Quasiturbine, czy jego cechy to mit?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Matthedesigner
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 05/04/08, 13:11
Lokalizacja: Francja

Quasiturbine, czy jego cechy to mit?




przez Matthedesigner » 03/05/08, 18:45

Witam wszystkich W tym roku przeprowadziłem projekt badawczy Quasiturbine, Rotary Motor with Deformable Rhombus, MRLD z rodziny St-Hilaire. Na podstawie moich badań natknąłem się na to forumi zadałem kilka pytań Pascalowi Ha Phamowi (silnikowi obrotowemu z pierścieniowym tłokiem trylobowym), który poprosił mnie o rozwinięcie części dotyczącej prawdziwej historii koncepcji quasiturbine.

W związku z tym sugeruję, abyś podzielił się kilkoma informacjami, które zebrałem podczas mojego projektu, na temat technologii, która wydaje się tak rewolucyjna, ale która przyniosła tak niewiele rezultatów przez kilka lat.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Quasiturbine, czy jej cechy to mit?




przez Cuicui » 03/05/08, 18:53

Matthedesigner napisał:W związku z tym sugeruję, abyś podzielił się kilkoma informacjami, które zebrałem podczas mojego projektu, na temat technologii, która wydaje się tak rewolucyjna, ale która przyniosła tak niewiele rezultatów przez kilka lat.

Fajny pomysł, Matthedesigner!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Matthedesigner
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 05/04/08, 13:11
Lokalizacja: Francja




przez Matthedesigner » 03/05/08, 19:16

Nasze badania oparliśmy na pneumatycznej quasiturbine,
http://quasiturbine.promci.qc.ca/FFProd ... ademic.htm

Musieliśmy przeprowadzić stanowisko testowe, aby określić wydajność, ale to nie działało od samego początku, więc spędziliśmy dużo czasu (większość projektu) charakteryzując problemy, aby znaleźć rozwiązania. Musieliśmy naprawić części i wykonać wiele manipulacji, aby w końcu zadziałało. Przy ciśnieniu 7 barów na wlocie było prawie możliwe ręczne zatrzymanie go (po wszystkich kilku godzinach docierania) ... bardzo się nagrzał i wymagał dużo oleju, w przeciwieństwie do tego Wskazał St-Hilaire.
W ogóle nie mieliśmy szczęścia z prototypem, dlatego absolutnie nie było możliwe wykazanie wykonalności koncepcji na konkretnym przykładzie. Szukaliśmy więc, skontaktowaliśmy się z różnymi ludźmi, teoretycznego rozwiązania problemu, zawsze trudno jest stwierdzić, czy koncepcja jest dobra, ponieważ wyniki są bardzo nieliczne (karta sprężonego powietrza, wózek ze sprężonym powietrzem - który ma zasięg kilkuset metrów).
Nadal nie twierdzę, że koncepcja jest błędna, ale zastanawiam się, dlaczego wciąż się nie sprawdzała.
Wielu uważa, że ​​to dlatego, że nie jest rewolucyjne, że opiera się na błędach. Prawdą jest, że argumenty przedstawione przez St-Hilaire są naprawdę wątpliwe.
Wrócę do tego później, nie mam teraz czasu. Niestety ...

Być może innym uda się wykazać pozytywność koncepcji, zestaw akademicki w obniżonej cenie (podzielonej przez trzy, bez uwzględnienia aktualnej ceny USD), wyobrażam sobie, że Saint-Hilaire chce pokazać w pewien sposób przekonanie, że koncepcja jest dobra (to normalne, to jego wynalazek, zrobilibyśmy to samo). Mam również kilka argumentów na ten temat, które przedstawię później.
Miłego wieczoru!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 03/05/08, 22:30

