A mimo to staramy się mniej zanieczyszczać

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

A mimo to staramy się mniej zanieczyszczać




przez słoń » 15/06/07, 09:16

I choć bardzo staramy się zmniejszać zanieczyszczenie, istnieją barki oferujące bachorom wysyłanie prochów w przestrzeń kosmiczną, aby jeszcze bardziej uszczuplić rezerwy!

Rozumiem, że żywi ludzie chcą jechać na wakacje, ale to rażąca nieuprzejmość.

http://fr.news.yahoo.com/14062007/202/p ... iales.html
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 15/06/07, 11:19

ehh tak, już wyemitują kilka kilogramów CO2 poprzez spalanie w piecach gazowych, muszą też wyemitować trochę w postaci paliwa.... : Evil:

Należy pamiętać, że wysyłanie popiołu do górnych warstw atmosfery może zmniejszyć dopływ energii słonecznej : Mrgreen:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/06/07, 13:51

nie, wysyłają je w małych pojemnikach, a następnie repatriują.

Zasadniczo popiół jest dobry do poprawiania ziemi, prawda? : Chichot:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
farenight56
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/01/10, 23:47




przez farenight56 » 08/01/10, 01:23

Witam wszystkich

W tej chwili jestem bardzo eko. forum jest bardzo kompletny i pełen dobrych pomysłów i niestety nie każdy je stosuje.
Znam osobę, która mówi mi, że za każdym razem, gdy jedzie do miasta swoim samochodem (Toyotą RAV4), słyszy krótkie słowa na temat wycieraczek, na przykład o tym, jak zanieczyszczone są pojazdy 4x4.
Te działania nie są złe ale nie wiedzą o czym mówią bo Toyota RAV4 wyposażona jest w silnik diesla D4D clean power pali tylko 4l na 100 i emituje jedynie 148g CO2 i tak jest w przypadku wielu aut 4x4 z napędem małe przemieszczenie.
I uważam, że papierki na szybach nie są zbyt dobrą metodą, bo pierwszą reakcją zainteresowanych osób jest wyrzucenie ich na podłogę.

dziękuję
Bonne kontynuacja
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/01/10, 07:46

Dobrze jest być „zielonym”!

Aż dziwne, że jesteśmy zobowiązani do obrony RAV 4, który „tylko” emituje 148 g CO² na km!!!!

Zakładając, że potrzebujesz samochodu (tak jest w moim przypadku), nadal możesz jeździć w okolicach 110 g. I przy odrobinie wysiłku, przy 95 g! (to „tylko” 50% mniej!!!).

Więc szkoda. Szanuję wiele rzeczy. Nawet nieostrożna osoba, która jeździ RAV 4 (no dobra, biorę to na siebie). Ale sprzeczność w tym miejscu, mam mały problem.

Swoją drogą, co to jest „pochylenie ekologiczne”???? W którą stronę to się pochyla???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/01/10, 07:51

farenight56 napisał:
I uważam, że papierki na szybach nie są zbyt dobrą metodą, bo pierwszą reakcją zainteresowanych osób jest wyrzucenie ich na podłogę.



Jest to znacznie lepsza metoda niż:

- kij baseballowy uderza w przednią szybę

- strzały Opinela w opony...

-..... (kopnięcia w tyłek?)

Chroni to spokój obywatelski.

Bo mimo wszystko ci ekolodzy 4x4 nie mają obowiązku rzucania papierów na ziemię. W RAV 4 nie ma schowka? Czy to opcja????
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 08/01/10, 10:28

: Chichot: :zaszokować: ...tak, najlepiej byłoby nie być „postawa ekologiczna” ale „eko” wszystko krótko.

A zabawka w garażu zużywa już dużo Co2?

: Mrgreen:

Prochy rozsypane w kosmos to z pewnością wielka głupota, która schlebia ego niektórym szczęśliwcom, którzy przeżyli... Jeśli chodzi o spalanie gazu, pochówki również zanieczyszczają, chyba że udasz się tam pieszo... Mébon, powinniśmy uważać, aby nie być zbyt „ przebiegłe” z przejawami spójności społeczno-religijnej, co może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

W przeciwnym razie, kiedy pogrzeby będą odbywać się online, aby nie zanieczyszczać planety?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 230