Ogranicznik prędkości i zużycie

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza

Ogranicznik prędkości i zużycie




przez Groar » 06/11/08, 22:50

Witam,

Czy niektórzy używają ogranicznika prędkości, aby ograniczyć zużycie?
Jeśli tak, kiedy go używasz? (miasto, droga lub autostrada)
i jak z tego korzystasz? (na granicy powyżej lub poniżej)

Mówię o ograniczniku, który zapobiega przekroczeniu skonfigurowanej prędkości, a nie o regulatorze, który ma szkodliwy wpływ na zużycie (z wyjątkiem sytuacji, gdy mieszkasz w bardzo płaskim kraju, co nie jest moim przypadkiem).

Oczywiście doskonałym ogranicznikiem jest mózg kierowcy;)
W rzeczywistości może szukam wymówki, aby mieć ...
W związku z tym, czy wiesz, czy istnieją ograniczenia prędkości na rynku wtórnym (dla moich samochodów wymienionych w moim podpisie)?

Z góry dziękuję

Denis.
0 x
ecodrive i ecomodder:
megane 1.9 dT 1997: 3.8 L / 100 zamiast 6.7
sceniczny 1.9 dCi 2001: 4.9 L / 100 zamiast 5.9
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/11/08, 23:52

Nie śmiejmy się: z takimi skrzynkami, które są już bardzo zoptymalizowane, szczególnie w celu oszczędzania PV : Mrgreen:

Mam GPS, który przypomina mi, gdzie są fotoradary : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza




przez Groar » 07/11/08, 00:48

Mam GPS, ale używam go, aby powiedzieć mi, gdzie są korki, i zoptymalizować moją podróż w celu oszczędzania CO2. Po stronie radaru nigdy mi nic nie służyło:
, mój poziom ekologicznej jazdy nie pozwala mi przekroczyć ograniczeń prędkości (z wyjątkiem niektórych obszarów w wieku 30 lat, w których naprawdę mam dużo problemów, ale dbam o siebie ...) i
, mój poziom oczekiwania zawsze pozwala mi zobaczyć znaki ostrzegawcze.

W rzeczywistości powodem posiadania tempomatu jest przeprowadzenie testów wydajności modyfikacji aerodynamicznej na moich samochodach. Rzeczywiście, zużycie jest bardzo zmienne w zależności od podróży, nawet jeśli odbywa się przy identycznym wietrze, temperaturze, wilgotności i cyrkulacji. Zastosowanie tempomatu do tych testów ogranicza tę zmienność, a zatem zapewnia lepszą kontrolę skuteczności modyfikacji wprowadzonych w samochodzie.

Z punktu widzenia oszczędności paliwa (nie dbam o radary) myślę, że ogranicznik może być nadal interesujący dla niektórych osób, które mają tendencję do zbyt silnego naciskania na akcelerator.

Denis.
0 x
ecodrive i ecomodder:

megane 1.9 dT 1997: 3.8 L / 100 zamiast 6.7

sceniczny 1.9 dCi 2001: 4.9 L / 100 zamiast 5.9
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 07/11/08, 08:37

Dlaczego chcesz ogranicznika prędkości, jeśli tak bardzo przestrzegasz ograniczeń prędkości?
Wyobraź sobie, że twój ogranicznik, wykonany w Chinach lub w inny sposób, jest źle skalibrowany. Jeśli zainstalujesz tego rodzaju głupi gadżet, musisz mu zaufać, jeśli nie jest poprawny, ryzykujesz przekroczenie prędkości.

Ponadto dzięki temu gadżetowi będziesz mniej skupiony na prowadzeniu pojazdu, dzięki czemu zwiększysz ryzyko wypadku!

(W przypadku stref 30 nie gratuluję, są to najważniejsze strefy, których należy przestrzegać !!!Obraz)
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 07/11/08, 09:08

skoro akcelerator nie jest już mechanicznie połączony starym dobrym przewodem, ale po prostu podłączony do potencjometru, który wysyła rozkazy do komputera, prawdą jest, że możemy „potencjalnie” zaprogramować wszystko, co chcemy: regulator , ogranicznik itp.

