Zapytanie ofertowe: making samochód hybrydowy

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

Zapytanie ofertowe: making samochód hybrydowy




przez Lamure » 06/06/09, 11:52

Witam wszystkich i brawo dla tej strony.
Tutaj mam kilka pytań, na które chciałbym uzyskać odpowiedzi:
Posiadam generator 15kW i chciałbym zasilić silnik elektryczny 12kW bezpośrednio, aby uruchomić samochód bez prawa jazdy (stary silnik cieplny jest usuwany) i bez użycia baterii! wiedząc, że moja grupa zużywa bardzo mało paliwa.
Chciałbym wiedzieć, czy powinienem używać silnika prądu przemiennego, czy prądu stałego?
Chciałbym móc zwiększyć i spieprzyć obroty mojego silnika, czego potrzebuję?
Chciałbym wiedzieć, co jest potrzebne jako osprzęt elektryczny między silnikiem a agregatem prądotwórczym.
Moja prędkość, którą chciałbym osiągnąć, to 100 km / h. Czy uważasz, że jest to możliwe z silnikiem 12 kW (jeśli masz witrynę sprzedaży w języku francuskim i idealny typ silnika, chciałbym, abyś podał mi adres).
Dziękuję wszystkim za te informacje, które będą dla mnie bardzo cenne, ponieważ przyznaję, że pływam w lol.
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 06/06/09, 12:04

cześć
będziesz miał dużo strat, moc będzie naprawdę zepsuta i prawie podwoisz wagę silnika.

twoje wady będą z konieczności ważniejsze niż pierwotne.
równie dobrze możesz umieścić silnik cieplny bezpośrednio w samochodzie ...
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

Dziękuję za Twoją odpowiedź




przez Lamure » 06/06/09, 12:08

Czy możesz mi wyjaśnić, jak straciłbym moc, gdyby mój generator zapewniał 15 kW, a mój silnik zużywał tylko 12 kW, którego nie może uruchomić?
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 06/06/09, 12:50

zadziała, ale zużyje znacznie więcej.
Nie mówiłem o sile, ale o wydajności ...
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

OK




przez Lamure » 06/06/09, 12:53

Ponieważ elektryczność jest dla mnie bardzo nowa, czy możesz mi wyjaśnić, co masz na myśli mówiąc o wydajności? moja grupa może jeździć na oleju opałowym, więc poziom cen w porównaniu do oleju napędowego jestem zwycięzcą, jakie dokładnie straty poniosę? czy w razie potrzeby mogę zasilać mój silnik za pomocą akumulatorów?
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 06/06/09, 13:11

jeśli masz witrynę sprzedażową w języku francuskim i idealny typ silnika, to chciałbym, żebyś podał mi adres).
Dziękuję wszystkim za te informacje, które będą dla mnie bardzo cenne, ponieważ przyznaję, że pływam w lol.


biorąc pod uwagę cenę silnika elektrycznego + osprzęt oraz złożoność projektu na kiepski wynik radzę raczej odsprzedać swoją grupę 15 kw (piękny egzemplarz) i kupić oryginalny silnik cieplny, który można ewentualnie nadmuchać lub nawet kupić cart d occas complete.

grupa z silnikiem diesla o mocy 15 kW już jest warta swojej ceny ...

poza tym nie masz prawa jeździć tak zmodyfikowanym pojazdem

Przepraszam, że nie odpowiadam na Twoje pytania, ale unikam marnowania czasu na tak niezrównoważony projekt.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 06/06/09, 14:13

Jeżyna

Jaki masz budżet?

Czy możesz mi podać model swojego generatora?

Jak wspomniał Boudka, przekształcenie tego wszystkiego będzie nieco skomplikowane.

Jeśli używasz akumulatorów, staje się to bardzo skomplikowane, musisz użyć ładowarki i kontrolera DC oraz silnika DC, więc szybko zapominamy o tym rozwiązaniu, które staje się zbyt drogie.

