Silnik pan Gaston woda

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1

Silnik pan Gaston woda




przez crispus » 10/05/07, 18:38

Cześć!

Silniki istniały przed Pantone. Tak tak...

Niedawno miałem okazję sfotografować starą i dziwną maszynę, która pochodzi z wojny 1914-18.

Twój prawdziwy raport jest już dostępny online w Quanthomme. Czekałem na zgodę właścicieli tej maszyny na jej publikację.

Pobierz tutaj

Pobierz kopię lustrzaną tutaj

Przyjemnej lektury!

Marc.
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 10/05/07, 21:55

To interesujące
więcej niż kulki na mole
Myślę, że były mechanik wojskowy mógłby o tym porozmawiać.
Jeśli ktoś ma takiego wśród przodków...

Miałem znajomego, którego straciłem z oczu, któremu udało się zdobyć opis traktora używanego do wciągania samolotów na asfalt
napędzany 4-cylindrowym Berlietem o mocy 120 KM sprzężonym z konwerterem Twin Disc... który nadal działa, ale jest nowszy
Znajomy ten kwestionował służbę dokumentacji sprzętu wojskowego

śledzić
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 10/05/07, 22:08

Dobry wieczór,

W takim wypadku trzeba by znaleźć mechanika angielskiego. Maszyna byłaby przedmiotem patentu, może uda się ją znaleźć?

Zamierzam wrócić, aby zbadać bestię, ale nie jestem pewien, czy jestem upoważniony do jej sekcji! : Lol:

Plan byłby prostszy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/05/07, 23:08

Crispusie, napełniłeś nam usta wodą.....

Y zon nie jest muzeum w armii angielskiej, szansa ????

wręcz przeciwnie, zdziwiłoby mnie to

mieli specjalne, ale skuteczne pomysły, angielską mechanikę: trzydzieści lat temu jeździłem vanem Bedford wyposażonym w silnik, który nie miał zaworów, ale urządzenie „szufladowe”.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 10/05/07, 23:36

Słoń napisał:Crispusie, napełniłeś nam usta wodą.....


1 + !!!

Y zon nie jest muzeum w armii angielskiej, szansa ????


Jest to pomysł...ale tego typu maszyna więcej kryje niż ujawnia...z drugiej strony szukając w archiwach sprzętu używanego przez Brytyjczyków...

Należałoby ogłosić poszukiwania, załączając tylko kilka zdjęć... Czy robi się to w internecie?
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 11/05/07, 04:21

Witam,

Mam nadzieję...kiedy nas przytulisz!!!

To wspaniała historia!

Czy nie ma sposobu na prześwietlenie lub przeskanowanie tego silnika... tak jak w przypadku mumii?

Gratulacje dla ciebie, Crispusie... i dla tego pana Gastona!

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/05/07, 05:07

Halo
Co roku jesienią zbiera się tu kolekcjoner zabytkowych samochodów, który organizuje wystawy, są też bardzo stare, sprawne silniki

Widziałem silnik podobny do tego na zdjęciu, nie ma chłodnicy, napełniamy miskę wodą i ta odparowuje.Zawór dolotowy nie jest sterowany, to miękka sprężyna, która otwiera się z wgłębieniem, gaźnik jest robiony z zaworami hydraulicznymi, zapłon to prosta cewka i wewnętrzny przerywacz sterowany mechanicznie (brak świecy zapłonowej to wewnętrzne zwarcie) zewnętrzne smarowanie kroplą oleju w korbowodzie) obraca się powoli na oko od 600 do 800 obr/min.
Ponieważ szczególnie interesują mnie te stare mechaniki spędziłem dużo czasu nad tym silnikiem, był jeszcze drugi na tej samej zasadzie ale większy poziomy cylinder ale diesel o niskim stopniu sprężania trzeba było podgrzać głowicę palnikiem i zaczęło się od paliwa opary oleju przechodzące przez metalową gąbkę,
w moim mieście jest pan Deguise, jego dziadek zbudował na początku XX wieku małe jednocylindrowe diesle do użytku w łodziach i maszynach rolniczych. W jego warsztacie znajduje się oryginalny model.

W tym roku jeśli będzie wystawiał to zrobię serię zdjęć jest bardzo podobny do tego silnika..dużo angielskiego sprzętu odziedziczyliśmy na początku stulecia...

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 11/05/07, 10:04

Brawo chrupiący za to ponowne odkrycie i za analizę. Pozostała Ci tylko jedna rzecz do zrobienia:
l'KUP ! Nie powinno to być niemożliwe, biorąc pod uwagę, że znasz tych ludzi od dawna i wydaje się, że pan Gaston kończy swoje życie. Co więcej, możesz zapobiec wylądowaniu tej maszyny na stercie starego żeliwa u handlarza złomem, co z pewnością nastąpi po śmierci jej właściciela. Ten silnik „wzywa Cię” po raz drugi, nie przegap tej okazji, musisz być tym, który po panu Gastonie utrzyma tę pamięć przy życiu, a nawet ją przywróci do życia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/05/07, 13:13

Myślę, że tak naprawdę, jeśli nie mieścisz się w granicach 50 euro, jest to najlepsze rozwiązanie.
i jeśli nie jest to kolosalna maszyna, jak podejrzewamy, być może Muzeum Wielkiej Wojny w pobliżu Péronnes mogłoby ją dla ciebie kupić
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 11/05/07, 14:07

bham napisał:Pozostała Ci tylko jedna rzecz do zrobienia:
l'KUP !


Przyznam, że o tym myślałem. Ale wydaje mi się też, że ta maszyna jest lepiej „zabezpieczona” gdzieś na wsi, niż na tyłach mojego garażu. :D

Ponieważ „przyjechałem z daleka” po ten silnik, synowie właściciela zrozumieli, że „ma on wartość” i nie sprzedają go pierwszemu handlarzowi złomu, który się pojawi. Pozostaje ryzyko „złośliwego” zakupu. I tam nie będę licytantem najwyższej ceny.

Docelowo wolałbym mieć pozwolenie na demontaż na miejscu, a najlepiej oczywiście móc go odrestaurować. Jeśli mam o tym teraz mówić, to chcę poznać kilka opinii i rad, zanim cokolwiek zrobię!

Uporządkowanie tego wszystkiego może zająć „trochę czasu”…
Ale czas mogę uwolnić go łatwiej niż pieniądze.

Niezastąpiony Andrzej:

Byłem pewien, że będziesz miał coś do powiedzenia na ten temat.
Twój opis silnika wysokoprężnego o niskim stopniu sprężania jest interesujący: w „pudełku” może zatem znajdować się gąbka?
Ale jak zapala się mieszanina?

Nadmiar:

Pomysł „prześwietlenia” wydaje mi się doskonały. Wydawało mi się to „niemożliwe”, ale skoro już to mówisz: urządzenie typu ultradźwiękowego mogłoby załatwić sprawę? Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat, zamieniam się w słuch.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 214