Analiza ferrocenu w oleju napędowym i oleju silnikowym

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Kristus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 15/06/09, 10:19
Lokalizacja: Marsylia

Analiza ferrocenu w oleju napędowym i oleju silnikowym




przez Kristus » 15/06/09, 10:45

Witam,

Jesteśmy zakładem transportu publicznego (600 autobusów)

Przeczytaliśmy wszystkie zarejestrowane posty o pochodzeniu i działaniu ferrocenu (w szczególności w kapsułkach)

Naszą uwagę przykuły najnowsze analizy oleju, które regularnie przeprowadzaliśmy w każdym z naszych pojazdów (średnio 40.000 XNUMX km)

Laboratorium wskazuje na wysoki udział żelaza (150 do 200 ppm) w naszych zużytych olejach, wspominając również o możliwym dodatku ferrocenu typu satacen.

Mamy dwa rodzaje pojazdów:
Te wyposażone w filtry cząstek stałych (najnowsze) oraz wtrysk Ad-blue
Te należące do najstarszego parku, bez specjalnego wyposażenia.

Od jakiegoś czasu obserwujemy, że WSZYSTKIE nasze pojazdy mają nieprawidłowy poziom żelaza w zużytym oleju. Zadajemy sobie pytanie:

Jeżeli w naszym oleju napędowym występuje ferrocen (tygodniowe zużycie: 220.000 XNUMX litrów), jaka musi być jego wartość graniczna?
Jeśli prawdą jest, że obserwuje się zużycie silnika, jakie są najbardziej wrażliwe elementy silnika?
Po co wtryskiwać Ad-blue do pojazdu wyposażonego już w filtr cząstek stałych?

Pierwszy element odpowiedzi byłby mile widziany!

Cordialement

Kristus
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 15/06/09, 10:51

Uh, nie do końca rozumiem: czy używasz tych ***** kapsułek lub innego dodatku, czy też używasz „czystego” GO?

Czy mógłbyś dla nas zeskanować jeden z tych skanów?

AdBlue nie ma prawie nic wspólnego z FAP (sadzą), ponieważ dotyczy redukcji (poprzez redukcję chemiczną) NOx.
0 x
Kristus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 15/06/09, 10:19
Lokalizacja: Marsylia




przez Kristus » 15/06/09, 11:02

Christophe napisał:Uh, nie do końca rozumiem: czy używasz tych ***** kapsułek lub innego dodatku, czy też używasz „czystego” GO?

Czy mógłbyś dla nas zeskanować jeden z tych skanów?

AdBlue nie ma prawie nic wspólnego z FAP (sadzą), ponieważ dotyczy redukcji (poprzez redukcję chemiczną) NOx.


Dziękuję za Twoją odpowiedź............

Oczywiście dostarczamy olej napędowy do naszych autobusów z tankowca (rynki publiczne)

Produkt umieszczamy bezpośrednio w naszych autobusach.

Nasze autobusy to „stare” GX 113, Citaro, Cito…, więc bez niczego poza zwykłym układem wydechowym
Są to „nowe” (jednoroczne) GX 127 i 327 i są wyposażone w filtr DPF… ORAZ wtryskiwacz Ad-blue na wylocie spalin.

Niedawno zaobserwowaliśmy nienormalny wzrost zawartości cząstek żelaza w naszych wymianach oleju, we wszystkich autobusach łącznie.

Zadajemy sobie uzasadnione pytania, zadając sobie zresztą pytanie, czy zjawisko to nie może wynikać z innego czynnika (siarki?)
Mamy korek spustowy oleju
Przeprowadzimy analizę oleju napędowego według sformułowania CSR 402
Z drugiej strony, fakt, że wiemy, czy nasz olej napędowy zawiera ferrocen, czy nie, nie może zostać wykryty przez laboratorium ...

Co wtedy

Cordialement

Kristus

PS Mam zeskanowany dokument
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 15/06/09, 11:06

Ok i dzięki za skanowanie!

Z drugiej strony, pkoi mówią o ferrocenie, jeśli analizy nie wykryją żadnego? Czy to jest ten punkt, którego nie całkiem rozumiem?

