Wstępne nagrzewanie silnika

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza

Wstępne nagrzewanie silnika




przez Groar » 03/11/08, 09:11

Witam,

Trochę interesuję się ekologią i często szukając informacji w Internecie, udało mi się znaleźć informacje właśnie tutaj :) Kilka razy mówiłem sobie, że zamierzam się tutaj zarejestrować...

Dzisiaj szukam pewnych informacji i nie mogę ich znaleźć. Powiedziałem sobie, że niektórzy tutaj mogą mieć tę informację...

Tematem, który jest dla mnie dzisiaj najważniejszy, jest minimalizacja zużycia gazu. Ponieważ temperatury spadły, miałem ogromne trudności z utrzymaniem dobrego spożycia tego lata :(

W kilku zakładach w Ameryce Północnej opisano systemy umożliwiające wstępne podgrzanie silnika, minimalizując w ten sposób nadmierne zużycie paliwa z powodu zimna.

System jest elektryczny. Podłączasz go do sieci na 1 do 2 godzin przed skorzystaniem z samochodu. Silnik osiąga wówczas temperaturę eksploatacyjną 2–3 razy szybciej niż bez wstępnego podgrzewania.

Po kilku próbach wyszukiwania na stronach francuskojęzycznych nic nie znalazłem :(

Czy kiedykolwiek widziałeś taki system?

Z góry dziękuję

Denis.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 03/11/08, 20:25

Osobiście widziałem to tylko podczas podróży do Kanady. We Francji, czy to w Lotaryngii (gdzie spędziłem dzieciństwo i dokąd wracam każdej zimy), czy w Alzacji, nie widziałem czegoś takiego.

Nasze silniki są bardzo kompaktowe, włożenie rezystora do miski olejowej w celu podgrzania silnika powinno być dość skomplikowane. Być może moglibyśmy popracować nad obiegiem wody, dodając elektryczną pompę wodną do cyrkulacji chłodziwa, który byłby tutaj używany jako płyn grzewczy...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/11/08, 20:48

Widzę ten system generatorów awaryjnych, utrzymywanych w odpowiedniej temperaturze przez 24 godziny na dobę, aby móc natychmiast uruchomić się z pełną mocą: celem tak naprawdę nie jest oszczędność


Nie sądzę, że elektryczne podgrzewanie wstępne pozwoli zaoszczędzić dużo paliwa: w zimnych krajach chodzi przede wszystkim o łatwiejszy rozruch i ogrzanie samochodu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/11/08, 21:21

W Chai, bardziej niż w jakimkolwiek „nordyckim” Saabie lub Volvo, dostępny jest system pomagający w uruchomieniu silnika i szybkim jego nagrzaniu. Jest to rodzaj małego płaskiego rezystora podgrzewanego elektrycznie, który znajduje się w kanale dolotowym.

Znajduje się naprzeciwko wtryskiwacza jednopunktowego i przechwytuje strumień benzyny w celu jego podgrzania. Większa część benzyny zamiast spływać rurami zamienia się w gaz, co ma zapewnić znacznie lepszy rozruch i zmniejszyć potrzebę uzupełniania benzyny podczas ogrzewania.
A +.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza




przez Groar » 04/11/08, 10:41

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi. Właśnie tego się obawiałem: nie jesteśmy w wystarczająco zimnym klimacie, aby mieć tego rodzaju akcesoria.

W innym miejscu podczas każdej podróży przez ponad rok osoba rejestruje zestaw parametrów, w tym temperaturę wody, temperaturę zewnętrzną i zużycie. Istnieje wyraźna zależność: im większa różnica temperatur, tym większe zużycie:
http://ecomodder.com/forum/showthread.php/starting-get-cold-5767.html#post69865
Ponieważ nie mieszka w regionie, gdzie panuje mroźna zima (Teksas), nie ma takiego systemu, ale jego dane i tak wykazują znaczący wpływ.
Uwaga: 55 mpg = 4.3 l/100 - 75 mpg = 3.1 l/100

Oczywiste jest, że silnik zużywa więcej, gdy jest zimny. Jeśli można go wstępnie podgrzać, szybciej osiągnie odpowiednią temperaturę i dlatego zużyje mniej. Kiedy niektórzy ludzie przeprowadzają testy, aby zobaczyć wpływ modyfikacji, najpierw pokonują od 22 do 25 km, aby rozgrzać samochód: silnik i skrzynię biegów.

Moja codzienna podróż to 30 km w jedną stronę, z czego pierwszych 5 jest w mieście. Notuję swoje zużycie podczas każdej podróży i sporządzam dzienne sumy. Na poprzednim pełnym baku paliłem 4.76l/100. Na moim obecnym pełnym baku przejechałem tylko 2 dni poniżej tej średniej i aktualna średnia wynosi 5.08 l/100.

Zablokowałem już dolną atrapę auta i nadal zauważam krótszy czas nagrzewania, bez żadnego przegrzania :) Może zablokując także ten powyżej, nawet jeśli jest naprawdę mały na scenie, poprawi to sytuację. Na koniec naprawdę muszę zbudować osłony tylnych kół, poprawi to aerodynamikę, a co za tym idzie, zużycie paliwa. :)

Denis.
0 x
ecodrive i ecomodder:
megane 1.9 dT 1997: 3.8 L / 100 zamiast 6.7
sceniczny 1.9 dCi 2001: 4.9 L / 100 zamiast 5.9
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza




przez Groar » 04/11/08, 10:45

Były oceaniczny napisał:Być może moglibyśmy popracować nad obiegiem wody, dodając elektryczną pompę wodną do cyrkulacji chłodziwa, który byłby tutaj używany jako płyn grzewczy...


