Kwas borowy - insektycyd oszczędzający paliwo

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Kwas borowy - insektycyd oszczędzający paliwo




przez Christophe » 20/08/07, 10:39

Przeciwnie, kwas borowy (H3BO3) jest znany jako dość powszechny środek owadobójczy. Co zaskakujące, naukowcy z Argonne National Laboratory Departamentu Energii USA znaleźli sposób na wykorzystanie go do ograniczenia tarcia w silnikach, a tym samym do zmniejszenia zużycia paliwa. Kluczem do uczynienia tego produktu „super lubrykantem” jest zmniejszenie jego rozmiaru do nanoskali.


Niedawno Ali Erdemir zdał sobie sprawę, że dodając te nanocząsteczki już nie do oleju silnikowego, ale do samego paliwa, ponownie można zmniejszyć ich tarcie.


następujący

Sekret MPG Caps? :D
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 20/08/07, 12:56

powitanie
Czy wiemy, co Total lub inne koncerny naftowe dodały do ​​swojego oleju napędowego typu „plus”?
i oczywiście sprzedają droższe
Używam ich z zamkniętymi oczami, w dobrej wierze i nigdy niczego nie mierzyłem.
Czy się mylę

Colmant
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 20/08/07, 13:26

Rzeczywiście, wydaje się, że tworzy „arkusze” jak w przypadku grafitu, ale w skali molekularnej.
Biorąc pod uwagę, że kapsle MPG składają się z „roślin”, nie zdziwiłbym się, gdyby dana roślina produkowała dużo kwasu borowego. Którego i dlaczego, nie wiem, ale byłoby to tańsze dla mojego niż sięgnięcie po minerały bogate w bor.
Zgodnie z „cuvées” tej rośliny można sobie również wyobrazić, że ilość kwasu borowego jest lepsza lub gorsza. To wyjaśniałoby losowe wyniki w zależności od przybycia peletów.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 20/08/07, 15:55

Bof Abyssin ... test spalania na świeżym powietrzu korka + mieszanki benzyny firmy Maloche ujawnił zapach spalonego plastiku ... wątpię, żeby taki zapach pochodzi od "roślin" ale hej nigdy nie wiadomo ... jaki zapach pali się w „plastikowej” torbie ze skrobi roślinnej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/08/07, 17:15

bor jest rzeczywiście interesującym materiałem:

jest niezwykle wytrzymały i bardzo lekki: więcej niż włókno węglowe (kompozyt borowy)
azotek boru twardszy niż diament

Pamiętam, jak kwas borowy był używany do przesuwania płytek na imprezach tanecznych

Zapraszam do lektury boru i kwasu borowego na Wikipedii
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 20/08/07, 17:58

Oto mleczno-biały olej, o którym rozmawialiśmy forum jeszcze kilka miesięcy temu nie opierał się dokładnie na borze?

Edycja: bingo i to było już rok temu ...

https://www.econologie.com/forums/huile-0w40 ... t2153.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 14/09/07, 15:06

Znaleziono na mpgresearch(po angielsku) :
Niektórzy próbują dodawać kwas borowy (boran lub sól borowa) do oleju silnikowego lub lepiej, do wody wtryskiwanej w postaci pary, jak wielu tutaj robi.
Nie przyjrzałem się jeszcze zbytnio wynikom (mile na galon, nie jest łatwo przeliczyć), ale dla zainteresowanych pozwolę ci przejrzeć te kilka stron.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/09/07, 15:27

Halo

Powinien spojrzeć na sok z brodego lub kwas szczawiowy
zamiast wlewać ocet do wody. jest też coś małego, chociaż nic nie wiem z chemii, ale staram się z całym ryzykiem z tym związanym (Korozja zgniatania pręta to prawie 800 km wymiana brudnego pręta pod dużym obciążeniem. )

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 14/09/07, 15:37

Ale ocet jest raczej kwasem octowym (także kwasem, ale nie tym samym). Co więcej, ocet w oleju silnikowym prawdopodobnie nie miałby fantastycznego efektu. :zaszokować:
To był ten punkt, który mnie zaskoczył.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/09/07, 16:07

Halo
Christophe napisał:Oto mleczno-biały olej, o którym rozmawialiśmy forum jeszcze kilka miesięcy temu nie opierał się dokładnie na borze?

Edycja: bingo i to było już rok temu ...

https://www.econologie.com/forums/huile-0w40 ... t2153.html


Zapominasz o oleju do cięcia, który Zac testował w wodzie pantonowej
Olejek solubiczny, który przypomina mleko.

Ale ocet jest raczej kwasem octowym (także kwasem, ale nie tym samym). Co więcej, ocet w oleju silnikowym prawdopodobnie nie miałby fantastycznego efektu.
To był ten punkt, który mnie zaskoczył.

Zapomniałem podać, że kwas lub ocet jest w wodzie reaktora Pantona (nie w oleju silnikowym) w bardzo małych ilościach
(temperatura na wylocie z reaktora wzrasta w porównaniu z wodą destylowaną)
Nie jestem przekonany, że powinniśmy czyścić bełkotki, lepiej działają w swoim bałaganie.

André
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 186