Pytanie do andre

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27

Pytanie do andre




przez bpval » 18/02/07, 18:39

Bonjour Christophe

Witam André

Bonjour à tous

Dlaczego André... to proste
Z tego co czytałem tu i ówdzie... dużo tam, o ekonologii... termin coraz bardziej oczywisty... ekonologia... jest twój Christophe
jeśli tak Czapki z głów... w przeciwnym razie czapki z głów!!!!

Przepraszam... Odchodzę

André, wydaje mi się, że lubisz duże nagi, natknąłem się na nie przez przypadek!

W 1993 roku szukając przestrzeni dla Renault, znalazłem tylko wraki po szalonych cenach, a tam V6... KRA IS LER na dodatek... wkrótce eksponat muzealny, jeśli Daimler je schrzani... W SKRÓCIE...

Chrysler V6 3-litrowy wtrysk benzyny... automatyczna skrzynia biegów

Nie na tyle, żebym upadł na kolana.... Czekaj, pozwól mi wstać

Obecnie 150 000 km... Trochę skrzypi na zakrętach, ale niewiele bardziej niż u mnie.
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 18/02/07, 19:02

idę

Dziś rano, w dobrym humorze, mimo że pada deszcz, wyposażyłem się w 5-litrowy pojemnik z wodą, tubkę 2 ml o średnicy około 3 do 4 mm i przezroczystą.

Otwieram maskę... TAK

I podłączam rurkę do kolektora dolotowego V6, do króćca podciśnienia „wspomaganego” hamowania.
Na pracującym silniku zanurzam wąż w kanistrze z wodą...

I tam w niecałe 30 sekund V6 bez mrugnięcia okiem wypija porządną szklankę wody.

Nie odważyłem się włączyć gazu, w obawie przed możliwymi uszkodzeniami...

Silnik w ogóle nie drgnął, poza białą parą wydobywającą się z garnka...

I tu Andrzeju potrzebne jest Twoje doświadczenie...

Jakie jest Twoim zdaniem ryzyko związane z masowym przedostawaniem się wody do silnika?

Czy jest jakiś problem z katalizatorem?

Pytanie pomocnicze... jeśli chcesz

Dlaczego uboga mieszanka paliwowa może być niebezpieczna dla silnika... Hej, nie żartujemy.

W każdym razie dziękuję za uwagę

Miłego wieczoru
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/02/07, 19:42

Witam,
Powinieneś wiedzieć, że V6 GM, Chrysler, rura dolotowa podciśnienia komunikuje się tylko z grupą 3 cylindrów
że na biegu jałowym podciśnienie jest ogromne, że silnik jest w stanie połknąć bardzo dużo wody limitem są wypadanie zapłonów.
woda wysyłana w ten sposób bezpośrednio do silnika tylko oczyszcza i nie poprawia zużycia.
Drzwi wejściowe do V6 to otwór zaworu ERG, który znajduje się tuż obok.
Nie zaleca się mycia silnika wodą w stanie ciekłym
gdy prędkość wzrośnie to będzie pobierać mniej wody, podciśnienie maleje, ale te silniki jak moje 3,8 litra
porusza się z prędkością 100 km/h przy 1800 obr/min, a depresja ma ciśnienie równe połowie atmosferycznego. (0,5 bara)
W latach sześćdziesiątych niektórzy ludzie robili z zaworami infuzyjnymi, pozwalając wodzie zasilającej silnik kropla po kropli.
przez przewód podciśnieniowy który łączy oczywiście 6 cylindrów, ale ciężko to wyregulować bo pobiera bardzo mało wody.
Lepiej spryskać nim przed wejściem do silnika.

W przypadku dużych silników to nie to, że mi się podobają, to dlatego, że nie mam drugiego pod ręką... (musiałbym odmłodzić swoje pojazdy i dla eksperymentów myślę, że te stare wyglądają lepiej)

André
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 19/02/07, 09:33

Halo

Dziękuję André za wyjaśnienia, szczególnie dotyczące gniazda ERG
które zamierzam wykorzystać w innych testach.

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 173