Nowy, wielopaliwowy silnik do dużych obciążeń

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1

Nowy, wielopaliwowy silnik do dużych obciążeń




przez crispus » 20/05/07, 17:50

Bonjour à tous,

Już niedługo na rynku pojawi się rewolucyjny silnik!

Jest to silnik wielopaliwowy: pochłania bez wyjątku benzynę, olej napędowy, naftę, a nawet ropę naftową. Ale projektanci sprawili, że miał smak brylantyny, a nawet oleju z wątroby dorsza…

Jego zalety:
  • 20% większy moment obrotowy
  • 30% mniejsze zużycie paliwa: przejrzysty wydech świadczy o całkowitym spalaniu
  • Cisza i elastyczność (mniej brutalne spalanie)
  • Natychmiastowy rozruch na zimno, w najniższej temperaturze, bez żadnych sztuczek
  • Praktycznie dwukrotnie dłuższa żywotność dzięki zmniejszeniu wibracji i uderzeń

Przedstawia 3 istotne innowacje:
  1. Proces wtrysku:
    Tylko 5% wtryskiwanej cieczy jest przenoszone w kierunku środka komory, aby zapoczątkować spalanie. Dodatkowe 95% kierowane jest stycznie do ścianki komory, na której paliwo rozprzestrzenia się bardzo cienką warstwą. W kontakcie z gorącą ścianą następuje stopniowe parowanie.
  2. Zasysanie powietrza:
    Spirala, czyli spirala, która kończy kolektor dolotowy w głowicy cylindrów, powoduje ruch wirowy powietrza, który kontynuuje się wewnątrz cylindra aż do komory spalania. Wicher powietrza zasysa opary, a mieszanka odbywa się racjonalnie, bez nadmiernego zużycia paliwa.
  3. Silnik wielopaliwowy:
    Pompa wtryskowa posiada funkcję odprowadzania ciśnienia, aby zapewnić maksymalne dostarczanie paliwa i ciągłe chłodzenie, co umożliwia pracę silnika w gorącym klimacie niezależnie od paliwa.

_________________

A potem nadal znajdą się tacy, którzy krytykują montaże Z i mówią o burzliwym przyznaniu, że „gdyby to była prawda, byłoby to wiadome!” „.
Cóż, to prawda i „my” o tym wiemy od dawna… Ale „my” tego nie mówimy.
_________________

Rozumiem: nie wszystkie informacje są świeże!

Obraz

Artykuł pochodzi z XX-wiecznego przeglądu prasy na temat ropy naftowej i związanej z nią geopolityki.
Pełna recenzja do pobrania tutaj. Uwaga: 68 MB!

Znajdujemy tam pana Chambrina i wielu innych. Nie przeszedłem jeszcze wszystkiego…

Artykuł z Aurore z dnia 5 na temat silnika Berlier „MAGIC” jest nadal interesujący.
Po sprawdzeniu silnik rzeczywiście był produkowany i wyposażany m.in. w autobusy i ciężarówki wojskowe.

Wyszukiwanie hasła „Magiczny silnik Berlieta” przeniesie Cię do wielu stron dla entuzjastów.

Oczywiście możemy pomyśleć, że część z tych innowacji została „dyskretnie” zaadaptowana w naszych „nowoczesnych” silnikach, ale mamy prawo zadać sobie kilka pytań, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/05/07, 19:09

Okropne ciężarówki MAN zakupione przez armię belgijską w latach 60. również miały tego rodzaju silnik: były nawet wyposażone w grzejnik, który pozwalał na jazdę na stopionej margarynie.
Trzeba powiedzieć, że alianci prawie przegrali wojnę 40-45, ponieważ nie było dostaw paliwa!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 20/05/07, 19:35

: Arrow: Tak, wielopaliwowe silniki Berliet miały swoje chwile świetności. Cieszyli się pewną reputacją w Afryce Północnej.

We Francji, gdzie jakość dostępnych paliw i zagęszczenie dystrybutorów ropy nie uzasadniały ich stosowania… popadły one w zapomnienie.