Czy ostatnio wymieniałeś olej?
0 x
Kristus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 15/06/09, 10:19
Lokalizacja: Marsylia




przez Kristus » 15/06/09, 11:29

Christophe napisał:Ok i dzięki za skanowanie!

Z drugiej strony, pkoi mówią o ferrocenie, jeśli analizy nie wykryją żadnego? Czy to jest ten punkt, którego nie całkiem rozumiem?

Czy ostatnio wymieniałeś olej?


Dziękuję Ci..........

Analiza PODEJRZEWA ... obecność ferrocenu w oryginalnym oleju napędowym ..... który "byłby" źródłem tej coraz ważniejszej obecności śladowych ilości "żelaza" w oleju.

Laboratorium, z którym skontaktowaliśmy się w sprawie analizy oleju napędowego (SGS Lavéra / Marsylia), mówi nam, że biorąc pod uwagę bardzo małą ilość dodatku, który tankowiec musi wlać do oleju napędowego (2 g na 100 litrów), NIE MOŻNA go wykryć chemicznie w próbka o pojemności 5-10 litrów.

https://www.econologie.info/share/partag ... ICH0dx.pdf

Cholera! ..... skąd to się bierze?

Cordialement

Kristus
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 15/06/09, 11:43

Świetnie i dziękuję za pdf, ale nie będąc specjalistą od analizy oleju, przyznaję, że trochę tam suszę ... Maloche, który dużo czasu spędził na kapslach mpg (czysty ferrocen) będzie miał chyba bardziej trafną opinię. ..

Odnośnie 3 kolumn .pdf: przypuszczam, że są to kolumny tego samego pojazdu dla 3 wypłat? Lub?

Jeśli tak, pkoi kolumna 3 jest gorsza niż kolumna 1? Zawartość żelaza jest wyższa w 1.? A siarka została prawie podzielona przez 2 między 1 a 3 ... co wydaje mi się dobrą rzeczą. Ile kilometrów przeanalizowano silnik (i)?

Teraz rozumiem, skąd pochodzi określenie „Ferocen”, o którym mówisz: mamy nawet markę: SATACEN (hej Maloche, hop hop hop to work !! : Chichot: ). Myślałem, że to zabronione? Kristus, jeśli masz odwagę, możesz spojrzeć na to: testy i analizy na MPG Caps które są ferocenem.

Wady mam problem ze zrozumieniem użytego oleju: 5W 30, 30 wydaje mi się słabym wskaźnikiem dla pojazdu jeżdżącego po mieście, narażonego na duże przyspieszenia i wahania prędkości, a zwłaszcza w klimacie śródziemnomorskim ...

Innymi słowy: myślę, że indeks 40 (patrz 50) lepiej chroniłby silnik.

Jaki jest czas drenażu (km) Twoich autobusów?
Podzielone przez 2, co jest dobre, prawda?
0 x
Kristus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 15/06/09, 10:19
Lokalizacja: Marsylia




przez Kristus » 15/06/09, 12:28

Christophe napisał:Świetnie i dziękuję za pdf, ale nie będąc specjalistą od analizy oleju, przyznaję, że trochę tam suszę ... Maloche, który dużo czasu spędził na kapslach mpg (czysty ferrocen) będzie miał chyba bardziej trafną opinię. ..

Odnośnie 3 kolumn .pdf: przypuszczam, że są to kolumny tego samego pojazdu dla 3 wypłat? Lub?

Jeśli tak, pkoi kolumna 3 jest gorsza niż kolumna 1? Zawartość żelaza jest wyższa w 1.? A siarka została prawie podzielona przez 2 między 1 a 3 ... co wydaje mi się dobrą rzeczą. Ile kilometrów przeanalizowano silnik (i)?

Teraz rozumiem, skąd pochodzi określenie „Ferocen”, o którym mówisz: mamy nawet markę: SATACEN (hej Maloche, hop hop hop to work !! : Chichot: ). Myślałem, że to zabronione? Kristus, jeśli masz odwagę, możesz spojrzeć na to: testy i analizy na MPG Caps które są ferocenem.

Wady mam problem ze zrozumieniem użytego oleju: 5W 30, 30 wydaje mi się słabym wskaźnikiem dla pojazdu jeżdżącego po mieście, narażonego na duże przyspieszenia i wahania prędkości, a zwłaszcza w klimacie śródziemnomorskim ...

