Emulsja paliwowo-wodna Koeln University

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51

Emulsja paliwowo-wodna Koeln University




przez Gilgamesz » 21/07/07, 15:56

Witam,

Od jakiegoś czasu znam badacza z Kolonii, który wynalazł mikroemulsję wodno-paliwową. Ma te same problemy co pantoneerzy: ludzie się z niego śmieją, a przemysłowcy nie chcą o tym wiedzieć i mówią, że to bzdury.

Zrobiłem automatyczne tłumaczenie strony:

Zastaw
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 06/08/07, 00:26

Widziałem na nich fiszka:
W lipcu 2003 roku złożono niemiecki wniosek patentowy na hydroFUEL.

Wydaje mi się, że na stronie jest już coś z Uniwersytetu w Kolonii. Nie wiem, czy to odpowiada temu patentowi.
Podobnie jak w przypadku wszystkich emulsji zawierających wodę, obserwujemy zanik cząstek i redukcję NOx. Rozumiemy, dlaczego producenci tego nie chcą: nie byłoby już potrzeby sprzedaży filtrów cząstek stałych ani systemu deNox (niemiecka marka)...
Przy takim paliwie stare diesle emitowałyby prawie tak samo mało zanieczyszczeń jak nowe, a to o jeden argument mniej za zakupem nowego samochodu...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 07/08/07, 13:25

abyssin3 napisał:Wydaje mi się, że na stronie jest już coś z Uniwersytetu w Kolonii. Nie wiem, czy to odpowiada temu patentowi.


Dokładnie jest strona poświęcona tym badaniom
https://www.econologie.com/par-l-univers ... s-218.html

Choć może nie jest to dokładnie ten sam zespół, to pewne jest, że prace są ze sobą powiązane… Wydaje się, że za dystrybucję paliwa odpowiada firma Provendis.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178