Zapisz 32% 2 paliwo udar silniki z acetonem

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
raph94z
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/08/07, 19:15
Lokalizacja: 94500 Student w bio.

Zapisz 32% 2 paliwo udar silniki z acetonem




przez raph94z » 03/08/07, 19:49

Witam,

Omówiłem Wasze tematy dotyczące oszczędności paliwa z acetonem.

Widziałem, że jakiś facet zalecił optymalną dawkę 0,23% ... czemu nie ... ale powinieneś wiedzieć, że sprawność silnika zależy od prędkości obrotowej silnika, temperatury, pojemności ... dlatego ustawiam tę dawkę na 0,23% byłby odpowiedni dla określonego zakresu prędkości obrotowych silnika itp ...

Zwłaszcza, że ​​niektórzy próbowali ... niektórzy nie zauważyli żadnej różnicy, inni 2 do 3% mniej więcej ... tak, na pojedynczym zbiorniku wydaje mi się to lekka metoda pomiaru, zwłaszcza, że ​​zależy to od czasu spędzonego w korki, czyli prędkość z jaką jechałeś ... szybko wyciągamy wnioski ...
: Chichot:

Test przeprowadziłem więc sam na hulajnodze, 50 cm3, 2 suw.
Dodałem 30% acetonu zmieszanego z benzyną.
Z 3,8 l / 100km do 2,6 l / 100 => 32% oszczędności :zaszokować: mieszaniny acetonu i benzyny w porównaniu z samą benzyną.
Zauważyłem dużo lepszą regenerację na niskich obrotach.

Myślę, że łatwo możemy się pomylić przy oszczędnościach od 2 do 3%, ale nie mogę się pomylić przy oszczędnościach 32%.

Rzeczywiście, w silnikach dwusuwowych (2 przelot w obie strony przez iskrę, bez zaworów) olej jest wtryskiwany w tym samym czasie co benzyna, więc nie ma problemu z wysychaniem cylindrów, a aceton z pewnością łatwiej odparowuje benzynę. i oleju, co skutkuje lepszym spalaniem.
Zwłaszcza, że ​​czas spalania na silniku dwusuwowym jest bardzo krótki, więc dobrze, że aceton (detonujący) przyspiesza spalanie.

Pcq 1,2 l / 100 km benzyny, które zostały zużyte bez dodawania acetonu, nie zostały spalone lub niecałkowicie ... pcq, gdyby zostały spalone, gazy nagrzewałyby się, co powodowałoby dodatkową siłę na tłok.
Dlatego z pewnością zauważalne jest zmniejszenie ilości zrzutów spalanych węglowodorów i CO.

Z drugiej strony uważaj, silniki czterosuwowe (4 tam iz powrotem na iskrę) byłyby bardziej wrażliwe na dodatek acetonu, wysuszenie cylindrów i ryzyko zużycia oleju ... a odbudowa silnika zużywa Jestem energią. Dodatkowo istnieje ryzyko samozapłonu, gdyż wybuch może nastąpić przed zamknięciem zaworów wydechowych: grozi zniszczeniem zaworów i spowodowaniem spalenia benzyny nie w komorze spalanie ale w kolektorze wydechowym => dlatego metoda nie jest odpowiednia dla silników czterosuwowych.

Ideałem byłby elektroniczny wtrysk acetonu zmieszanego z benzyną, którego dawka zmieniałaby się w zależności od prędkości obrotowej silnika, temperatury silnika itp.

Nie.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/08/07, 23:28

Halo
Dodałem 30% acetonu zmieszanego z benzyną.


Spróbuj zapamiętać, zobaczysz, że jest chwila, biorąc pod uwagę, że jest wydajna racja
Testowałem to dość często na kosiarce dwusuwowej z silnikiem 3KM
od 8 do 10% robi to samo co 20%, nigdy nie naciskałem na 30%
Wiem, co koszę zbiornikiem, przy 8% acetonie koszę prawie 40% więcej zbiornikiem
i nie mierzę już%, które podałem w przybliżeniu i jestem pewien, że włożyłem za dużo ..
W przypadku silników samochodowych jest niewielki zysk, ale uważam, że ilość do nałożenia jest zbyt duża bez ryzyka dla uszczelek i pomp.
W dieslu wkładam więcej do pracy na oleju podgrzewam paliwo czasem do 88c więc te produkty są zbyt lotne jak na te temperatury robią się korki parowe.