Cóż, przepysznie, drogi Mathedesigner 8)
0 x
Obraz
Marcel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 22/12/04, 15:49
Lokalizacja: 84




przez Marcel » 04/05/08, 18:56

Element wydaje mi się zawstydzający, rozmawiałem o tym z zainteresowanymi stronami ... które odmawiają rozważenia moich słów.
Wirnik oscyluje między pozycją kwadratową a diamentową (dla uproszczenia, odkształcenie jest ciągłe).
Dopóki pracujesz na biegu jałowym, tarcie wydaje się bardzo niskie, a to wprowadza w błąd.
W rzeczywistości, gdy wywierany jest nacisk - na przykład ściskanie - wirnik ma tendencję do utrzymywania się w pozycji diamentowej, podczas gdy zewnętrzna ściana zmusza go do przesunięcia się w kierunku kwadratu. Wynik: znaczne tarcie pod ostrymi kątami rombu.
To powiedziawszy, są też quasiturbiny z rolkami, które powinny lepiej zbierać ...? Dla mnie wirnik nie jest wystarczająco prowadzony w stanie.

Jeśli używałeś zestawu, możliwe, że jego obróbka była zbyt szorstka. Teraz stworzenie musi być nienaganne po tej stronie. Zestaw jest bardziej do demonstracji kinetycznej niż do pomiaru i wydajności. Nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 04/05/08, 20:05

marcel napisał:Jeśli używałeś zestawu, możliwe, że jego obróbka była zbyt szorstka. Teraz stworzenie musi być nienaganne po tej stronie. Zestaw jest bardziej do demonstracji kinetycznej niż do pomiaru i wydajności. Nie?


Całkiem Marcel!

W przypadku tarcia prowadzenie wałków może rozwiązać niektóre trudności.

Ze swojej strony bardzo podoba mi się teoria i sposób myślenia opracowany przez Saint Hilaire na quasitubinie. Pomysł jest również bardzo elegancki.

Jednak widzę poważną wadę w tym filmie. Pomijając tarcie, wszystkie siły przyłożone do wirnika skierowane są w stronę obszaru znajdującego się zbyt blisko środka wirnika (zarówno normalne reakcje obudowy-> przegubu, jak i wynikający z tego nacisk-> łopatki). W takich warunkach, jak wygenerować silny moment obrotowy na wirniku : Idea: :?

Chociaż jest to jeden z argumentów „klubowych” opracowanych przez Saint Hilaire w obronie swojego wynalazku ... :?

Go Math the Designer ... Z niecierpliwością czekamy na twoją opinię 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Matthedesigner
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 05/04/08, 13:11
Lokalizacja: Francja




przez Matthedesigner » 11/05/08, 16:36

Cześć wszystkim!

marcel napisał:Element wydaje mi się zawstydzający, rozmawiałem o tym z zainteresowanymi stronami ... które odmawiają rozważenia moich słów. Wirnik oscyluje między pozycją kwadratową a pozycją rombową. Dopóki się opróżnia, tarcie wydaje się bardzo niskie i wprowadza w błąd.

Aby już na to odpowiedzieć, próba opróżnienia, w naszym przypadku, od początku była po prostu niemożliwa. I zawsze od samego początku kontaktowaliśmy się z „info@quasiturbine.com” aka Gilles Saint-Hilaire, on bezpośrednio powiedział, że wysyłając maszynę nie było żadnych problemów, że „byliśmy w kontakcie z nową. technologii i że nasze podejście było zbyt konwencjonalne ”.
Następnie pojawiła się seria korespondencji, dodaliśmy szczegóły, zadaliśmy pytania ... Wszystkie elementy, które przynieśliśmy, użył ich ponownie w swoim sosie, aby nas przekonać, a nasi nauczyciele, którzy otrzymali nasze e-maile w CC, że nie przestrzegaliśmy protokołów i zepsuliśmy maszynę!
Oczywiście argumenty, które musiał bronić swojej tezy, były mało wartościowe. Ukrył swój słaby argument, podnosząc nas wysoko ... Krótko mówiąc, rozwiązanie naszych problemów nawet nie pochodziłoby od projektanta - nazywanego wynalazcą - Quasiturbine.

marcel napisał: gdy wywierany jest nacisk - na przykład ściskanie - wirnik ma tendencję do utrzymywania się w pozycji diamentowej, podczas gdy zewnętrzna ściana zmusza go do przesunięcia się w kierunku kwadratu. Wynik: znaczne tarcie pod ostrymi kątami rombu.
Dla mnie wirnik nie jest wystarczająco prowadzony w stanie.


