Prośba o informacje: Silnik elektryczny 12kW na baterie

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

Prośba o informacje: Silnik elektryczny 12kW na baterie




przez Lamure » 09/06/09, 11:16

witam wszystkich Chciałbym mieć trochę informacji, chciałbym uruchomić silnik elektryczny o mocy około 12 kW zasilany akumulatorami ołowiowymi podłączonymi do pantomizowanego generatora, czy mógłbyś mi powiedzieć, jaki typ silnika wybrać i niezbędny sprzęt; numer baterii, ładowarki lub alternatora itp .ccc dla mojego projektu dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/06/09, 20:50

Więcej pytań niż odpowiedzi:

1) reżim użytkowania silnika: czas trwania, liczba godzin H / 24 godz
2) Silnik prądu stałego lub przemiennego?
3) jedno lub trzyfazowy?

twój silnik? do czego służy

im więcej nam powiesz, tym bardziej możemy Ci pomóc. Z pewnością jest to możliwe: jest to moc silnika Clarka. (wózek paletowy)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

re




przez Lamure » 10/06/09, 12:19

moim projektem jest przekształcenie siekiery w samochód elektryczny, taki jak elektryczne kangoo z akumulatorem i generatorem w celu poprawy autonomii, chcę prędkości 100 km / h maks., ponieważ nie jestem fanem prędkości, nawet jeśli pójdę do 90km / h Nie obchodzi mnie lol.
czy to najlepiej silnik prądu przemiennego lub stałego?
ile baterii przejechać maksymalnie 100 km?
czy ładowarka może ładować kilka akumulatorów jednocześnie?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/06/09, 14:12

Cześć Lamure!

Powinieneś mieć pojęcie o dostępnym budżecie, aby poprowadzić Cię w takim czy innym systemie.

W DC koszt będzie niższy, a materiał łatwiejszy do znalezienia, w AC koszt jest znacznie wyższy, ale wydajność jest lepsza.

Trudność polega na doładowaniu akumulatorów lub przełączeniu do trybu generatora bezpośrednio na akumulatory, gdy są one rozładowane, będziesz musiał zoptymalizować napięcie wyjściowe genu z bateriami, jeśli gen dostarczy 380 woltów, będziesz potrzebować 30 akumulatorów 12 woltów , ale problemem będzie znalezienie silnika i kontrolera silnika o tym napięciu, jednak można użyć transformatora i zmniejszyć napięcie do 120 woltów oraz użyć mostków diodowych, aby użyć tylko 10 akumulatorów.

Możesz więc zobaczyć złożoność tego osiągnięcia dla kogoś, kto ma niewielką lub żadną wiedzę w tej dziedzinie.
:D
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: ponownie




przez I Citro » 12/06/09, 14:56

Lamure napisał:moim projektem jest przekształcenie siekiery w samochód elektryczny, taki jak elektryczne kangoo z akumulatorem i generatorem w celu poprawy autonomii, chcę prędkości 100 km / h maks., ponieważ nie jestem fanem prędkości, nawet jeśli pójdę do 90km / h Nie obchodzi mnie lol.
czy to najlepiej silnik prądu przemiennego lub stałego?
ile baterii przejechać maksymalnie 100 km?
czy ładowarka może ładować kilka akumulatorów jednocześnie?
Cóż, jako użytkownik VE, oto moja opinia:
Znajdź sobie elektryczny AX lub inny francuski i zatwierdzony samochód elektryczny, będzie łatwiej. Można nawet rozważyć zakup „przycisku do papieru” (samochód elektryczny bez baterii).
Wiele innych osób przed tobą (w tym ja) chciało robić tak jak ty. Wyruszasz na świętą przygodę wymagającą wiedzy technicznej i minimum ESSENTIAL know-how. Czy masz je?

Szukałem, ma niewiele, elektrycznego AX, w końcu znalazłem drugi 2. Wraz z innymi członkami stowarzyszenia myślimy również o najlepszym sposobie stworzenia generatora pokładowego.

Dla charakterystyki elektrycznego AX / 106 / Saxo (są identyczne), jest to:
90 kmh, nominalnie 11 kW, 20 akumulatorów NiCd 6 V-100 Ah lub 120 V DC. Autonomia między 50 a 130 km w zależności od użytkowania.