Z drugiej strony uważaj, silniki czterosuwowe (4 tam iz powrotem na iskrę) byłyby bardziej wrażliwe na dodatek acetonu, wysuszenie cylindrów i ryzyko zużycia oleju ... a odbudowa silnika zużywa Jestem energią. Dodatkowo istnieje ryzyko samozapłonu, gdyż wybuch może nastąpić przed zamknięciem zaworów wydechowych: grozi zniszczeniem zaworów i spowodowaniem spalenia benzyny nie w komorze spalanie ale w kolektorze wydechowym => dlatego metoda nie jest odpowiednia dla silników czterosuwowych.


Nie jestem do tego przekonany, ponieważ próbowałem dość dużej dawki w moich autach z silnikiem diesla i benzyną, kupuję po 4 litry
przynajmniej dla samozapłonu myślę, że jest zupełnie odwrotnie
ryzyko to przewody paliwowe i uszczelki neoprenowe

André
0 x
raph94z
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/08/07, 19:15
Lokalizacja: 94500 Student w bio.




przez raph94z » 04/08/07, 00:23

Rzeczywiście, 30% dawkowanie może nie być optymalne, ale każda prędkość obrotowa silnika ma swoją optymalną dawkę (która mogłaby efektywnie oscylować między 10 a 30% ... należałoby dokonać pomiarów).
Muszę sprecyzować, że ze skuterem jeżdżę po mieście, więc dużo przystanków i startów, a przy prędkości <55 (moja hulajnoga nie może więcej) ... prędkość.


Nie byłem też zbyt pewien co do zagrożeń dla silników czterosuwowych, ale patrząc na innych stronach mogłem natknąć się na radę kogoś, kto ścisnął swój skuter 4t, gdy był aceton (jakiej dawki nie wiem, i nic mówi, że jest powiązany z acetonem ...).

O silnikach czterosuwowych wiem to, że programowanie momentu otwarcia zaworów i iskier jest bardzo precyzyjne i zależy od prędkości zapłonu paliwa: aceton modyfikuje te dane ... dlatego potrzebne jest bardzo precyzyjne ustawienie do acetonu (przyspieszenie zapłonu itp.).
Prędkość zapłonu rośnie wraz z obciążeniem silnika (otwórz przepustnicę ...) ... więc nie jest łatwo ...

Dodatkowo aceton jest rozpuszczalnikiem, który rozpuszcza kleje itp., Bardzo dobrze rozpuszcza olej na pierścieniach tłokowych i wysusza je ... i przedwcześnie zużywa silnik (tylko 4 razy).

W przypadku połączeń jeden typ na drugim forum wykonał testy z uszczelkami i wężami i wygląda na to, że nie zauważył niczego nienormalnego.

Silniki dwusuwowe lub czterosuwowe tracą prawie 2% energii cieplnej w spalinach ... benzyna spala się w jakiś sposób w spalinach ... a aceton spala benzynę wystarczająco szybko, aby ciepło rozproszyło gazy w w komorze spalania a nie w spalinach i wywierają dodatkowy nacisk na tłoki ... stąd przyrost energii mechanicznej.

W przypadku silników wysokoprężnych, w przypadku których olej napędowy zapala się samorzutnie podczas wtrysku (przy stałym ciśnieniu), rzeczywiście poszukuje się również zwiększenia prędkości spalania, ale w pewnych granicach, ponieważ temperatura wzrasta do 600 ° C w oleju napędowym (wobec 300 ° C dla benzyny), a detonacja lub przegrzanie mogą być bardziej szkodliwe ... zwłaszcza, że ​​olej napędowy wtryskiwany jest pompką, w zależności od jej lepkości (aceton obniża lepkość), dzięki czemu można wtryskiwać większą ilość oleju napędowego, a tym samym zmniejszając gdzieś smarowność oleju napędowego.
0 x
bidule007
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/08/07, 08:03

aceton




przez bidule007 » 04/08/07, 08:13

Witam,

nowy na ten temat forum i zainteresowany Waszym artykułem na temat dodawania acetonu do benzyny chciałbym wiedzieć czy taki dodatek (iw jakiej proporcji) jest możliwy na skuterze wodnym (silnik 2-suwowy - 3 cylindry - 1100 cm3) 120cv, bez ryzyko dla silnika!
Czy to jest niebezpieczne? Jaka byłaby oszczędność paliwa, wiedząc, że zużycie wynosi około 20 litrów na godzinę!
Dziękuję za odpowiedź!