Zastanawiam się, czy istnieje, ale myślałem, widząc niektóre osoby jadące samochodem (w tym moją żonę), że możemy zyskać na konsumpcji, tworząc algorytm, który uśrednia zmiany położenia akceleratora.
w rzeczywistości, co jest szkodliwe dla konsumpcji, gdy nasze samochody są zbyt ciężkie, są to przyspieszenia i zmiany prędkości (nawet słabe)
tak przy okazji, tutaj nie zgadzam się z uwagą mówiącą, że regulator jest szkodliwy dla konsumpcji.
krótko mówiąc,
niektórzy ludzie, którzy nie są świadomi ekologicznej jazdy lub po prostu przyjęli pewne nawyki, o których nawet nie są świadomi, NIEZWŁOCZNIE dokonują niewielkich zmian w pozycji stopy na pedale gazu. są to wszystkie małe przyspieszenia, po których następuje spowolnienie szkodliwe dla zużycia.

Jestem pewien, że matematyka mogłaby znaleźć algorytm, który bierze pod uwagę prędkość zmiany pedału (aby szybko zareagować na szczere przyspieszenie), ale który pochłonąłby wszystkie te małe, bezużyteczne zmiany prędkości.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 07/11/08, 09:22

Cześć Dirk Pitt,

Ogranicznik jest więc bezużyteczny w kilku punktach.
Podniesiony punkt (zmiana położenia pedału) ma oczywiste znaczenie.
Poza tym często rwę włosy za kierowcami, którzy nie jeżdżą szybko, tam gratuluję, ale którzy nie są w stanie utrzymać stałej prędkości i tam mnie puchnie.

Masz też idiotów typu: „Ja nie jadę szybko, nigdy nie przekraczam 70km / h!”.
Tłumaczenie: „Mam wrażenie, że nie jeżdżę szybko, bo jeżdżę ze stałą prędkością, ale wszędzie jeżdżę z prędkością 70, włączając w to tereny zabudowane i strefy 30”.
Te, wepchnęłbym je dobrze do rowu !!! : Evil:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza




przez Groar » 07/11/08, 15:49

dirk pitt: ktoś eksperymentuje z przejęciem regulatora prędkości w celu regulacji obciążenia silnika (po angielsku):

Tempomat (z logiką wrażliwą na MPG)

3 wiadomości poniżej oznaczają zużycie w codziennej podróży: z 41.8 MPG do 47.5 MPG (5,6 L / 100 do 4,95, tj. 12% oszczędności).

Ten regulator nie jest eksportowany z USA i nie znalazłem go we Francji.

W przeciwnym razie gubernator nie nadaje się do konsumpcji, ponieważ za wszelką cenę stara się utrzymać stałą prędkość. Przy najmniejszej zmianie terenu zużycie gwałtownie wzrasta.
Regulator jest przydatny tylko dla tych, którzy mają ciężką patologię stalowej stopy. Dla innych lepiej jest ulepszyć ten, który łączy kierownicę z pedałami, ma znacznie lepszy efekt niż tempomat.

Patrząc na jego natychmiastowe zużycie (jeśli samochód może to wyświetlić), można zauważyć wzrost zużycia paliwa o 5-10% tylko dlatego, że jechałeś na czymś, a szok ledwo poruszał stopą ,

Gregconstruct: zużywają się zmiany pozycji pedału. Utrzymanie prędkości za wszelką cenę jest katastrofalne pod względem konsumpcji. Musisz wiedzieć, jak zaakceptować utratę prędkości, aby zyskać zużycie. Utrzymywanie pozycji stopy na pedale jest lepszą strategią niż próba utrzymania tej samej prędkości.

