Silnik odzysku ciepła

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
rudzik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/11/08, 09:38
Lokalizacja: SNCF MARSYLIA

Silnik odzysku ciepła




przez rudzik » 08/12/08, 09:03

Kto byłby w stanie podać mi rząd wielkości nadającej się do wykorzystania energii, którą moglibyśmy odzyskać z ciepła samochodu pozostawionego w bezpośrednim świetle słonecznym latem na przykład przy 30 ° (przez podwojenie arkusza obwodu chłodzenia o przykład)? dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 08/12/08, 09:34

Jeśli ma to przyspieszyć: naprawdę niewiele ...

Dla rzędu wielkości tutaj jest podejście:

a) promieniowanie słoneczne = 1000 W / m² = jeśli odzyskujesz 100% 1kWh ciepła na godzinę i na m²

b) nie można jednak odzyskać 100% energii, problemem jest przede wszystkim magazynowanie. Jeśli otrzymasz 40% all inclusive (wydajność czujnika + wydajność przechowywania), będzie dobrze. Powiedzmy, że możesz odzyskać i wykorzystać energię cieplną 0.4 kWh / h.m²

c) Przejechanie około 0.2 km przeciętnym samochodem zajmuje około 0.3 do 1 kWh mechanicznie.

d) Zakładając (idealnie) sprawność silnika na poziomie 50%, każdy m² „czujnika” zapewni zatem energię potrzebną na godzinę do pokonania zaledwie 1 km ...
0 x
rudzik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/11/08, 09:38
Lokalizacja: SNCF MARSYLIA




przez rudzik » 08/12/08, 09:48

Christophe napisał:Jeśli ma to przyspieszyć: naprawdę niewiele ...

Dla rzędu wielkości tutaj jest podejście:

a) promieniowanie słoneczne = 1000 W / m² = jeśli odzyskujesz 100% 1kWh ciepła na godzinę i na m²

b) nie można jednak odzyskać 100% energii, problemem jest przede wszystkim magazynowanie. Jeśli otrzymasz 40% all inclusive (wydajność czujnika + wydajność przechowywania), będzie dobrze. Powiedzmy, że możesz odzyskać i wykorzystać energię cieplną 0.4 kWh / h.m²

c) Przejechanie około 0.2 km przeciętnym samochodem zajmuje około 0.3 do 1 kWh mechanicznie.

d) Zakładając (idealnie) sprawność silnika na poziomie 50%, każdy m² „czujnika” zapewni zatem energię potrzebną na godzinę do pokonania zaledwie 1 km ...


Dziękuję Więc w razie potrzeby należałoby po prostu uratować klimatyzację, ale czy są jakieś projekty alternatora Stirlinga, które wykorzystują ciepło odzyskane z wylotu termicznego?

Kiedy zapytałem o ceny (niestety nie we Francji) generatora Stirlinga, byłem przerażony ceną. Co jest tak drogie w Stirling w porównaniu do konwencjonalnego termicznego?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 08/12/08, 09:59

a) Jest duży producent (który mi przypomina, który), który wkrótce zaoferuje samochód wyposażony w panele fotowoltaiczne do precyzyjnego zasilania klimatyzacji. Przeprowadź badania, rozmawialiśmy o nich forums: https://www.econologie.com/forums/search.php

b) Wysoka cena? Efekt masowy, bez wątpienia ... na świecie musi być "około" 1 000 000 silników cieplnych wyprodukowanych dla silnika Stirlinga!

Ale powinieneś wiedzieć, że w latach 70. Fiat wyposażył jeden z produkowanych samochodów w Stirlinga ...
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 08/12/08, 10:07

cześć Christophe
możesz nam powiedzieć, który model z fiat i czy masz więcej informacji na temat tego pojazdu :?
dziękuję
lv13R
0 x
rudzik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/11/08, 09:38
Lokalizacja: SNCF MARSYLIA

Silniki Stirlinga do pojazdów




przez rudzik » 08/12/08, 10:19

Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych reakcji egzotermicznych i często niezanieczyszczających niedrogimi produktami (reakcja sodu / wody lub reakcja glinotermiczna poprzez większość oksyredukcji, które dają neutralne i nieszkodliwe pierwiastki na koniec dnia) nie możesz wydostać się z wirujących samochodów.

Powiedzieliśmy również przez chwilę, że cena pochodzi również z kontroli szczelności płynów używanych (takich jak na przykład hel) w czysto mechanicznych transferach energii, ale nie mamy tego problemu, jeśli wykonamy stirling hermetycznie zamknięte z elektromagnetycznym przenoszeniem energii, jak na przykład alternatory liniowe.

Wydaje mi się, że do 2009 r. Firma Infiniacorp wypuści na rynek pierwsze ogniwo słoneczne z generatorem 3 kW, nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli to konieczne, rozmontowaniu tego generatora w celu użycia go w małym pojeździe po manipulować za pomocą chemicznego procesu podgrzewania.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210