Pestycydy w pobliżu domów

Omówienie metod rekultywacji i kontroli jakości powietrza.
dureń
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/03/16, 17:08

Pestycydy w pobliżu domów




przez dureń » 22/03/16, 17:43

Witam,

Po obejrzeniu kilku raportów na temat zagrożeń zdrowotnych pestycydów, zwłaszcza dzieci (substancji zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego, substancji rakotwórczych), zadaję sobie wiele pytań.
Mieszkam na wsi w otoczeniu pól uprawnych, w tym jednego o kilka metrów od mojego domu, i jasne jest, że gdy ciągnik rozpyla się, krople pojawiają się w moim ogrodzie ...
Naprawdę waham się przed przeprowadzką, nawet jeśli kocham mój dom, ale zaczyna mnie to niepokoić, szczególnie w stosunku do mojego syna.

Co myślisz
Czy moja reakcja jest nieproporcjonalna?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: pestycydy w pobliżu domów




przez Gaston » 22/03/16, 18:14

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na takie pytanie.

Niezależnie od moich argumentów zawsze możesz myśleć, że kłamię lub że się mylę.

Jeśli twój niepokój jest w punkcie, w którym nie możesz sobie z tym poradzić, lepiej jest przejść do zdrowia psychicznego ... ostrożnie unikając oprócz kampanii, miasta i jego zanieczyszczenia drobnymi cząsteczkami, elektrowni jądrowych i ich ryzyko wypadków, doliny z zaporą górną, bliskość telefonicznych anten przekaźnikowych, konstrukcje od strony klifu i nad opuszczonymi kopalniami, sklasyfikowane fabryki Seveso, lotniska, strefy sejsmiczne, strefy powodziowe, rafinerie i ich emanacje, DOM-TOM i ich wirus Zika, Bretania i jego radon, morza i ryzyko tsunami, słońca i jego promieniowania UV ... (podrap niepotrzebne wzmianki).
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Pestycydy w pobliżu domów




przez Ahmed » 22/03/16, 20:40

Gaston, nie skończyłeś demoralizacji tego biednego dureń? :)

Prawdą jest, że kwestia pestycydów stosowanych w rolnictwie nie jest w trakcie rozwiązywania, nawet jeśli obecny minister rolnictwa udaje, że wspiera rolnictwo ekologiczne, „chce” ograniczenia stosowania produktów. chemikalia, naciskając na coś przeciwnego, jeszcze niedawno:
Jak poradził sobie - zauważ, że wynikowy polityk nie jest sławny - dzięki FNSEA Beulin nie ma on nic, co mogłoby zaprzeczać agrobiznesowi. Poza tym nie wahał się wysłać listu do posłów. Ci, którzy dyskutowali w tych dniach o możliwym zakazie zabijania pestycydów przez neonikotynoidy zgodnie z ustawą o różnorodności biologicznej. W tym liście - co to za oszustwo! - poprosił wybranych urzędników, aby nie głosowali nad tym zakazem. Co ostatecznie udało się osiągnąć wąsko, z efektem w 2018.

Źródło.

Myślę, że przynajmniej powinien on zachować ostrożność podczas rozprzestrzeniania się (zamykanie okien ...) i być trochę obraźliwy, gdy rozprzestrzenianie się ma miejsce przy wietrznej pogodzie. Niestety iluzoryczne wydaje się osiągnięcie zakazu w pobliżu mieszkania ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Pestycydy w pobliżu domów




przez chatelot16 » 22/03/16, 20:54

Aby zobaczyć więcej ćwiczeń, porozmawiaj z rolnikiem, który ma pola wokół twojego domu, aby był świadomy problemu

nie rozpyla produktów codziennie na całej powierzchni naraz: najważniejsze jest unikanie złych dni

przy obecnych przepisach zabrania się już spryskiwania w dni, gdy jest wiatr, ale jeszcze ważniejsze jest, aby nie spryskiwać w pobliżu domów, gdy jest wiatr

dialog z rolnikiem byłby konstruktywny! niekoniecznie używa aktywnego radioaktywnego produktu toksycznego lub gorzej ... może używać produktów prostszych bez wielkiego niebezpieczeństwa