Ale nie rozumuje się w ten sam sposób elektrycznie. Jeśli o mnie chodzi, dobra autonomia to wystarczająca autonomia.
1500 km autonomii pochwalonej przez producentów samochodów na olej napędowy, dla mnie to nic nie znaczy.
Ach, tak ... 10 lat temu, kiedy działałem na paliwie, nie spieszyłem się na stację z każdym strajkiem w składach ropy naftowej, czekałem na zakończenie strajku.
: Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/06/09, 15:04

: Arrow: W przeciwnym razie, ponieważ Alain G zareagował, przykład tego, co Quebeci mogą zrobić: :D
Zielony pojazd.

I wrócić do Francji, LE forum odniesienia w sprawie:
Pojazdy elektryczne. Za darmo. Fr
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/06/09, 15:28

Jeżyna

Citro ma rację, jest to projekt, który wymaga dość dużego doświadczenia w terenie, łatwiej jest pracować z pojazdu ze schowkiem i na pewno będzie znacznie tańszy.

Jeśli opanujesz język Szekspira, oto najlepsza strona, jaką do tej pory znalazłem, z linkami do całego potrzebnego sprzętu, a także motocykli, łodzi i pojazdów elektrycznych wszelkiego rodzaju.

http://evalbum.com/
:D
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/06/09, 16:05

Alain G napisał:Jeśli opanujesz język Szekspira, oto najlepsza strona, jaką do tej pory znalazłem, z linkami do całego potrzebnego sprzętu, a także motocykli, łodzi i pojazdów elektrycznych wszelkiego rodzaju.
http://evalbum.com/ :D
Cóż, po prostu idę tam po zdjęcia i mam słodkie sny, zanim pójdę spać.

Rozpocznij od comiesięcznej wizyty, a następnie ponownie zaplanuj wizyty, jeśli nie wystąpią żadne skutki uboczne. : Lol:
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

Wszystkim dziękujemy




przez Lamure » 12/06/09, 17:50

świetne dla informacji, tak Chcę nauczyć się być w stanie zrealizować tego rodzaju projekt, dlatego wróciłem na kursy, ktoś skierowałby mnie w kierunku tego, jaki kurs powinienem wybrać?
jeśli chodzi o akumulację 10 akumulatorów 12 V, więc potrzebuję transformatora i mostka diodowego, aby móc jechać, ale 10 akumulatorów pozwoli mi pokonać liczbę kilometrów?
ktoś wie, gdzie znaleźć pojazdy elektryczne, nawet bez akumulatorów na sprzedaż?

inne pytanie: czy ładowarka może ładować jednocześnie 2, a nawet kilka akumulatorów?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/06/09, 18:25

Dobry wieczór Lamure

Na kursy niestety nie wierzę, że istnieje specjalny kurs dla tego zawodu, przynajmniej nie tutaj w Quebecu, jest to raczej kurs elektrotechniczny, który zawiera niejasny przegląd tego, co dotyczy pojazdu silnikowego, tutaj z pewnością może pomóc doświadczenie w motoryzacji elektrycznej pojazdu przeładunkowego (wózek paletowy), poprzedzone kursem zaawansowanej elektroniki.

Pozostaje to jednak opcjonalne, ponieważ kilku dostawców elektrycznego wyposażenia pojazdu może bardzo dobrze wskazać odpowiedni sprzęt i dane wymagane dla twojego projektu.

Różnica między doświadczeniem a brakiem doświadczenia to koszt projektu, zacząłem pracować nad obsługą urządzeń w 1979 roku i pracowałem przez długi czas w automatyzacji, szkoda, że ​​tak duża odległość dzieli nas, ponieważ ja byłby bardzo wdzięczny za wsparcie w tym projekcie.

Autonomia akumulatorów zależy od pojemności pokładowej, ale ogólnie wynosi 70 km dla 10 akumulatorów kwasowo-ołowiowych o natężeniu 180 A przy prędkości 70 km / h.

W przypadku pojazdów elektrycznych na sprzedaż Citro z pewnością będzie w stanie lepiej cię pokierować.

Możesz znaleźć ładowarkę, która ładuje wszystkie akumulatory jednocześnie.

Wreszcie mam nadzieję, że masz bardzo dobry budżet, ponieważ ten projekt może łatwo osiągnąć i przekroczyć 8000 euro.

Wkrótce

Alain
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147