[PPE] Czysty samochód

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
sake
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 23/10/06, 11:03

[PPE] Czysty samochód




przez sake » 01/03/08, 13:03

Salut à tous!

Moim przedmiotem PPE jest uruchomienie samochodu sterowanego radiowo (termicznego) na 40-metrowym korytarzu w mniej niż 2 minuty dzięki czystej energii :)
Na początku zidentyfikowaliśmy kilka pomysłów, które musimy rozwinąć, zanim nauczyciele wybiorą nam jeden z tych systemów. 8)



Ograniczenia:
-Brak prawa do korzystania z sieci EDF
- Masz prawo doładować swój system (akumulator np. Niezanieczyszczającym źródłem, korbą lub panelem słonecznym np .: p) ale w mniej niż 1 godzinę



Nasze pomysły {i problemy : Lol:}:

- Ogniwo paliwowe
{w tej części nie ma problemu, mamy to, czego potrzeba}

- System „rakiety wodnej”: wykorzystujemy zasadę rakiet wodnych do obracania turbiny napędzającej samochód.
{ Pytanie 1 : Chciałbym wiedzieć, jak zmontować taki system, w szczególności do uszczelnienia i doboru turbiny}

-Użycie baterii
{ Pytanie 2 : jak wybrać baterię? ale przede wszystkim jakimi procesami nie zanieczyszczającymi można go naładować w ciągu 1 godziny?}

-Zastosowanie energii mechanicznej
{Pomyśleliśmy o dwóch rzeczach: o kole zamachowym, które możemy zaadaptować na przykład za pomocą systemu „rakiety wodnej” lub układów silnika sprężynowego.
Pytanie 3 : jak możemy zrobić silnik sprężynowy (jak np. w zabawkach Mc Donalda lol: p), możemy go znaleźć i czy jest wystarczająco mocny, aby podróżować 40 m?}


Tutaj :D
Byłoby fajnie, gdybyś mógł odpowiedzieć na kilka z tych 3 pytań : Mrgreen:
Dziękuję bardzo
++
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 01/03/08, 13:37

gumka silnik + bezwładność ... przypomina mi zabawki z dzieciństwa ... : Chichot:
0 x
Eloi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 10/04/07, 19:12
Lokalizacja: Tuluza




przez Eloi » 21/03/08, 17:20

Witam,

Czy myślałeś o mocy pneumatycznej?
Myślę, że 2 lub 3 butelki po napojach gazowanych napełnione sprężonym powietrzem za pomocą pompki rowerowej zawierają wystarczająco dużo energii, aby zmieścić samochód na 40 m. Problem polegałby na znalezieniu silnika pneumatycznego, który przekształciłby tę energię pneumatyczną w energię mechaniczną.

Eloi
0 x
sake
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 23/10/06, 11:03




przez sake » 11/04/08, 15:21

Dziękuję za wszystko.
W końcu nauczyciele skierowali nas w stronę systemu czysto elektrycznego, ponieważ nawet przy systemie pneumatycznym lub mechanicznym kierunek jest obowiązkowy, ponieważ korytarz zawiera derwery, ale siłownik działa dzięki energii elektrycznej.

Co więcej, wciąż jest problem.
Baterię lub akumulatory należy ładować za pomocą panelu słonecznego przez jedną godzinę lub za pomocą maszyny prądu stałego w trybie generatora.

Czy godzina ekspozycji w pełnym słońcu panelu słonecznego (o wymiarach około 30 cm * 15 cm) mogłaby spowodować, że silnik obróciłby się na 50 mw maksymalnie 2 minuty i 50 metrów. Podobnie, czy kręcenie korbą przez 1 godzinę wystarczy?

Naprawdę nie wiem, jak wybrać baterie lub generator. Mała pomoc byłaby mile widziana.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 11/04/08, 15:39

Witajcie, studenci DIY!

1m² paneli fotowoltaicznych daje około 100W w pełnym słońcu. Dlatego przez 1 godzinę masz 100 Wh.

Ale ładowanie akumulatora trochę marnuje energię ... Powiedzmy, że można oczekiwać 80 Wh z panelami PV o powierzchni 1m².

80 Wh to 288 000 dżuli
(1 Wh = 3600 J)

Twój Toto musi pokonać 40 mw 1 minutę, czyli prędkość 40/60 = 0,66 m / s. Przy tej prędkości bardzo małe tarcie, pod warunkiem, że koła twojego toto są na łożyskach, w każdym razie mało łożysk rozpraszających.

Jeśli waży m = 1 kg, należy mu przypisać energię 0,222 J = 1 / 2mv².

Widać, że zostało 99% energii ... Panel PV o powierzchni 1/4 m² to nadal więcej niż wystarczający.

Możesz użyć tego rodzaju obliczeń, aby zawęzić rozmiar.

Powodzenia!
0 x
Obraz

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 192