przedyskutuj trochę przed zrobieniem paranoi

substancja zaburzająca funkcjonowanie układu hormonalnego jest poważnie narażona na wiele dodatków w tworzywach sztucznych, farbie i gorzej w środkach czyszczących ... środki czyszczące są prawdopodobnie najgorszym brudem, jaki niektórzy mają w domu
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Pestycydy w pobliżu domów




przez Ahmed » 22/03/16, 21:10

może używać prostszych produktów bez większego niebezpieczeństwa

Nie wolno marzyć ... :D
... ok, istnieją przepisy, ale przestępcy rzadko są zdenerwowani, stąd moja rekomendacja stanowczości. Jeśli chodzi o dyskusję, to w porządku, ale obecny system rolny potępia stosowanie tych produktów, niezależnie od dobrej lub złej woli rolnika.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
dureń
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/03/16, 17:08

Re: Pestycydy w pobliżu domów




przez dureń » 22/03/16, 21:22

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi.
Byłoby miło, gdybym trochę porozmawiał z rolnikiem, aby dowiedzieć się, czego używa jako produktów.
To, co mówi Gaston, przypomina to, co mówi mi mój mąż. W rzeczywistości środowisko stało się tak zanieczyszczone i tak niebezpieczne dla człowieka, że ​​zastanawiam się, czy nie wzbudzę innych obaw w innych miejscach ... powietrze w mieście jest zdrowsze niż mój dom? ?

Ale nadal uważam, że pestycydy są prawdziwym zagrożeniem i uważam za niedopuszczalne, że nie ma więcej reform w tym temacie, nawet jeśli porusza się trochę, jak mówisz Ahmed dla pszczół
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Pestycydy w pobliżu domów




przez Ahmed » 22/03/16, 21:34

Jeśli chodzi o pszczoły, nie jest jeszcze jasne, czy zakaz neonikotynoidów jest wyraźny: to tylko krok. Co więcej, nie ma dowodów na to, że ewentualny zakaz jest wystarczający, aby rozwiązać znacznie większy problem związany z globalnymi praktykami rolniczymi, takimi jak ograniczenie różnorodności biologicznej roślin i ekspansja monokultur. ..
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Pestycydy w pobliżu domów




przez Christophe » 22/03/16, 22:09

gaby napisała:Ale nadal uważam, że pestycydy są prawdziwym zagrożeniem i uważam za niedopuszczalne, że nie ma więcej reform w tym temacie, nawet jeśli porusza się trochę, jak mówisz Ahmed dla pszczół


Witaj tutaj Gaby!

Zapraszam do przejrzenia oprócz tego tematu 2008, w którym omawialiśmy już pytanie: zanieczyszczenie powietrza / pestycydu kohabitacja rolniczego standardowe domów-t5937.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Pestycydy w pobliżu domów




przez chatelot16 » 22/03/16, 22:12

dla neonikotynoidu nie ryzykujesz niczego, co zabija tylko pszczołę ... nawet nie zabija ich bezpośrednio, po prostu powoduje, że tracą północ i nie wracają do ula i nie umierają nigdzie

neonikotynoidy nie są opryskiwane na polach, ale pokrywają nasiona przed ich wysiewem ... a rosnąca roślina staje się trucizną dla pszczół!

najgorsza wieprzowina nie jest tą, którą widzimy lub czujemy ... kiedy rolnik chodzi opryskiwaczem, siejąc mgłę, która źle pachnie, może to być coś bezpiecznego, a najgorszy produkt trzewny nic nie czuje

dodatkowy problem, rolnik nie jest chemikiem ... sprzedajemy je, a nawet narzucamy cokolwiek ... ci, którzy chcą zrozumieć, że są lepsi, są rzadkością i trudno nam nic narzucić
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Pestycydy w pobliżu domów




przez Ahmed » 23/03/16, 10:52

Neonikotynoidy są faktycznie używane do powlekania nasion, lecz również przy rozsiewaniu konwencjonalnym. Są środkami owadobójczymi, a zatem substancjami potencjalnie agresywnymi w porównaniu z niektórymi innymi produktami „fitosanitarnymi”.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zanieczyszczenia powietrza oraz rozwiązania chroniące przed zanieczyszczeniem powietrza"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 38