Innymi słowy: myślę, że indeks 40 (patrz 50) lepiej chroniłby silnik.

Jaki jest czas drenażu (km) Twoich autobusów?
Podzielone przez 2, co jest dobre, prawda?


Dziękuję Ci..........

„Przeciętna” częstotliwość to 40.000 XNUMX km, czyli około roku.

Trzy kolumny są odczytywane od lewej do prawej ... ostatnia analiza po prawej stronie, przesuwając trzecią przed w lewo.

W przypadku olejów to producent (Renault) podaje wskazanie okresowej wymiany oleju, a także charakter (xxWxx)

Z naszej strony obecność „żelaza” może mieć tylko cztery możliwości:

Zardzewiałe zbiorniki magazynowe. Niemożliwy. Zostały wyczyszczone niecały rok temu bez większego problemu (nasza pojemność magazynowa to 360.000 XNUMX litrów, a tylko jeden zbiornik miał na dnie małe zacieki rdzy z powodu przedwczesnego wtargnięcia wody)

Składnik oleju napędowego „odbiegający od normy” ... powodujący nadmierne zużywanie się silników

Obecność ferrocenu (bardziej niż prawdopodobna) w ilości jeszcze do ustalenia

Zanieczyszczony zbiornik (i) nośnik

Nowe pytanie, które zadajemy sobie, brzmi teraz, czy olej dobrze odpowiada naszym potrzebom ...

Sprawa do naśladowania ...

Cordialement

Kristus
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 15/06/09, 13:04

Więc to nie jest ten sam silnik? (terminy pobierania próbek nie są dalekie od 1 roku).

Ale kolumna 1 pkoi jest oznaczona jako „1” na skali zagrożenia, podczas gdy 3 jest oznaczona jako „3”, gdy jest mniej żelaza? Czy martwi cię to Żelazo?

Jeśli chodzi o indeks 30, szczerze mówiąc uważam, że Renault powinno polecić 40 dla autobusów miejskich na południu ... przynajmniej latem!

Na moim VFR instrukcja techniczna mówi, aby latem umieścić 20W50! : Chichot:

Wreszcie, ich zadaniem jest nadal sprzedaż silników ... nie oleju ... : Mrgreen:

ps: hipoteza i czy to jeden z twoich kierowców lub techników odsprzedawał wewnętrznie czapki mpg? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 15/06/09, 22:04

Witam, :D

Czy jest sposób na wcześniejsze analizy?


Ponieważ po włamaniu obecny poziom żelaza musi się ustabilizować

Rzeczywiście istnieją 2 możliwości stężenia żelaza w oleju, takie jak ta przedstawiona

może to być regularne zużycie związane z defektem konstrukcyjnym, które doprowadzi do przedwczesnego zużycia (zachowaj skany do gwarancji) lub może to być źle obrobiona część, która ostatecznie się dopasuje

lub rzeczywiście żelazo to pochodzi z samego paliwa, co może mieć miejsce, ponieważ zjawisko to nasila się we wszystkich autobusach

prawdopodobnie złej jakości olej lub błąd analizy : Chichot: , nic nie powinno być zaniedbane

HEULIEZ GX 127
Obraz

Tak jak posiadane przez nas informacje:

1) błąd spowodowany sprzętem analitycznym (łatwy do zweryfikowania)
2) Słaba jakość oleju (jeśli wszystkie autobusy są konserwowane w tej samej zajezdni lub dostarczane przez tego samego dostawcę)
3) Dostarczanie przez samo paliwo


niewiele wiemy o domieszkach w paliwie, najlepiej zapytać rafinerię, która zaopatruje Państwa złoże
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/06/09, 23:03

Kristus powiedział:

biorąc pod uwagę bardzo małą ilość dodatku, jaką tankowiec musi wlać do oleju napędowego (2 g na 100 litrów), wykrycie go chemicznie w próbce o pojemności od 5 do 10 litrów było materialnie NIEMOŻLIWE.


Biorąc pod uwagę wagę problemu i wielkość Twojej organizacji, myślę, że dobrze by było, gdybyś udał się do laboratorium wyposażonego w spektrograf mas. Myślę, że jest co najmniej jeden na każdym uniwersytecie, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 183