Woda i olej napędowy w mieszaninie?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
eric27
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/08/09, 16:30
Lokalizacja: Normandia

Woda i olej napędowy w mieszaninie?




przez eric27 » 21/08/09, 16:54

Witam wszystkich.
Właśnie przeczytałem wiele postów na temat różnych propozycji mniejszego zużycia / zanieczyszczenia. Jednym z problemów mieszanki wody i oleju napędowego jest mieszalna strona całości. Do obróbki części mechanicznych smarujemy olejem do obróbki skrawaniem "wartości Około 5%.
Moje pytanie brzmi: używając mieszaniny, powiedzmy 80% oleju napędowego, 20% wody z dodatkiem tego oleju do cięcia, czy mamy jednorodną mieszankę?
Czy ktoś już tego próbował, czy ja się go trzymam?
:?
A+

Eric
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 21/08/09, 17:01

Upuść mieszankę paliwową; tankowce złamały zęby ekonomicznie i technologicznie (aquazol, Gecam...) woda musi być wtryskiwana niezależnie od paliwa.

Oto dokładnie nowy materiał na ten temat: doping wody w ratuszu Cahors
0 x
eric27
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/08/09, 16:30
Lokalizacja: Normandia

domieszkowanie wodą




przez eric27 » 21/08/09, 17:11

Christophe
Właśnie rozmawiałem telefonicznie z firmą montującą wodne „dopery”. Reasumując i jeśli wszystko dobrze zrozumiałem to dla poprawnej reakcji silnik musi być pod obciążeniem, wydaje się istotne, poza tym mam duży ( bardzo duży) silnik 4.2 l, który nie pracuje na autostradzie z prędkością 2000 obr / min, więc a priori, niezbyt dobrze przystosowany.
Z drugiej strony, kiedy mówisz, że koncerny naftowe złamały zęby jakiejkolwiek mieszance ... gdyby to zrobiły, nie sądzę, żeby to sprzedały :P nie zabijamy kurczaka ......
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 21/08/09, 17:19

No cóż, a pkoi może im przeszkadzać? Nie sądzisz, że za wydobytą 1 baryłkę tankowce nie będą chętnie sprzedawać 1.1?

Krótko mówiąc, sprzedawaj wodę po cenie ropy.

Kim była firma? Informacje, które ci przekazali, są prawie prawidłowe ... Nie chcesz zmienić samochodu? : Chichot:
0 x
eric27
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/08/09, 16:30
Lokalizacja: Normandia

reszta




przez eric27 » 21/08/09, 17:31

Dla społeczeństwa jest to:

http://www.brtec.fr/index.php?option=co ... &Itemid=29

link znaleziony na tej stronie

Co do zmiany pojazdu ... przepraszam ale jestem "na górze" i tam zostaję, (duży truciciel 4x4) Zjeżdżałem kilka razy, w końcu wracam

Usuwając względy ekonomiczne, moje pytanie pozostaje otwarte na poziomie technicznym .....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 21/08/09, 17:32

Ok, a następnie odłącz 1 cylinder z 2 : Chichot:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/08/09, 19:17

Halo

Woda w paliwie stanowi pewien problem
Po prostu chodzenie z olejem do smażenia, który zawiera niewielką emulsję wodną (białawy olej) po pewnym czasie pracy wtryskiwaczy pozostaje twarde na ślizgu i utrudnia pompę tarującą, zauważycie ślady rdza na przekładkach i sprężynach.

woda dobrze dozowana w silniku tak, ale nie przez cirucit wtrysku

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 21/08/09, 20:39

Rzeczywiście, wypróbowałem już emulsję typu woda / olej napędowy. Nie jest to łatwe, ponieważ ma tendencję do sedymentacji. Więc jeśli wykonasz miksowanie (nie więcej niż 5%!) I zrobisz 500 km, OK.
Z drugiej strony, jeśli zrobisz 10 km i pozostawisz samochód na parkingu na 3 dni, będziesz mieć pewne problemy ... Nawet z różnymi surfaktantami.
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 21/08/09, 20:55

20%!
Nie widziałem, oszalałeś?
„Olej do cięcia”, o którym mówisz, musi być olejem rycynowym, który ma niezwykłe właściwości, szczególnie po zmieszaniu z alkoholem. Ale i tak jest to ryzykowne, a olej rycynowy jest BARDZO drogi. Ryzykujesz więc, że w końcu nie znajdziesz tam drogi.
Teraz możesz zacząć od oleju lnianego (nieźle, choć nie jest to warte rycynowego). I nieskazitelny dla alkoholu.
I rada: pierwsze testy „in vitro”, jak mieszanka 5% - 10% - 15% - 20% w butelce, którą zostawiasz w spokoju na tydzień, żeby zobaczyć, czy mieszanina odpada.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636




przez Macro » 24/08/09, 09:36

Cysterny nie złamały zębów ... Cysterny po prostu porzuciły tę sprawę, ponieważ administracja podatkowa odmówiła zerowania stawki części wody zawartej w oleju napędowym i chciała, aby ta woda była po prostu opodatkowana, jak reszta 80% ... Dlatego Aquazole miałby koszt produkcji wyższy niż koszt zwykłego oleju napędowego, a zatem byłby znacznie droższy przy pompie ...

Sprzedaż wody za cenę ropy naftowej ... sklepy w dużych skrzyniach robią to bez nikogo, kto drzemie im w głowie ...

Za litr oleju napędowego za 1 € ... Pamiętaj, że jest około 80% podatku ... to przynosi litr oleju napędowego tańszy niż badoit ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 273