Kiedy wirnik naszego QT się obracał, miał wiele twardych punktów ... za każdym razem, gdy wirnik zmieniał się z pozycji kwadratowej na diamentową iz pozycji skrajnego diamentu (kiedy wierzchołki diamentu stykają się z mniejszą średnicą) i największy) w pozycji pośredniej do tego i do kwadratu ... Jest to więc ważne źródło problemów, wyobrażam sobie, że na lepiej wykończonym modelu, zestaw innych tarcia jest mniej ważny, że pójdzie lepiej. Myślę też, że wirnik powinien mieć inny kształt, nie w kształcie „lodowiska” („lodowisko Saint-Hilaire”), ale w postaci podwójnej elipsy, jaką widzimy. tutaj na końcu obrazów strony ...
Jeśli chodzi o model rolkowy, mam wrażenie, że nie ma już rozwoju w tym kierunku. Jeśli tak, czy byłoby interesujące wiedzieć, dlaczego? Zbyt kruche? Niewłaściwe rozwiązanie?
A może jego rozwój jest tajny i pewnego dnia, z zaskoczenia, wypuszczą Quasiturbine z rolkami wewnętrznego spalania, jak wskazują na witryna internetowa? „… te silniki mogą przyjść pewnego dnia jako niespodzianka!”

marcel napisał:Jeśli używałeś zestawu, możliwe, że jego obróbka była zbyt szorstka. Teraz stworzenie musi być nienaganne po tej stronie. Zestaw jest bardziej do demonstracji kinetycznej niż do pomiaru i wydajności. Nie?

Tak, obróbka nie była naprawdę adekwatna do tego, co chcieliśmy zrobić, i dobrze wskazano, że zestaw nie twierdził, że wykazuje doskonałą wydajność ... Administracja IUT wolała kupić zestaw akademicki, który model powyżej, pytania o koszty ... To kolejna historia. Musieli powiedzieć, że wystarczyło to, co chcieliśmy z tym zrobić, a także móc opracować TP, rozbili maszynę ... Temat realizacji stanowiska testowego stał się zbyt pretensjonalny, kiedy otrzymał QT, ponieważ nie działał i jak został zbudowany.
Ostatnio edytowane przez Matthedesigner 11 / 05 / 08, 17: 50, 3 edytowany raz.
0 x
Matthew
Avatar de l'utilisateur
Matthedesigner
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 05/04/08, 13:11
Lokalizacja: Francja




przez Matthedesigner » 11/05/08, 17:34

Remundo napisał:Ze swojej strony bardzo podoba mi się teoria i sposób myślenia opracowany przez Saint Hilaire na quasitubinie. Pomysł jest również bardzo elegancki.

Podobnie bardzo mi się podoba, argumenty, które przynosi, są bardzo interesujące. Ale niektóre są bardzo dyskusyjne, jest temat na forum Quebec kto o tym mówi (QQOD to ja)

Remundo napisał:Jednak widzę poważną wadę w tym filmie. Pomijając tarcie, wszystkie siły przyłożone do wirnika skierowane są w stronę obszaru znajdującego się zbyt blisko środka wirnika (zarówno normalne reakcje obudowy-> przegubu, jak i wynikający z tego nacisk-> łopatki). W takich warunkach, jak wygenerować silny moment obrotowy na wirniku

Saint-Hilaires wskazują w swojej książce "Quasiturbine, the best of the tłok and the turbine", że ciąg jest styczny do stojana iw kierunku ruchu, że jest normalny do powierzchni wyznaczonej przez połączenie konturów na „z przodu tłoka (lub łopatki) i aby to wspierać, wykorzystują zasadę hydrostatyczną.

