Zestaw do hybrydyzacji

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Zestaw do hybrydyzacji




przez abyssin3 » 23/04/07, 13:38

Firma IAV będzie produkować zestawy do hybrydyzacji (według naturalnego silnika) przystosowane do wszystkich pojazdów poprzez przeniesienie napędu elektrycznego na tylne koła, marzyłem o tym :P

Mogłoby to umożliwić przejście na hybrydę prawie wszystkich istniejących pojazdów, bez uciekania się do nowego zakupu. Ich strona internetowa tutaj (w języku angielskim lub niemieckim)
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 23/04/07, 13:42

Ich strona hybryda, gdzie mówią o tym trochę więcej.
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 23/04/07, 15:08

Czy nie byłoby to droższe niż kupno seryjnego?!
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 23/04/07, 17:54

Wyobrażam sobie, że nie będzie tanio, ale cena nowego samochodu jest jeszcze gorsza, myślę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 28/10/12, 21:39

Amerykanie badają uproszczoną hybrydyzację obecnych modeli:
Zestaw modernizacyjny do hybrydy plug-in
Obraz
Ta bardzo rozsądna realizacja jest bardzo poważnie rozważana przez przemysłowców takich jak Protean elektryczny
Obraz

Kiedy myślę o liczbie osób, które publikują posty na temat projektów silników „on unit” opartych na magnesach neodymowych, oto konkretny projekt, który w pełni zasługiwałby na zbadanie we Francji.
: Idea:

Powyższy temat został krótko omówiony w science&vie junior.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 28/10/12, 23:11

Naprawdę interesujący jako zestaw, zdecydowanie najlepszy, jaki widziałem, daje do myślenia!


Dzięki Citro za ten link!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 29/10/12, 19:38

Citro napisał:Amerykanie badają uproszczoną hybrydyzację obecnych modeli:
Zestaw modernizacyjny do hybrydy plug-in

Silniki w kołach wreszcie są! Świetny pomysł, aby umieścić go tylko na plecach. Oprócz dodania dużej baterii, pojazd nie jest modyfikowany. Od czasu, kiedy o tym marzyłem! Już widzę, jak mój ZX i 205 przekształciły się w pojazd hybrydowy typu plug-in!
Wielcy producenci byli zbyt ostrożni ze swoimi drogimi hybrydami, których nie można ładować z sieci, z absurdalną autonomią 3 km! Zmodyfikowane stare samochody będą działać znacznie lepiej. No cóż, jest masa akumulatorów, ale wystarczyłoby mi na 30 km ze zmniejszoną prędkością w trybie całkowicie elektrycznym. Ponadto ładowanie akumulatora na zjazdach będzie działać jak hamulec magnetyczny i oszczędzać klocki hamulcowe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 30/10/12, 09:07

Cuicui napisał:
Citro napisał:Amerykanie badają uproszczoną hybrydyzację obecnych modeli:
Zestaw modernizacyjny do hybrydy plug-in

Silniki w kołach wreszcie są! Świetny pomysł, aby umieścić go tylko na plecach. Oprócz dodania dużej baterii, pojazd nie jest modyfikowany. Od czasu, kiedy o tym marzyłem! Już widzę, jak mój ZX i 205 przekształciły się w pojazd hybrydowy typu plug-in!
Wielcy producenci byli zbyt ostrożni ze swoimi drogimi hybrydami, których nie można ładować z sieci, z absurdalną autonomią 3 km! Zmodyfikowane stare samochody będą działać znacznie lepiej. No cóż, jest masa akumulatorów, ale wystarczyłoby mi na 30 km ze zmniejszoną prędkością w trybie całkowicie elektrycznym. Ponadto ładowanie akumulatora na zjazdach będzie działać jak hamulec magnetyczny i oszczędzać klocki hamulcowe.

Ponadto samochód chwilowo stanie się bardzo przydatnym napędem 4x4 do wydostania się ze śniegu lub błota!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/11/12, 17:09

Aby odpowiedzieć na pytanie o Cuicui umieszczone w temacie System Stop & Start, reklamowana cena to 2500 do 3000 € (3000 $), ale nie znam „szczegółów” (czy obejmuje instalację, baterię ...).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/11/12, 17:45

Nie podoba mi się, aby silnik w kole był głównym silnikiem prawdziwego samochodu, który musi być w stanie ruszyć pod górę z przyczepą: jest zbyt ciężki, aby umieścić go w kole

ale jako dodatkowy silnik w samochodzie, który ma inny silnik główny, nie jest źle!

nie zrobi z tego prawdziwej hybrydy... zaletą hybrydy jest zadowolić się silnikiem cieplnym mniejszym niż zwykły silnik... to zwiększy całkowitą masę i całkowitą moc... Obawiam się, że to nigdy nie dozwolone we Francji

bardziej logiczne byłoby dokonanie całkowitej wymiany silnika na słabszy: mogłoby to być rozwiązanie recyklingu samochodów z martwymi silnikami ... ale także we Francji wszelkie modyfikacje są zabronione

jeszcze nie tak dawno wszystko nie było tak surowo zabronione... Odzyskałem R25, który oryginalnie miał ogromny silnik benzynowy, a który został zastąpiony raczej podniszczonym dieslem przez warsztat Renault, z szarą kartą przerobioną w regulaminie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209