Alternatywna motoryzacja dla barki?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
xaviervd
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 04/01/08, 22:01

Alternatywna motoryzacja dla barki?




przez xaviervd » 04/01/08, 22:14

Dobry wieczór,

Jestem nowy w tym forum. Nie przeczytałem wszystkiego ;-) ale korzystając z wyszukiwarki nie znalazłem bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, które sobie zadaję:

Właśnie kupiłem 38-metrowa barka wyposażona w silnik GM 160CV który zużywa od 12 do 30 litrów na godzinę w zależności od prędkości... Do transportu 300 ton towarów jest znacznie lepszy niż ciężarówka. Ale żeby przewieźć 10 osób, bilans ekonomiczny jest wręcz katastrofalny...

Czy istnieją „prawdziwe” doświadczenia z alternatywnymi silnikami, które mogłyby ożywić refleksję?

Z góry dziękuję za rzeczowe opinie ;-)

Xavier
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/01/08, 22:56

Halo

30 litrów, jeśli ciągniesz 150 KM, jest normalne dla silnika morskiego
Myślę, że to dwusuwowy GM z dmuchawą, który ma charakterystyczny dźwięk, ale dobrze zaprojektowany do pływania na łodzi

Prosta mała łódka z 8 litrowym V5,2 na benzynie bez pośpiechu zużywa 25 litrów na godzinę..

GM jest znany z tego, że jest chciwy, ale bardzo niezawodny i solidny
umieszczenie nowoczesnego ekonomicznego silnika na łodzi nie jest interesujące, ponieważ paliwo jest przechowywane w zbiornikach, z dala od wilgoci (trudne dla zbiornika łodzi), ponieważ większość z nich działa na oleju żeglugowym.. bardzo zbliżonym do ogrzewania za nie powiedzieć to samo..
Nowoczesne silniki pełne elektroniki na łodzi, która nie jest wystarczająco niezawodna..
Psucie się w środku wyścigu na rzece to nie to samo co samochód na poboczu.

te silniki okrętowe mają kolektor wydechowy chłodzony wodą
generalnie działają wolniej lub mają wyższy moment obrotowy i są w stanie pracować na 75% swojej mocy przez wiele godzin nawet na pełnym gazie, podczas gdy odpowiedni silnik samochodowy podczas wielogodzinnej pracy nie stawia oporu i jest prawie tak smaczny...

Skomplikowane zakładanie pantonu ze względu na rurki chłodzone wodą, ale nie niemożliwe.
Chodzenie z 30% olejem roślinnym jest łatwiejsze w użyciu, chociaż zbiornik ma dużą pojemność w tych 2000-litrowych maszynach i pozwala na stagnację paliwa zmieszanego z olejem roślinnym
przez miesiące niezbyt praktyczne. chyba że masz zapasowy zbiornik o pojemności 220 litrów do zużycia podczas podróży

André
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Alternatywny silnik do barki?




przez Chatham » 05/01/08, 10:40

xaviervd pisze:
Czy istnieją „prawdziwe” doświadczenia z alternatywnymi silnikami, które mogłyby ożywić refleksję?



Wzdłuż większości starych kanałów nadal istnieją ścieżki holownicze: zatrudniasz kilku bezrobotnych na jeden dzień = linę holowniczą i ciągniesz ich, jak to miało miejsce w przeszłości : Mrgreen:
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218