Wreszcie te silniki Diesla pojawiły się w czasie, gdy silniki Diesla do samochodów prawie nie istniały i były nieefektywne.
Pojawienie się oleju napędowego we Francji datuje się na połowę lat 80. XX wieku (1984 r.), kiedy silnik XUD firmy PSA montowany był w peugeocie (205-305-309-405...), citroenie (visa, bx...), talbocie (horyzont) hondzie (concerto) ) lada (niva) i tak dalej.

W przeciwnym razie nierzadko zdarza się, że rewolucyjny wynalazek zostaje zakopany, aby nie zaszkodzić pewnym interesom. Mam tu na myśli szczególnie kocioł gazowy tętniący o czym już rozmawialiśmy tutaj i którego patenty posiadane przez... ELF (no cóż???) zostały wykorzystane dopiero od chwili, gdy stały się własnością publiczną. To 25 lat straconych dla planety, portfeli konsumentów, ale dla portfeli koncernów naftowych...

: Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 20/05/07, 21:22

powitanie

jeśli chcesz zobaczyć (kupić?), na Madagaskarze wciąż jest ich mnóstwo!!!! : Lol: : Lol: : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/05/07, 04:28

Halo

Pojawienie się oleju napędowego we Francji datuje się na połowę lat 80. XX wieku (1984) wraz z silnikiem PSA XUD zamontowanym w Peugeot (205-305-309-405...), Citroen (Visa, Bx...) Talbot (Horizon ) Honda (koncert) lada (niva) i tak dalej


Młody człowieku, diesle w samochodach we Francji sięgają czasów Peugeota 60 z lat 403. (samochód w Kolombo), tego, który miał aluminiową głowicę cylindrów, trzeba było wiedzieć, jak ją dokręcić, uszczelki pod głowicą są delikatne.
Sprzedał wiele zestawów do konwersji Indenor i Perkins, sprzedał adapter między silnikiem a skrzynią biegów, aby zasilać olejem napędowym niektóre samochody, takie jak Chambord, Versaille, Fregatte, duże maciory Renault, i działał nawet na czerwono, a nie na bordowo.. To było długie czas, cholerna starość..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/05/07, 08:21

Tak ! aw Belgii pod koniec lat 60. większość taksówek stanowiły Mercedesy 200D. Wydaje mi się, że prawdziwe szaleństwo na diesla pojawiło się około lat 77-78 wraz z pojawieniem się Golfa Diesela, który szybko wyposażył przedstawicieli i techników.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/05/07, 09:53

Dokument dostępny jest także (przez jakiś czas) na temat econologie:

https://www.econologie.com/revue-de-pres ... -2890.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 21/05/07, 13:25

Christophe napisał:Dokument dostępny jest także (przez jakiś czas) na temat econologie:

https://www.econologie.com/revue-de-pres ... -2890.html


Dziękuję i przepraszam po stokroć, Christophe,

Zadałem sobie to pytanie, ponieważ temat był dobrze powiązany z witryną. Ale byłem zbyt leniwy, żeby sprawdzić :? : Oops:

Trzeba powiedzieć, że strona staje się „zajęta”, to jest okup za sukces.

Kilka z tych artykułów zasługuje na wyróżnienie. Czasami jednak trudno je rozszyfrować, gdy mają formę obrazów, z czasami ograniczonym kontrastem dla moich biednych, zmęczonych oczu.

Z drugiej strony wycinek prasowy wydaje mi się bardziej „wiarygodny” niż tekst, który równie dobrze mógł zostać niedawno napisany, aby „przepisać historię”.
Oczywiście istnieją podróbki, ale „sfabrykowanie” całego artykułu na pożółkłym papierze jest jeszcze bardziej restrykcyjne…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 22/05/07, 10:39

Czy silnik Berliet z napędem typu flex-fuel, o którym marzyłem, gdy byłem młody, był silnikiem wysokoprężnym czy silnikiem ze świecą zapłonową?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 22/05/07, 11:15

powitanie

diesel

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 249