Porada dla przyszłego kierowcy?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau

Porada dla przyszłego kierowcy?




przez Arthur_64 » 24/01/08, 16:34

Wkrótce zdam (i mam nadzieję, że zdam) egzamin na prawo jazdy.

Posiadam już ZX 1.8D Entreprise (prowadzony przez mojego partnera), który zużywa średnio nieco ponad 5 l / 100.

Na razie jadę do pracy na rowerze, a potem autem (wiem, to niedobrze, ale rower na tej wyprawie to samobójstwo, a mam dość wdychania oparów samochody ciężarowe).

Zamierzam w pełni przyjąć ekonomiczną jazdę, ale jakie masz rady dla początkującego?

Przeszedłem już przez ten dział, w którym udało mi się wyłowić ciekawe pomysły ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/01/08, 18:00

Arthur 64 powiedział:

ale rower na tej wyprawie to samobójstwo i mam dość wdychania oparów ciężarówek).


to prawda i znam brukselskich rowerzystów, którzy mają szczęście, że i tak ich zobaczyłem.

Po stronie konsumpcji, jeśli uda ci się uzyskać konsumpcję, którą reklamujesz tym modelem, jest to bardzo rozsądne.
jeśli nie, zmień biegi na czas, unikaj zgniatania grzyba na zielonym świetle lub włączania się w ruch uliczny. Lepiej zwolnić trochę wcześniej niż zbliżyć się do poprzedzającego pojazdu i zahamować. To samo, gdy dojeżdżasz do skrzyżowania.

Po stronie bezpieczeństwa idealnie zestrojone lusterka, niklowana tylna szyba i wbudowane okulary przeciwsłoneczne są równie ważne, jak patrzenie w przyszłość. Uważaj na osoby jadące z prawej strony (samochody, motocykle, rowerzyści)

Miłej podróży.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Odp .: Rada dla przyszłego kierowcy?




przez Chatham » 24/01/08, 18:28

Arthur_64 napisał:
Posiadam już ZX 1.8D Entreprise (prowadzony przez mojego partnera), który zużywa średnio nieco ponad 5 l / 100.



Twój partner oczywiście wie, jak to zrobić, więc kopiuj ... i pamiętaj, że ekonomiczna jazda nie równa się mobilnej szykanie ... :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Odp .: Rada dla przyszłego kierowcy?




przez Flytox » 24/01/08, 19:07

Cześć Arthur_64

Czy to Zx czy twój towarzysz zużywa 5L / 100? :zaszokować:

W porządku, wychodzę! : Mrgreen:

Żadnych wątpliwych żartów. Na drodze spotkasz zdecydowaną większość osób, które nie jeżdżą lepiej od Ciebie. Nigdy im nie ufaj i zawsze zachowaj mały margines hamowania, przestrzeń itp. Lepiej jest dać pierwszeństwo głupkowi w pośpiechu, niż go wziąć, bo to twoje prawo i mieć kartę ... Kiedy jesteś bardzo młody, trudno to zrozumieć, później zrozumiesz, że nie zmienisz kretynów, ale zachowasz swoich pasażerów, swoje życie i autokar. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 24/01/08, 20:50

Dziękuję za odpowiedzi.

W rzeczywistości jest to napój w drodze, a nie w mieście, bo nie lubi jeździć po mieście (prawo jazdy wydawane w małym miasteczku, więc nie przywykłem).

Okulary przeciwsłoneczne brzmią jak dobry pomysł. Zabrania się im oględzin: inspektor musi zobaczyć, gdzie patrzę.

Rzeczywiście, przewidywanie i brak korków, progresywna jazda wydają się być dobrymi rozwiązaniami ...
To kwestia przyzwyczajenia i równie dobrze możesz wziąć dobre od samego początku.

W każdym razie przyjazna jazda nie jest regułą na drogach. Aby nie zostać kierowcą wśród kierowców, trzeba sporej dawki zenalności ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 26/01/08, 20:27

Reforma prawa jazdy, do której oficjalnie zapowiada do lipca Dominique BUSSEREAU (skrócenie czasu egzaminu, uproszczenie, nacisk rzekomo na ekonomiczną jazdę), zostanie a priori wdrożona znacznie wcześniej .

Rzeczywiście, zapowiedziano inspektorom utworzenie przed wiosną, prawdopodobnie już po to, aby odblokować egzaminy praktyczne i nie uciekać się do prywatnych egzaminatorów (to ja przypuszczam).

(Koniec nie na temat).
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/01/08, 21:12

: Arrow: Podobnie jak moi przyjaciele, powiedziałbym Wam, że ZX to doskonały samochód z ekologicznego punktu widzenia dzięki niezawodnej technologii i niedrogi, aby utrzymać go jak najdłużej. Jak pisaliśmy na forum, koszty utrzymania nowoczesnych samochodów rosną!

Wreszcie, jedź rozsądnie, zwracając szczególną uwagę na bzdury, które mogą robić inni, zawsze zachowuj wystarczający margines bezpieczeństwa ...
Nie nauczyłem się tego, biorąc prawo jazdy, ale biorąc prawo jazdy na motocykl ... tam nauczyłem się patrzeć (w lusterko), przewidywać itp.

Dziś rano moja żona została przewrócona, ponieważ hamowała, aby przepuścić pieszego na chronionym przejściu. Kierowca, który jechał (zbyt blisko), powiedział, że nie zgniotła, żeby nie uderzyć skuterem, który utknął zbyt blisko. W rezultacie skuter też w nią uderzył (bez szkody) i uciekł ... a biedna pani eksplodowała jej przód (zderzak, reflektor ...), nasze volvo nic nie ma. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/01/08, 00:15

Citro napisał:: arrow: Podobnie jak moi przyjaciele, powiedziałbym Wam, że ZX jest doskonałym samochodem z ekologicznego punktu widzenia dzięki niezawodnej technologii i niedrogim, aby utrzymać go jak najdłużej. Jak pisaliśmy na forum, rosną koszty utrzymania nowoczesnych samochodów!

:?

Na ten temat dokonam WYBUCHOWEGO tematu z bardzo aktualnymi informacjami (testy na 25000 właścicieli pojazdów opublikowane w znanym miesięczniku). Przejrzałem interesujące strony.

Rezultaty są budujące: przygotuj swoją kartę kredytową, ponieważ przejście przez „garażową” skrzynkę robi wrażenie, z czego 50% wynika z błędów elektronicznych !!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/01/08, 14:16

Flytox powiedział:

Nigdy im nie ufaj i zawsze miej trochę wolnego miejsca, pokoju itp.


Subskrybuję! zwłaszcza, że ​​nie jest to pcq, widzisz kogoś, kogo widzi (martwy punkt, odblask, rozproszenie, patrzenie gdzie indziej z innych powodów, czasami doskonale)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173