prosty trik, aby oszczędzać paliwo

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51

prosty trik, aby oszczędzać paliwo




przez Gilgamesz » 13/07/07, 23:42

Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post - dołączam forum przez jakiś czas i sprawia, że ​​chcę uczestniczyć z własnym doświadczeniem. Wiadomo, że podgrzane paliwo daje lepsze spalanie i oszczędza paliwo, bo mieszanka będzie uboższa, bo cieplejsze paliwo ma mniejszą gęstość. Ponadto paliwo znacznie lepiej odparowuje i dodajemy energii do wybuchu. Miałem podgrzewacz paliwa, który był dostarczany z zestawem wspomagającym, ale nie można go było zainstalować, więc wymyśliłem bardzo prosty sposób na osiągnięcie tego samego. Kupiłem jakiś 4 metrowy przewód paliwowy, podłączyłem go do wylotu z karoserii - następnie owinąłem go wokół rurki chłodnicy, a następnie podłączyłem do gaźnika. Zrobiłem ten montaż w hondzie civic i daje mi to spalanie około 6,5 l/100 km w mieście. Zwykle ten samochód ma 8,5 litra w tym samym stanie. Zwiększyłem również ciśnienie w oponach do 35 psi. Zastanawiam się, czy ten system mógłby również zwiększyć ekonomię w pantone. To naprawdę bardzo proste do zrobienia - 10 minut i to wszystko. mile widziane komentarze..
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 13/07/07, 23:53

Cześć
Aby uzyskać bardziej „pro” system, możesz również zainstalować uchwyt filtra oleju napędowego Renault Clio 1,9D lub Super5D, R19D.
Płyn chłodzący przechodzi przez wymiennik i umożliwia wstępne podgrzanie oleju napędowego.
Jeszcze tego nie robiłem w swoim aucie, ale muszę.
Czy możesz sobie wyobrazić, że Golf Diesel 97 nie ma tego... : Lol:
I lampka ostrzegawcza niskiego poziomu paliwa, o której nie wiedzą też w Golfie 3. :x
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Prosta wskazówka, jak zaoszczędzić paliwo




przez Flytox » 14/07/07, 11:30

Witam Gilgamesz

Gilgamesz napisał: Wiadomo, że podgrzane paliwo daje lepsze spalanie i oszczędza paliwo, bo mieszanka będzie uboższa, bo cieplejsze paliwo ma mniejszą gęstość. Ponadto paliwo znacznie lepiej odparowuje i dodajemy energii do wybuchu. .... Kupiłem jakiś 4 metrowy przewód paliwowy, podłączyłem go do wylotu z karoserii - następnie owinąłem go wokół rurki chłodnicy, a następnie podłączyłem do gaźnika. Zrobiłem ten montaż w hondzie civic i daje mi to spalanie około 6,5 l/100 km w mieście. Zwykle ten samochód ma 8,5 litra w tym samym


Według nie pamiętam kto na to forum, istnieją ograniczenia prawne dotyczące ogrzewania paliwem (zwłaszcza benzyną). Ryzyko pożaru nie jest bez znaczenia, a temperatura zapłonu benzyny wynosi 55°. :zaszokować:

Jeśli używasz chłodziwa o temperaturze 80 °, uważaj, aby wymiana ciepła nie była zbyt dobra....

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/07/07, 13:59

moim zdaniem nie powinnaś się tym zbytnio przejmować

1) będą straty

2) benzyna ochładza się podczas parowania

3) benzyna „po prostu mija”

oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do testów włożyć sondę termostatyczną

z drugiej strony Gilgamesz napisał:
Podłączyłem go do wylotu z karoserii - następnie owinąłem go wokół rurki chłodnicy, a następnie podłączyłem do gaźnika


nie wszystko zrozumieliśmy, szczególnie to "wyjście z karoserii"

Z którego roku jest ta Honda Civic? 8,5 litra to dużo jak na nowszego, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 14/07/07, 22:06

Witam,

Dzięki za odpowiedzi. Honda civic jest z 1986 roku. Pomyliłem się z powodu wylotu karoserii - oczywiście jest to (mechaniczny) wylot kanistra. Ze względu na niebezpieczeństwo - używam go tak od ponad roku i działa dobrze bez żadnych problemów. To także sposób na mniejsze zanieczyszczenie poprzez kupowanie używanych samochodów i używanie ich do końca, bo energia potrzebna do wyprodukowania nowego pojazdu musi być bardzo duża.

Próbowałem różnych sposobów oszczędzania - wodór, wir, aceton, podgrzanie paliwa - doszedłem do wniosku, że wszystkie dają mniej więcej ten sam efekt, ale nie kumulują się - to znaczy oszczędzamy około 15 - 20% maksymalnie, nawet jeśli są używane razem. Możemy poprawić spalanie, ale kiedy to się skończy, to wszystko. Z tego powodu chciałbym wiedzieć, czy z pantonem jest tak samo - na przykład kombinacja vortex/panton lub podgrzewanie paliwa/pantonu lub acetonu/pantonu lub wodoru/pantonu - czy dałoby to dodatkowe oszczędności, czy nie? Co o tym myślisz :?
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/07/07, 06:38

Halo

W Buicku 3,8 litra mam podgrzewacz paliwa z przejściem w polu magnetycznym i turbulatorem
Cały ten system nie może być połączony, sam turbulator dokonał głównej oszczędności, pozostałe są minimalne,
do podgrzewania paliwa silnik wtryskowy ma wysoki powrót, a zatem duży obieg w podgrzewaczu.

W Chevrolecie doping wodny przeważa nad innymi akcesoriami...

Obraz

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/07/07, 15:30

Gilgamesz napisał:

Próbowałem różnych sposobów oszczędzania - wodór, wir, aceton, podgrzanie paliwa - doszedłem do wniosku, że wszystkie dają mniej więcej ten sam efekt, ale nie kumulują się - to znaczy oszczędzamy około 15 - 20% maksymalnie, nawet jeśli są używane razem. Możemy poprawić spalanie, ale kiedy to się skończy, to wszystko. Z tego powodu chciałbym wiedzieć, czy z pantonem jest tak samo - na przykład kombinacja vortex/panton lub podgrzewanie paliwa/pantonu lub acetonu/pantonu lub wodoru/pantonu - czy dałoby to dodatkowe oszczędności, czy nie? Co sądzisz o tym pytaniu


Jakiego systemu wodorowego próbowałeś? z jakimi wynikami?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Eloi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 10/04/07, 19:12
Lokalizacja: Tuluza




przez Eloi » 15/07/07, 20:55

Chciałbym zadać ci kilka pytań na temat twojej sztuczki, gilgameszu.
Czy Twoja Honda Civic jest benzynowa czy wysokoprężna? Wtrysk czy gaźnik?
Osobiście jeżdżę peugeotem 104 (benzyna, gaźnik) i byłbym zainteresowany oszczędzaniem paliwa w tak prosty sposób.

Eloi
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/07/07, 06:47

Cześć
Z nowymi świecami, nową wiązką zapłonu i małym czyszczeniem gaźnika powinieneś już ograniczyć straty.
Nie wahaj się, dokonaj zmiany. Jeśli sprawy nie układają się dobrze, zawsze będzie czas na powrót.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/07/07, 12:39

i łagodny również dla grzybów:

samochód z gaźnikiem nie ma sprzężenia zwrotnego wyniku/otwarcia przepustnicy: gaźnik proponuje a silnik pobiera i ewentualnie przywraca masę niespalonego...
ze szkodą dla środowiska i Twojego portfela.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127