Silnik bezkrzywkowy

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Silnik bezkrzywkowy




przez SixK » 19/09/05, 11:23

Mała innowacja technologiczna, która niestety grozi spóźnieniem, silnik Camless (bez wałka rozrządu do sterowania zaworami):
- http://www.forum-peugeot.com/soupape-el ... tique.html

W zależności od silnika silnik Camless zmniejszyłby zużycie o 10–15%. (20% według Valeo)

Inne informacje o tym typie silnika:
http://www.mcarsweb.com/mecanique/camless.php

SixK
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 19/09/05, 13:05

Witam,

kolejny wynalazek, który jest nieco stary, ale nigdy nie osiągnie dojrzałości

sześć uderzeń : zły:
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 19/09/05, 13:42

Nie, dla mnie ta technologia powinna skończyć się lądowaniem w naszych samochodach, ponieważ dostają się do niej urządzenia takie jak Valeo.
Ale technologia przyjdzie trochę później, w porównaniu do naszych potrzeb ...
Powinien zostać teraz zserializowany we wszystkich pojazdach ...

Zainteresowanie bezproblemową możliwością łatwiejszej dezaktywacji cylindrów w silniku.

W końcu marki samochodów będą musiały zacząć nieco się poruszać, Chińczycy wchodzą na rynek i zepsują wszystkie ceny;)
Duże marki będą miały tylko postęp technologiczny, aby mieć nadzieję na utrzymanie swojego udziału w rynku :)

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/09/05, 13:51

Wydaje mi się, że sterowanie elektromagnetyczne działa już w F1 od kilku lat.

Tym razem F1 przyda się do czegoś ... Wierzę w tę innowację, ponieważ łatwo pozwala na lepszą adaptację schematu dystrybucji i to zgodnie z reżimem, obciążeniem lub lepszym zachowaniem silnika i określonym zużyciem ( i dlatego globalne) prawdopodobnie poprawione.

Ale co z niezawodnością? Wszystko, co jest elektroniczne, wyobraź sobie elektromagnes (a więc zawór), który „blokuje się” w niskiej pozycji ... to gwarantuje uszkodzenie silnika ... oczywiście producenci podjęli środki ostrożności i mają doświadczenie w F1, ale mimo wszystko elektronizacja (obelżywe?) ma nie tylko zalety ... Silniki F1 pracują na 500 km (jeden wyścig) ... rzadko więcej (chociaż uważam, że nowe przepisy wymagają silnika na 2 wyścigi) Czy to byłoby wyjaśnienie słabych wyników Schumachera w tym sezonie? :P )

Wreszcie twierdzi się, że ten rozkład był mniej energochłonny ... ale biorąc pod uwagę osiągi alternatorów samochodowych (zawsze o maks. 60%), pozwalam sobie w to wątpić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 19/09/05, 18:39

cześć!
będzie słodki, efekt dżulowy będzie jeszcze bardziej nagrzewał i jeszcze więcej elektroniki w samochodach, jeszcze nie było dość!
dla F1 nie wiem, czy nadal jest używany pneumatyczny sterownik zaworów ...
powinien szczególnie pomyśleć o czymś innym niż silnik spalinowy!
@ + i powodzenia!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/09/05, 04:57