Gadżet 007
0 x
raph94z
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/08/07, 19:15
Lokalizacja: 94500 Student w bio.

Re: aceton




przez raph94z » 04/08/07, 09:28

bidule007 napisał:Chciałbym wiedzieć, czy taki dodatek (iw jakiej proporcji) jest możliwy na skuterze wodnym (silnik 2 suwowy - 3 cylindry - 1100 cm3) 120KM, bez ryzyka dla silnika!
Czy to jest niebezpieczne? Jaka byłaby oszczędność paliwa, wiedząc, że zużycie wynosi około 20 litrów na godzinę!


Nie mogłem powiedzieć, jakie jest optymalne dawkowanie, ponieważ właśnie wykonałem 2 lub 3 testy na skuterze o pojemności 50 cm3, z 1 cylindrem, niemniej jednak, jak określa André, być może uda się nie spróbować tego 10 % .... w każdym razie spróbowanie 0,23% to bardziej homeopatia niż cokolwiek innego.

Moim zdaniem nie ma szczególnego ryzyka dla silnika, wiedząc, że w silnikach dwusuwowych nie ma zaworów, a olej wtryskiwany jest do benzyny. Dodatkowo aceton odkurza silnik (2 razy szybko zapycha się węglem, spalonym olejem). A aceton sprzyja całkowitemu spalaniu, więc mniej się zatyka ... a więc z pewnością dłuższa żywotność.

Z drugiej strony wolę powtórzyć, że na silnikach czterosuwowych istnieje ryzyko.
0 x
bidule007
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/08/07, 08:03

aceton....




przez bidule007 » 04/08/07, 09:42

Dziękuję za szybką odpowiedź i spostrzeżenia!

Oczywiście nie jest to zwykłe wykonywanie tego typu operacji, ale jeśli wzrost zużycia jest ciekawy (min. 15/20%) i bez ryzyka dla silnika to pewnie spróbuję.
Czy to oznacza co najmniej 10 litrów acetonu na zbiornik o pojemności 50 litrów?
Czy to dobra proporcja, czy też niewystarczająca?
Dzięki za pomoc
Co prawda silnik dwusuwowy szybko się zapycha i aceton go oczyści, ale temperatura generowana przez tę mieszankę nie grozi tam na dłuższą metę stopieniem lub uszkodzeniem pierścieni czy tłoków?
(Silnik może przekroczyć obroty do 7000 obr / min).
Cordialement
Gadżet 007
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/08/07, 15:51

Halo

Znaleziono na Forum

Przykładowe zastosowane paliwa:

- ALFA Roméo 158/159: metanol 98%, woda destylowana 1,5%, olej rycynowy 0,5%;

- Ferrari 375: metanol 40%, benzol 30%, benzyna 30%;

- Maserati 4CLT: metanol 85%, benzol 10%, aceton 5%;

- SIMCA Gordini: metanol 85%, aceton 8%, eter naftowy 7%;

- Talbot T26C: benzyna 60%, metanol 25%, benzol 15%;

- BRM typ 15: 70% metanol, aceton, woda destylowana i alkilan izopentanu;

- Connaught A: metanol 40%, benzyna samolotowa 40%, benzol 20% (przed użyciem nitrometanu !!!);

- Mercedes W 196: benzyna lotnicza 25%, metanol 25%, benzol 45%, aceton 3%, nitrobenzyna 2% i tetraetylo ołów 0,03%;

- Lancia D 50: alkohol 100%

Odszedłem nieznacznie od tematu wtryskiwania wody do paliwa; w rzeczywistości zacytowałem wyuczone mieszanki używane przez producentów silników na początku Formuły 1 (lata pięćdziesiąte), aby znaleźć odpowiednią wydajność silnika, rodzaj mieszanki „filozoficznej”.

Wszystkie te silniki są czterosuwowe

Na twoim miejscu zacząłbym od 3%, a potem będziesz zwiększać

André
0 x
raph94z
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/08/07, 19:15
Lokalizacja: 94500 Student w bio.