Powiedz mi, jeśli się mylę, ale dla mnie powinniśmy również wziąć pod uwagę energię kinetyczną płynu, zasadę hydrostatyki stosowaną do płynów stacjonarnych.
Biorąc pod uwagę sposób wykonania QT i kierując się zasadą hydrostatyki, dla mnie istnieje również siła w kierunku przeciwnym do ruchu, na połączeniach konturowych „popychacza”, co powoduje, że wypadkowa tych sił , nacisk nie jest normalny dla uszczelki konturowej z przodu ostrza, nie zaczyna się od niego, a zatem nie jest styczny do ruchu ...

W skrajnym położeniu diamentu prostopadłe dwusieczne dwóch przeciwległych ostrzy nie przechodzą przez środek wirnika.
I każda komora nie jest całkowicie (ale prawie) symetryczna przez mediator tłoka, ale jest większa w przedniej części (przód w kierunku ruchu), więc ciąg nie przechodzi przez środek i wirnik dlatego nie jest nieruchomy. (Mam nadzieję, że śledzisz, mam trudności ze śledzeniem siebie: serowy :)

Ale komora ta jest niemal symetryczna w tym ekstremalnym położeniu diamentu, ciąg jest kierowany znacznie bardziej od środka wirnika niż w kierunku stycznej do wirnika punktu połączenia konturowego. i tam bardzo trudno wyobrazić sobie silną parę

Nieco później podczas obrotu komora ta jest mniej symetryczna, kierunek ciągu odsuwa się bardziej od środka, a zatem może mieć większy moment obrotowy ...

Remundo napisał:Chociaż jest to jeden z argumentów „klubowych” opracowanych przez Saint Hilaire w obronie swojego wynalazku ...

Byłoby dobrze, gdyby przedstawił nam swoją opinię i wyjaśnienie tej rzeczy, ale myślę, że trudno będzie do tego dojść, biorąc pod uwagę, jak mógłby nas wznieść wysoko, aby odejść od problemu.

Na początku, kiedy otrzymywaliśmy Quasiturbine, protokoły użytkowania prawie nie istniały i stopniowo, zgłaszając Saint-Hilaire nasze pytania, nasze uwagi, pogłębiono jego „podręcznik użytkownika” zestawu akademickiego. . Dlatego też mówienie nam, że nie stosowaliśmy się do protokołów użytkowania, i mówienie nam, że nasze podejście do technologii było nieodpowiednie ... :zaszokować:
0 x
Matthew
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 11/05/08, 20:08

Cześć Matt

Cieszę się, że cię czytam 8)

Matthedesigner napisał:[Saint-Hilaires wskazują w swojej książce "Quasiturbine, the best of the tłok and the turbine", że ciąg jest styczny do stojana i w kierunku ruchu, że jest normalny do powierzchni określonej przez połączenie konturów do przedniej części tłoka (lub łopatki) i aby to wspierać, wykorzystują zasadę hydrostatyczną.

Otóż ​​w tak zwanych silnikach wyporowych wykorzystywana jest „energia ciśnienia”, efekty kinetyczne są bardzo nieistotne, na przykład w silniku tłokowym to nie szok płynu popycha tłok jego presja... Więc Saint Hilaire ma rację polegając na hydrostatyce.

I odwrotnie, w turbinie ciśnienie ma znikomy wpływ, a prędkość ma przeważający wpływ na łopatki.