Witam,
Inżynierowie od dawna starają się poprawić dystrybucję
zawory, musimy wtedy pamiętać stare zawory boczne silnika, silnik Panhard Knight bez przesuwnych zaworów płaszczowych,
silnik z głowicą obrotową, a następnie wałki rozrządu przy głowicy,
wielozawory, a dla silników o szybkiej rotacji, aby uniknąć
panika zaworów, kontrole desmodromiczne.
W silnikach F1, które pracują z dużymi prędkościami, zawory są sterowane elektropneumatycznie, brana jest pod uwagę tylko moc, ze szkodą dla ekonomii i żywotności silników. (wszystkie pchane silniki mają bardzo ograniczoną żywotność, silniki samolotów pierwszej wojny miały 30 godzin życia, Messerchmitt BF109 Daimler-Benz miał żywotność 180 godzin)
Jeśli chodzi o niezawodność układów wałków rozrządu, obecnie wielu producentów stosuje wałek rozrządu na głowicy sterowanej za pomocą paska zębatego, jeśli występuje poślizg oleju lub starzenie się paska, które należy okresowo wymieniać, pęknięcie lub zerwane wycięcie ocassione zerwanie wszystkich zaworów, które uderzają w tłoki.
Jeśli chodzi o nas, tworzenie silników, które przy niskiej prędkości i przy dużej prędkości wymagałyby krzywki o różnych otworach, ta zasada
jest rozwiązaniem, a ponadto pozwala na wyodrębnienie pewnej liczby cylindrów na wielocylindrowym, w celu szybkiej zmiany ROA, RFA, AOE, RFE (terminy używane dla czystości dystrybucji).
Kiedy zużycie energii elektrycznej do obsługi tych zaworów jest znikome, dla uzyskiwanej z niej wydajności pochłania miesiące
niż elektryczne odszranianie tylnej szyby lub klimatyzacja.

André
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/09/05, 05:18

Dobry wieczór,
Ta zasada była stosowana w niektórych Cadillacach GM od dziesięciu lat i nie słyszałem, aby użytkownicy narzekali na ten system.
Nie należy zapominać, że tarcie płyt krzywkowych na trzonach zaworów wymaga pewnej ilości energii do pokonania sprężyn zaworów.
André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 20/09/05, 08:11

Andre napisał:Kiedy zużycie energii elektrycznej do obsługi tych zaworów jest znikome, dla uzyskiwanej z niej wydajności pochłania miesiące
niż elektryczne odszranianie tylnej szyby lub klimatyzacja.

André

Tak, oczywiście konieczne jest porównanie korzyści płynących z technologii w porównaniu z jej własnym nadmiernym zużyciem ... Najwyraźniej znasz system bardziej niż ja (nie trudno, nie wiem prawie nic o nim) i czy masz pojęcie o mocy (lub raczej energia) potrzebna do wykonania 1 cyklu otwierania / zamykania zaworu?
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 20/09/05, 08:58

Wydaje mi się, że rozkład F1, a ściślej zawracanie zaworów jest zawsze pneumatyczny, zamiast mechanicznych sprężyn do osiągania bardzo wysokich obrotów (ponad 15 000 obr / min) i maksymalnej mocy. Naprawdę nie widzę systemu elektromagnetycznego podążającego za tymi szybkościami. Jest raczej stworzony dla spokojniejszych diet. To prawda, że ​​po mechanicznych systemach zmiennej dystrybucji (BMW, Mercedes itp.) Lub krzywkach z profilem 3D (wydaje mi się, że proto Fiat) system Camless jest idealny, ale producenci wydają się wahać z powodu kosztów na pewno , niezawodność (mnie, to mnie przeraża: sałatka zaworów i tłoków w perspektywie), a także może zagracenie. Czytałem kilka lat temu, że BMW tam pracuje i pracuje nad prototypami, ale nie sądziłem, że w GM są już używane systemy Camless!
Silniki staną się tak złożone, że silnik elektryczny wydaje mi się o wiele bardziej ekonomiczny, prosty i niezawodny, pozostaje rozwinąć akumulatory, odwieczny problem ...
Michel
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 20/09/05, 10:14

Przeciwnie, dla mnie silniki staną się znacznie prostsze pod względem konstrukcyjnym, jeśli zsynchronizują to wszystko podczas wtrysku.
Koniec kłopotów z kalibracją rozkładu, więcej wałków rozrządu, każdy może bez problemu zmienić uszczelkę głowicy;)

Ponadto możemy dostroić jego silnik w czasie wolnym;) Po prostu przeprogramuje podnośnik zaworu, aby zmienić właściwości (ekonomiczne lub sportowe) silnika.

Wreszcie wszystko to ma miejsce w przypadku, gdy producent przejdzie na prostotę;), ponieważ takie komplikacje można oczywiście skomplikować ...

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.

Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135