Re: aceton ....




przez raph94z » 04/08/07, 16:52

bidule007 napisał:Czy to oznacza co najmniej 10 litrów acetonu na zbiornik o pojemności 50 litrów?
Czy to dobra proporcja, czy też niewystarczająca?
Dzięki za pomoc


Tak, moim zdaniem można spróbować bez obaw. Próbowałem z 30% bezpośrednio ... i zrobiłem ponad 300 km bez problemu, potem 10% można jechać bez strachu.

Nie mogę powiedzieć, jaka jest optymalna dawka, bo nie mam urządzenia pomiarowego, jestem tylko studentem, który przeprowadził eksperyment ze swoim skuterem : Mrgreen:


bidule007 napisał:Co prawda silnik dwusuwowy szybko się zapycha i aceton go oczyści, ale temperatura generowana przez tę mieszankę nie grozi tam na dłuższą metę stopieniem lub uszkodzeniem pierścieni czy tłoków?


Nie, jeśli twój układ chłodzenia działa.
Co więcej, nawet bez acetonu, jeśli chłodzenie zawiedzie, silnik może się dokręcić, jeśli nie zostanie zatrzymany w ciągu minuty.


bidule007 napisał:(Silnik może przekroczyć obroty do 7000 obr / min).


Należy bezwzględnie unikać nadmiernych obrotów, ponieważ tarcie jest proporcjonalne do kwadratu prędkości (segmenty na cylindrze i regulatorze wału korbowego), zużycie i nagrzewanie się zwielokrotnia (nieliniowo w stosunku do prędkości obrotowej silnika) ).
Lepiej ograniczyć się do 5000 lub 6000tr / min.

Co więcej, jeśli silnik osiągnie nadmierną prędkość, to u podstawy konieczne jest dodatkowe przełożenie skrzyni biegów ... że niektórzy producenci nie chcą się tym męczyć.


Zauważysz, że nawet dodanie 10% acetonu da silnikowi trochę więcej mocy przy niskich i średnich obrotach.
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 04/08/07, 17:10

Zrobiłem kilka testów z acetonem: aceton jest nawet bardzo skuteczny w bardzo małych proporcjach. Ja używam decylitra acetonu na 40 litrów benzyny i daje to oszczędność 10% (na saabie 9000, 2000 cm3 4 suw). Znajomy używa acetonu w tych samych proporcjach w jeepie Toyota z silnikiem Diesla z tymi samymi skutkami. Aceton obniża napięcie powierzchniowe paliwa, dzięki czemu parowanie paliwa jest drobniejsze. Aby to zakończyć, wystarczy bardzo mało acetonu. Jeśli myjesz naczynia, nie ma sensu brać litra detergentu na 10 litrów wody - wystarczy kilka kropel ... Dodatkowo aceton jest drogi - a jeśli dodasz dużo, bilans ekonomiczny może być - ujemny
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
raph94z
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/08/07, 19:15
Lokalizacja: 94500 Student w bio.




przez raph94z » 04/08/07, 17:44

Gilgamesz napisał:Zrobiłem kilka testów z acetonem: aceton jest nawet bardzo skuteczny w bardzo małych proporcjach. Ja używam decylitra acetonu na 40 litrów benzyny i daje to oszczędność 10% (na saabie 9000, 2000 cm3 4 suw). Znajomy używa acetonu w tych samych proporcjach w jeepie Toyota z silnikiem Diesla z tymi samymi skutkami. Aceton obniża napięcie powierzchniowe paliwa, dzięki czemu parowanie paliwa jest drobniejsze. Aby to zakończyć, wystarczy bardzo mało acetonu. Jeśli myjesz naczynia, nie ma sensu brać litra detergentu na 10 litrów wody - wystarczy kilka kropel ... Dodatkowo aceton jest drogi - a jeśli dodasz dużo, bilans ekonomiczny może być - ujemny


Ok na silnikach czterosuwowych.
Silniki czterosuwowe mają już dość poprawione osiągi, a do oleju nie wtryskuje się benzyny ... smarowanie jest osobne.
Aceton faktycznie sprzyja parowaniu benzyny i przyspiesza spalanie, dzięki czemu benzyna nie pali się w spalinach.

Z drugiej strony silniki dwusuwowe mają niższą sprawność, głównie dlatego, że olej jest wtryskiwany w tym samym czasie co benzyna, a czas spalania pomiędzy każdą iskrą jest skrócony.
Ilość acetonu do dodania w dwusuwach jest znacznie większa ... aceton miesza się nie tylko z benzyną, ale także z olejem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 235