Teraz dedukcje, które on czyni, wydają się co najmniej ciekawe. Dobrze wiadomo, że działają siły nacisku prostopadle na powierzchni.
___
Dla przypomnienia uważam, że nominał jest prawieturbina niewłaściwe. Obrotowa odkształcalna diamentowa maszyna wolumetryczna (MVLRD), jest to naukowo bezbłędna definicja. : Idea:
___
Jeśli więc ustawisz QT w jego kwadracie, ostrza będą idealnie wyważone i nie będzie siły stycznej.

W lekko zgniecionym kształcie rombu waga jest zerwana, ale ciśnienie nie ma siły stycznej sur ostrza ... co najwyżej powoduje wysiłek na stawy, które dociskają obudowę. i jak wskazałem, kontakt metal / metal poprzez zaniedbanie tarcia indukuje siłę prostopadłą do stycznej płaszczyzny styku ... A w QT siły te skierowane są bardzo mało w kierunku środka ... dlatego bardzo mały moment obrotowy !
Jeśli występuje tarcie, jest gorzej, ponieważ siła styczna hamuje ostrza.
Byłoby dobrze, gdyby przedstawił nam swoją opinię i wyjaśnienie tej rzeczy, ale myślę, że trudno będzie do tego dojść, biorąc pod uwagę, jak mógłby nas wznieść wysoko, aby odejść od problemu.

Nie jesteś pierwszym, który powiedział mi o tej tendencji do wyższości osobowości Świętego Hilaire. Osobiście uważam, że nie starał się ulepszyć swojej koncepcji w związku z trudnościami technicznymi, jakie ona generuje, podczas gdy problem silnika, który rozwinął, jest ogólnie bardzo dobry.

Cóż, zamierzam pojechać na ciebie w Quebecu forum :D

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Matthedesigner
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 05/04/08, 13:11
Lokalizacja: Francja




przez Matthedesigner » 18/05/08, 18:16

Cześć
Remundo napisał:Teraz dedukcje, które on czyni, wydają się co najmniej ciekawe. Dobrze wiadomo, że siły nacisku działają prostopadle na powierzchnię.


W przypadku tłoka mam na myśli, że ciśnienie przykłada się prostopadle do powierzchni, w przypadku tłoka cylindra jest w kierunku ruchu, ponieważ podstawa cylindra jest prostopadła do cylindra.

Ale w przypadku quasiturbine, którą powierzchnię należy wziąć pod uwagę? Widzę 3 główne:

- powierzchnia ostrza, tj. ta, która prawie styka się ze stojanem 2 razy na obrót,
- powierzchnie przedniej uszczelki konturowej
- powierzchnia uszczelnienia konturu popychacza

Jest to trochę trudniejsze niż wydaje się określenie kierunku pchnięcia. Ale sprawiłeś, że pomyślałem o tym trochę więcej i wywnioskowałem, że:

Powiedziałbym, że w fazach jazdy (dla pneumatycznej quasiturbiny z 4 światłami - 2 wlot, 2 wydech), jeśli wektory reprezentujące pchnięcia na dwóch stawach konturowych są symetryczne przez prostopadłą prostą przechodzącą przez środek tłok (tj. w połowie odległości między dwoma ostrzami), możemy przyswoić je do wektora, którego kierunek jest prostopadły do ​​ostrza.

Gdy wirnik jest włączony pozycja cette ciąg przyłożony do ostrza jest prostopadły do ​​siebie, ale nie przechodzi przez środek, więc się obraca, ale jasne jest, że nie ma takiego momentu obrotowego. nieco później w trakcie obrotu komora utworzona między stojanem a jednym z łopatek silnika nie jest już całkiem symetryczna, ale prawie, a zatem ten ciąg nie jest ortogonalny względem tłoka (ale prawie) i jest wynikiem ciąg jest jeszcze bardziej ortogonalny niż tłok, więc zawsze mały moment obrotowy ...

Wrócę, aby napisać trochę później ... Jeśli nie jest dziś wieczorem, życzę wszystkim miłego wieczoru!
0 x
Matthew

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176