Tak się dzieje w Priusie: pod koniec podróży do termosu wlewa się pewną ilość płynu chłodzącego, który służy jako płyn do ogrzewania silnika przy następnym uruchomieniu.

Denis.
0 x
ecodrive i ecomodder:

megane 1.9 dT 1997: 3.8 L / 100 zamiast 6.7

sceniczny 1.9 dCi 2001: 4.9 L / 100 zamiast 5.9
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/11/08, 12:55

jeśli naprawdę chcesz znaleźć ostatnie oszczędności, załóż gniazdko na centralne ogrzewanie w swoim garażu: gdy samochód się nagrzeje, zostaje 10 litrów wody o temperaturze prawie 100°, którą można odzyskać i wykorzystać do ogrzewania domu

cofając przy uruchamianiu na zimnym wystarczy napełnić obieg chłodzenia wodą z instalacji centralnego ogrzewania...

żeby lepiej umieścić zbiornik na wodę w samochodzie, będzie to trochę jak z kogeneracją: część ciepła utraconego z silnika zostanie odzyskana do ogrzania domu, ale należy uważać, aby ciężar zbiornika nie spowodował straty większej niż zysk
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 04/11/08, 14:09

bonjour,
tak, odzyskiwanie energii samochodu podczas podróży może być interesujące, zarówno energii elektrycznej z akumulatora, jak i ciepłej wody z układu chłodzenia;
dla obiegu chłodzenia, czy należy podłączyć równolegle do którego obwodu? obwód ogrzewania kabiny pasażerskiej? to ten, który zwykle nagrzewa się najszybciej, no cóż, najszybciej, ale po wyłączeniu silnika? myślę tak samo.
także: czy są zawory 3-drogowe (jak T) z szybkozłączem?
wiesz to?
potrzebujesz także elektrycznego cyrkulatora... lub termosyfonu?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/11/08, 06:01

Halo


W kilku zakładach w Ameryce Północnej opisano systemy umożliwiające wstępne podgrzanie silnika, minimalizując w ten sposób nadmierne zużycie paliwa z powodu zimna.

System jest elektryczny. Podłączasz go do sieci na 1 do 2 godzin przed skorzystaniem z samochodu. Silnik osiąga wówczas temperaturę eksploatacyjną 2–3 razy szybciej niż bez wstępnego podgrzewania.


Większość samochodów posiada ten element grzejny, jest on standardem w modelach Gulf WV, Jetta, Mercedes itp. W przypadku niektórych producentów jest on opcjonalny do zakupu, jest to mały element o mocy 450 W, instalowany zamiast tabletki do piaskowania, w głowicy cylindrów. oring i śruba dociskowa,
Samochody podłączamy wieczorem, a timer około godziny 4 pozwala na uruchomienie go na kilka godzin przed wyjściem do pracy.
niektórzy ludzie zostawiają to na całą noc, jeśli jest -20, nie wzrośnie zbyt wysoko

Główną zaletą jest łatwość rozruchu, dzięki czemu jeśli podróż jest krótka, kabina nagrzewa się szybciej, niektórzy instalują w samochodzie małą nagrzewnicę elektryczną o mocy 500 W z wymuszonym obiegiem powietrza, aby ogrzać siedzenia i kabinę pasażerską.

Możesz zaoszczędzić paliwo, jeśli pokonujesz 10 km podróży z długimi przystankami, ale zimą przy ekstremalnie niskich temperaturach zużywa więcej, od 50% do dwukrotnie, jeśli podróże są bardzo krótkie

Artykuł ten dostępny jest w większości sklepów motoryzacyjnych (sprawdź katalog CANADIAN TIRE)
Nagrzewnica bloku silnika Istnieją modele, które instaluje się szeregowo na wężu nagrzewnicy
Jednak znalezienie elementu 220 V będzie trudne, większość z nich jest przeznaczona na rynek północnoamerykański 110 V.

Zrobiłem to jak syn na swoim Dieselu Jetta, zainstalował dwa elementy o mocy 450 W, nadal musisz je połączyć szeregowo na 220 woltów
Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, lepiej jest mieć 1000 watów i grzać tylko przez godzinę, niż 500 watów i grzać przez 3 godziny. Jedynym problemem jest to, że zewnętrzne gniazdko elektryczne jest ograniczone do 15 amperów, więc jeśli dodasz grzejnik 500 watów w kabinie to trochę ograniczające..

André
Ostatnio edytowane przez Andre 06 / 11 / 08, 05: 15, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza




przez Groar » 05/11/08, 22:54

Dziękuję za odpowiedzi :)

Gdyby nasze samochody stały w garażu, spadek temperatury byłby mniej dokuczliwy. Przy temperaturach spadających rano z 15 do 5°C, konsumuję o 20% więcej :(

Przedwczoraj zablokowałem górną kratkę po zablokowaniu dolnej (z wyjątkiem części w kierunku turbo). Przez ostatnie dwa poranki spożyłem tylko 12% więcej, ale trzeba to potwierdzić. Ponieważ dziś rano trochę padało, napawa to optymizmem :)

Jeśli chodzi o nagrzewnicę bloku silnika, zapytam mechanika przy następnym serwisie (za 1000 km IIRC). Ponieważ mieszkam w Tuluzie, nie wiem, czy byłoby to naprawdę „opłacalne” ekonomicznie i/lub ekologicznie.

Sprawdzę, czy występuje jakiś problem z przegrzaniem moich górnych i dolnych zamków siatki, i skoncentruję się na innych modyfikacjach aerodynamicznych… ciąg dalszy :) w innym wątku ;)

Denis.
0 x
ecodrive i ecomodder:

megane 1.9 dT 1997: 3.8 L / 100 zamiast 6.7

sceniczny 1.9 dCi 2001: 4.9 L / 100 zamiast 5.9

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 231