Moim najlepszym przykładem jest autostrada Toulouse Bayonne:
. 2h55 = 6,9 l / 100 => zawsze przy maksymalnej dopuszczalnej prędkości
. 3h15 = 4,8 l / 100 => zawsze 115-125 i 105-110 na wolnych trasach
tj. czas + 10% = zużycie - 30%

Teraz zmniejszenie prędkości jest narzędziem do oszczędzania gazu. Kiedy zmniejszenie prędkości staje się celem, niekoniecznie masz pożądany efekt. Ponadto oszczędność paliwa nie powinna odbywać się kosztem bezpieczeństwa lub uprzejmości. Nie pozwalam sobie na obniżanie prędkości o 20 km / h, dopóki nie dowiem się, że nie ma nikogo za mną lub że można go podwoić. Wręcz przeciwnie, nie przyspieszam, kiedy jestem na ograniczeniu prędkości, a oni trzymają mnie do c * l.

Ponownie chcę, aby tempomat niezawodnie przeprowadził testy wydajności modyfikacji aerodynamicznej samochodu. Wszystkie inne rzeczy są jednakowe, różnice prędkości regulatora między testami będą znacznie mniejsze niż w przypadku, gdy to ja zarządzam prędkością.

Denis.
0 x
ecodrive i ecomodder:

megane 1.9 dT 1997: 3.8 L / 100 zamiast 6.7

sceniczny 1.9 dCi 2001: 4.9 L / 100 zamiast 5.9
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 07/11/08, 17:49

Groar napisał:W przeciwnym razie gubernator nie nadaje się do konsumpcji, ponieważ za wszelką cenę stara się utrzymać stałą prędkość. Przy najmniejszej zmianie terenu zużycie gwałtownie wzrasta.


Moim najlepszym przykładem jest autostrada Toulouse Bayonne:
. 2h55 = 6,9 l / 100 => zawsze przy maksymalnej dopuszczalnej prędkości
. 3h15 = 4,8 l / 100 => zawsze 115-125 i 105-110 na wolnych trasach
tj. czas + 10% = zużycie - 30%

różnice prędkości regulatora między poszczególnymi testami będą znacznie mniejsze niż w przypadku, gdy to ja zarządzam prędkością.

Denis.


nie, nie zgadzam się,
1- regulator może być używany prawie tylko na autostradach, które nie są zbyt zatłoczone.
2 - w tych sytuacjach, chyba że masz super wznoszenie, i tak utrzymujesz tę samą prędkość, kiedy regulujesz głową, z wyjątkiem tego, że robisz to gorzej niż regulator

twój przykład jest złym przykładem, ponieważ nie byłeś przy tej samej prędkości, to po prostu mówi nam, że przy 110-115 spożywamy mniej niż 130 !! już wiedzieliśmy! powinieneś był ustawić swój regulator na 115

co mnie zainteresuje (ale wzywam kogoś, żeby mi to udowodnił), to zrobić kurs A - B na mini 100kms w tym samym czasie (tj. z tą samą średnią prędkością) z tempomatem i bez niego.
Jestem pewien, że używamy mniej z regulatorem!
dlaczego, ponieważ będzie mniej małych różnic prędkości; widzisz, styl, na który patrzymy, dyskutujemy, słuchamy wiadomości, niepostrzeżenie, zwolniliśmy o 10kms / hi naciskamy ...

twoje ostatnie zdanie mówi to bardzo dobrze, jak ...

i na podjazdy, chyba że są tak silne, że zachęca do zwolnienia, w przeciwnym razie jest to to samo ... ale trudniej to zrozumieć.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
JCV59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 24/10/08, 10:18
Lokalizacja: Francja (północ)




przez JCV59 » 07/11/08, 19:17

Witam,

Używając ogranicznika lub regulatora odpowiednio do okoliczności, zauważyłem, że zastosowany współczynnik prędkości (3., 4. lub 5.) miał wpływ na zużycie.

Przykłady:

Regulator autostradowy przy prędkości 110 km / h na fałszywym płaskim terenie, niższe zużycie na 4. niż w 5. kierunku w górę i niższe zużycie na 5. niż w 4. kierunku w dół.