W przypadku bezpośredniego użycia prądu przemiennego jest to stosunkowo proste, jeśli twój generator jest trójfazowy, używasz sterowania AC bezpośrednio sprzężonego z generatorem, który jest sprzężony bezpośrednio z silnikiem.

Oto połączenie silnika i kontrolera:

http://www.leroy-somer.com/index_fr.php

Możesz podać im swój użytek, napięcie i moc, którą chcesz, a oni doradzą ci w zakresie sterowania i silnika, którego chcesz użyć, podadzą cenę i dystrybutora dla twojego obszaru.

Nie zapominaj, że musisz użyć kontrolera mocniejszego niż silnik ze względu na bardzo zmienne obciążenie projektu, 20 kW dla silnika 12 kW.

Nie wahaj się zadawać pytań, postaram się odpowiedzieć na nie zgodnie z moją wiedzą.
:D
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

re




przez Lamure » 06/06/09, 16:37

bardzo dziękuję za wyjaśnienie, prześlę raport techniczny mojej grupy:
Częstotliwość (Hz) 50
Moc ciągła (VA) 12000
Maksymalna moc, szczyt, (VA) 15000
Moc nominalna (V) 2x 230VAC
db 105

Pojemność skokowa: 1105 cmXNUMX
Obroty na minutę 3000
Rozrusznik elektryczny
Typ oleju silnikowego SAE 10W / 30 zima / lato
Zawartość zbiornika (l) 14
Czas użytkowania z pełnym zbiornikiem 7 godzin
Wyświetlacz sterujący 380VAC, 1x 12VDC, 1x woltomierz, wyłącznik FI, ochrona przeciwprzepięciowa.
Hałas: 105 dB (A)
Waga brutto 310 kg
Wymiary w cm 1400 x 720 x 1100

Czy mogę uruchomić silnik prądu przemiennego z tym generatorem, czy możemy przekształcić prąd stały, ponieważ jeśli się nie mylę, czy prąd stały wychodzi z generatora? w trójfazowym prądzie przemiennym dziękuję za odpowiedź i jeśli znasz materiał niezbędny do tej transformacji, czy możesz podać szczegóły, dziękuję.
0 x
Lamure
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 06/06/09, 10:56

re




przez Lamure » 06/06/09, 16:44

Wróciłem z pozornie szczegółami na temat mojego generatora.
Mogę sprawić, by działało trójfazowo, jak mówi informacja o urządzeniu, wyślę ci link, a ty powiesz mi, co o tym myślisz.
http://www.bc-elec.com/GENERATEURS-ELEC ... ,4140.html


Myślisz, że mogę uruchomić mój silnik o mocy 12 kW? i czy mój silnik trójfazowy będzie bezpośrednio na nim działał?
dziękuję za odpowiedź dla ignoranta, który stara się widzieć jaśniej.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 06/06/09, 19:34

Cześć lamure!

Musisz zaopatrzyć się w zmienną regulację prędkości 380 V i 20 A, która powinna być wystarczająca i podłączyć ją bezpośrednio do generatora, wyjście jest bezpośrednio podłączone do silnika.


Zwróć uwagę, że wątpię w ekonomię w porównaniu z wysokowydajnym silnikiem wysokoprężnym obecnie, ale możliwe jest, że wydajność nieco się poprawi, ale maksymalna dostępna moc będzie znacznie niższa niż w normalnym samochodzie podczas wznoszenia, szczególnie z jednej strony.

Trzeba zobaczyć

Musisz wykonać adapter do przekładni i płytę montażową, które można wykonać w warsztacie maszynowym w Twojej okolicy.
Pedał musi zostać zmodyfikowany, aby otrzymać potencjometr standardowo dostarczany ze sterowaniem, można go również zamocować na końcu linki akceleratora, co jest łatwiejsze w produkcji.

W celu sprawdzenia skontaktuj się z lokalnym dostawcą silnika elektrycznego.

W końcu jest to dość proste w produkcji, ale trzeba mieć pewną wiedzę z zakresu mechaniki, aby zaprogramować sterowanie może pomóc sprzedawca, wystarczy zapłacić za sterowanie, które może wahać się od 400 do 800 euro.
:D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 73