 09/01/17, 22:00

Nie jestem pewien, czy postrzeganie jest właściwym kryterium oceny szkodliwości zanieczyszczeń ...
Drażniące związki chemiczne są bardzo niepokojące, ale ich działanie może być tylko tymczasowe w porównaniu do bezwonnych, ale trwale szkodliwych gazów lub lotnych związków organicznych, głównie w płucach. Uważam, że to, co dzieje się bez naszej wiedzy, jest potencjalnie bardziej niebezpieczne niż to, co widać, ponieważ nie zachęca do ochrony.
Kiedy byłem młodszy w mieście, zimą ulica na stałe była na stałe pokryta żółtawym smogiem powstającym w wyniku powolnego spalania pieców węglowych zasilanych pelletami (pył węglowy zbrylony tar).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Odfiltruj dym z komina




przez Did67 » 10/01/17, 09:08

Tak, to właśnie oznaczało moje ostatnie zdanie, trochę zawiłe ... Pozostaje, że te korzenne „molekuły”, aldehydy, dioksyny i inne nie są naturalnymi perfumami waniliowymi!

To powiedziawszy, dla złego spalania, wilgotnego drewna, ogrzewania drewna regulowanego przez ciąg, liczby, na niektórych elementach (CO, cząstki), mamy je. I rzeczywiście są katastrofalne. Mówiłem o tym pół tuzina lat temu na innych tematach. I zostałem podpalony, przeciwstawiając się szumowi mówiącemu, że ogrzewanie drewnem jest „ekologiczne”. W tamtym czasie „pojedyncza myśl” uwydatniła bilans CO2, I trudno powiedzieć, że wszystko nie było tak białe bez włączenia ... [palenie, oświetlenie: robię to celowo!]

Dotyczy to tylko kotłów na pelety (suche paliwo, wilgotność mniejsza niż 10%, zwykle 5%) i sterowanie elektroniczne za pomocą stałego powietrza i peletu dostawa pelletu i wentylatora przez automat). I całkiem prawdziwe w przypadku kotłów o wysokiej wydajności, one również kontrolowały spalanie, zasilane kłodami suszonymi również według zasad sztuki ...

Zobacz strony 7 i 8 następującego dokumentu: http://www.appa.asso.fr/_docs/7/fckedit ... erysyn.pdf
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Odfiltruj dym z komina




przez Gaston » 10/01/17, 10:14

W tych liczbach musi być błąd:

Grelinette napisał:60 h spalania w otwarte palenisko wyprodukować tyle PF, ile:
- 9 h w Piec z certyfikatem „EPA” ("Agencja Ochrony Środowiska")

Piec EPA zanieczyściłby prawie 7 razy więcej niż otwarte palenisko :zmarszczyć brwi:

Edycja: Według cytowany dokumentjest odwrotnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Odfiltruj dym z komina




przez Grelinette » 13/01/17, 14:58

Gaston napisał:W tych liczbach musi być błąd:

Grelinette napisał:60 h spalania w otwarte palenisko wyprodukować tyle PF, ile:
- 9 h w Piec z certyfikatem „EPA” ("Agencja Ochrony Środowiska")

Piec EPA zanieczyściłby prawie 7 razy więcej niż otwarte palenisko :zmarszczyć brwi:

Edycja: Według cytowany dokumentjest odwrotnie.

Dokładnie odwróciłem wygenerowane wartości PF! : Oops: : Oops: : Oops:

Myślę, że wszyscy poprawiliście błąd, ale przepisuję poprawione równanie!

Objętość wytworzonych drobnych cząstek:
9 h spalania w otwarte palenisko = 60 h w Piec z certyfikatem „EPA”
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Odfiltruj dym z komina




przez chatelot16 » 15/01/17, 13:36

rozwiązanie istnieje: cyklony jak w odkurzaczu Dyson!

im mniejszy jest cyklon, tym więcej drobnych cząstek może zatrzymać: dowodem w systemie pomiarowym PM2,5 jest cyklon oddzielający cząstki większy lub mniejszy niż 2.5μ

Nie daj się zwieść liczbom podanym dla multicyklonu dla kotłowni przemysłowej: może być wiele, jest za duża średnica typu 30 50cm

cyklon w Dysonie ma średnicę około 2 cm ... i można by go jeszcze zmniejszyć

pozostaje tylko zrobić wystarczająco dużą liczbę równolegle, aby zaakceptować przepływ domu

cyklony te nie stanowią dodatkowego kosztu złomu, ponieważ mogą stanowić część powierzchni wymiany ciepła: poza cyklonem w wodzie

abyśmy mogli zbudować cyklonową jednostkę odzysku ciepła: podwójna korzyść dzięki zamontowaniu jej na dowolnym kotle: odzyskaj więcej ciepła i zatrzymaj cały dym

wydajność cyklonu zmniejsza się, jeśli przepływ jest zbyt niezawodny, ale łatwo jest zamknąć pewną nazwę cyklonu, aby dostosować się do przepływu
0 x

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 37