JCV
0 x
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza




przez Groar » 07/11/08, 22:29

dirk pitt: wszyscy (ADEME ...) zgadzają się, że zwiększenie prędkości o 10 km / h zwiększa zużycie o 10%. Można również odtworzyć ten plik, aby go zobaczyć:

http://www.geocities.com/frontsidesk8er/delsolaero.xls

Mój przykład to:
Moim najlepszym przykładem jest autostrada Toulouse Bayonne:
. 2h55 = 6,9 l / 100 => zawsze przy maksymalnej dopuszczalnej prędkości
. 3h15 = 4,8 l / 100 => zawsze 115-125 i 105-110 na wolnych trasach
tj. czas + 10% = zużycie - 30%

Trasa wynosiła 313 km.
W 3:15 jest to 96,3 km / h.
W 2:55 jest to 107,3 km / h.
Prędkość wzrosła o 11 km / h, zużycie powinno wzrosnąć o 11-12%, lub zostało pomnożone przez 6,9 / 4,9 = 1.44 lub wzrost o 44% !!!

Dowodzi to, że próba utrzymania stałej prędkości jest złą strategią oszczędzania paliwa, z wyjątkiem oczywiście, gdy mieszkasz w bardzo płaskim kraju ...

Nie powiedziałem, że chcę, aby tempomat ograniczył moje zużycie. Powiedziałem, że chcę, aby regulator przeprowadzał testy w możliwie najbardziej identycznych warunkach, ponieważ to właśnie ode mnie lepiej będzie utrzymać stałą prędkość. Więc jeśli poprawię aerodynamikę, pokaże to chwilowe zużycie w wielu miejscach, ale także całkowite zużycie podczas całego kursu testowego.

Kiedy mówiłem o użyciu ogranicznika prędkości (nie tempomatu) w celu ograniczenia jego zużycia, dzieje się tak właśnie dlatego, że jest on w stanie zapewnić, że ustawiona prędkość nie zostanie przekroczona, ale nie zapobiegnie zejdź poniżej tej prędkości. Jest to przewaga ogranicznika nad regulatorem, ponieważ to gdy regulator przyspiesza, marnuje benzynę.
Dla tych, którzy mają trudności z przestrzeganiem ograniczeń prędkości, może to być skuteczny sposób ograniczenia zużycia, nawet w mieście. Stąd moja prośba o informację zwrotną na temat zastosowania ogranicznika prędkości (nie regulatora) w celu ograniczenia jego zużycia.

Dla informacji, osoby, którym udaje się zaoszczędzić najwięcej paliwa, nazywane są hipermilerami i używają funkcji Pulse & Glide: przyspieszają i zwalniają na przemian, zamiast utrzymywać stałą prędkość. Wynika to z faktu, że silniki benzynowe są bardziej wydajne w fazach szczerego przyspieszania (nie mylić z stopą na podłogę), patrz grafika silników BSCF. Rakiety również wykorzystują tę sztuczkę, aby zużywać mniej, a zatem muszą nosić mniej paliwa, a tym samym zużywać mniej ...

(przepraszam, mam tylko linki w języku angielskim)

http://en.wikipedia.org/wiki/Fuel_econo ... _behaviors
http://autospeed.com/cms/A_110216/article.html

Na pokładzie Priusa udaje im się pokonać ponad 1000 mil, czyli zużycie poniżej 2,83 L / 100. Większość tych pełnych zapisów została dokonana podczas codziennej podróży ich autorów.

http://www.cleanmpg.com/forums/showthread.php?t=17210

Kolejny bije te rekordy wglądem z 2002 roku. Jego średnie zużycie wynosi 1,97 L / 100 na 2191 km, które już zrobił z pełną mocą, co pozwoli mu osiągnąć 1600 mil (2574 km) z pełnym zbiornikiem.

http://www.cleanmpg.com/forums/showthread.php?t=14354

Wszystko po to, by powiedzieć, że najlepszym sposobem na oszczędzanie paliwa jest inteligentne zmienianie prędkości, a pierwszym krokiem jest zaakceptowanie marnowania czasu na duże oszczędności.

Denis.
0 x
ecodrive i ecomodder:

megane 1.9 dT 1997: 3.8 L / 100 zamiast 6.7

sceniczny 1.9 dCi 2001: 4.9 L / 100 zamiast 5.9

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 238