Prezentacja i pytania dotyczące palnika olejowego

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
kula38
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/01/10, 21:06
Lokalizacja: Grenoble

Prezentacja i pytania dotyczące palnika olejowego




przez kula38 » 12/01/10, 21:35

Bonjour à tous,

Nazywam się Benoît, jestem piekarzem i jestem w tym nowy forum.

Jeśli zdecydowałam się przyjść do Ciebie, to dlatego, że niedawno wpadłam na pewien pomysł, który powoli kiełkuje w mojej głowie. Tutaj jest :

Jak wspomniałem powyżej, jestem piekarzem i mój piekarnik ma palnik olejowy. Moje pytanie brzmi: czy mógłbym to zrobić za pomocą oleju do smażenia?

Mój piekarnik zużywa około 1000 litrów oleju opałowego miesięcznie.

Mogłem odzyskać około 400 litrów oleju miesięcznie.

Jednak przychodzi mi do głowy kilka pytań (o ile oczywiście jest to możliwe):

_ Po pierwsze, czy istnieje realny wpływ na środowisko? (Co jest moim głównym celem, ponieważ dzisiaj wszyscy jesteśmy zaniepokojeni...)

_ Czy istnieje jakieś niebezpieczeństwo?

_ Czy istnieje pewna proporcja, którą należy szanować?

_ Czy podczas spalania oleju kuchennego wydziela się zapach, a jeśli tak, to czy ten zapach wydobywa się z palnika czy z komina?

_ Czy palnik wymaga dodatkowej konserwacji?

_ Czy to jest legalne?

Mam świadomość, że jeśli ta operacja będzie wykonalna, będą pewne ograniczenia, takie jak odzyskiwanie ropy, filtrowanie jej itp. Ale naprawdę chcę rozpocząć przygodę mającą na celu ochronę naszej planety (tak jak to robię). Powiedziałem powyżej). nie zapominając o aspekcie finansowym, który moim zdaniem jest nie do pominięcia).

Nie mam już więcej pytań do mnie, więc dziękuję odważnym ludziom, którzy przeczytali tę wiadomość do końca i do zobaczenia wkrótce.

Benedykt.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 13/01/10, 04:32

Smażyć na oleju do smażenia na palniku. Nie jest to łatwe. Z drugiej strony za stosunkowo niewielką kwotę można wykonać palnik kulowy, który w Twoim przypadku (ciągłe użytkowanie) będzie naprawdę odpowiadał Twoim potrzebom. Filtracja byłaby prostsza. Niedogodność... Musisz pracować w pokoju, w którym jesteś, z zatyczkami do uszu
0 x
kula38
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/01/10, 21:06
Lokalizacja: Grenoble




przez kula38 » 13/01/10, 17:14

Dziękuję za te szczegóły, jednak wcale nie czuję się wielką złotą rączką, nie za bardzo mam ochotę na taką przygodę jak z palnikiem na kulki (mimo, że system jest ciekawy...)

Wolałbym zatrzymać mój obecny palnik.

Dlaczego to nie jest takie proste?

Podczas spaceru po forum Widziałem, że konieczne jest filtrowanie oleju na gorąco.

Czy to jedyne ograniczenie, czy są też inne?

W każdym razie dziękuję za poświęcenie czasu na udzielenie mi odpowiedzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 14/01/10, 11:17

Twój obecny palnik wyposażony jest w pompę przeznaczoną do paliwa, nie toleruje oleju...
Dodatkowo palnik paliwowy wtryskuje paliwo przez bardzo małą dyszę, która bardzo szybko zatyka się słabo przefiltrowanym olejem.

Wreszcie regulacje są delikatne, a spalanie słabe, liczne niespalone cząstki zatykają element grzewczy, a nawet olej, który trafia na dno w postaci smoły. Albo potrzebujesz palnika na ciężki olej, albo spodziewaj się kłopotów...
0 x
kula38
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/01/10, 21:06
Lokalizacja: Grenoble




przez kula38 » 16/01/10, 18:37

Ok, widzę ...

Chyba zdecyduję się na palnik wielopaliwowy.

Teraz muszę tylko wiedzieć, czy mam legalne prawo do emisji spalin, a także nie wiem, czy palnik będzie wydzielał nieprzyjemny zapach. Proszę zwrócić uwagę, że mój obecny palnik nie wydziela żadnego zapachu...

Jeśli ktoś ma jakieś opinie... Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 18/01/10, 08:33

Szczęśliwe medium miało palnik wielopaliwowy... Pociął go, aby zrobić palnik kulowy, ponieważ był niezawodny w przypadku zużytego oleju.

Prawidłowo spalone smażone jedzenie nie ma większego zapachu niż paliwo...
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 229