Prototyp Chambrin SuperCarburateur w wykonaniu

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france

Prototyp Chambrin SuperCarburateur w wykonaniu




przez Sdc77 » 29/01/07, 12:57

Pozdrowienia.

Zaczęliśmy majstrować przy systemie naszego projektu inspirowanym patentami Pogues, Chambrin itp.

Małe przypomnienie dla tych, którzy nie wiedzą:
Silnik spalinowy ma kiepską wydajność rzędu 30%. I tak, 70% włożonej do niego benzyny jest marnowane!
Kilka powodów, aby pamiętać: zbyt krótki czas spalania, benzyna w postaci płynnej (nie jest dobra!), Więcej niż przestarzała architektura naszych starych silników tłokowych.

Zasadniczo duża część mocy wyjściowej przechodzi bezpośrednio przez wydech.

Nasz cel: odzyskać te zmarnowane kalorie i wysłać do silnika nie benzynę w postaci płynnej, ale „coś innego”, na pewno benzynę popękaną w postaci wodoru i węgla. Jak? ”Lub„ Co? Na wylocie wydechu znajduje się około (silnik pod obciążeniem) 700 °. W tej temperaturze benzyna dysocjuje w wyniku termolizy. Wiemy jednak, że woda może również dysocjować w wyniku termolizy od 700 °. Wiemy również, że w obecności węgla może on dysocjować w znacznie niższych temperaturach. Ponieważ benzyna składa się z wodoru i węgla, możemy zatem rozważyć przepuszczanie wody przez nasz system.

Jest to zatem wymiennik ciepła wywiewny / dolotowy.

Pogues, to trochę skomplikowane, ponieważ właśnie zrobił paliwo !! nie mając środków technicznych ani specjalnej matematyki, zainspirujemy się spiralą ...
Chambrin jest wymiennikiem. Zachowamy tę zasadę, ale nie formę, zbyt złożoną i niekoniecznie tak skuteczną jak nasza.
Pantone jest przypadkowy. Pamiętajmy jednak, że wymiana ciepła jest zdecydowanie za krótka (na odległość), dlatego z pewnością jest mniej wydajna (przynajmniej na papierze) w porównaniu z naszą.

Oto jak to wygląda:

Obraz

Mamy w sobie 2 spirale. Czerwony to wydech. Opuszcza silnik i dociera bezpośrednio do środka samolotu. W otworze o średnicy 40 mm.
Druga spirala to wstęp. Przepływ jest odwracany, aby zwiększyć wymianę. Wstęp rozpoczyna się zatem naprzeciwko centrum (w prawym górnym rogu na schemacie), aby dotrzeć do centrum i wejść do silnika.
W tym celu zastosowaliśmy 2 blachy stalowe o grubości 5 mm, przyjmując kanapkę o długości 4 mi grubości 8/10 !!! długość wymiany 2m !! Jesteśmy kilka cm od pantone
Aby zapewnić szczelność, zakładamy wysokie i niskie uszczelki.

Aby ukształtować arkusz 8/10 mm, kolega rozbił płytę Forex, sztywny biały otwór PCV.
Następnie ukształtowaliśmy arkusz i przyspawaliśmy zakładki, aby zachować jego kształt po usunięciu z rynku forex.

Testujemy na silniku Łada o pojemności 1.6 litra umieszczonym na ziemi.

W ten weekend mogliśmy wykonać pusty montaż. Nadal musimy podłączyć wydech do urządzenia i sprawdzić szczelność spirali, ponieważ wkurza benzynę i silnik kaszle, ale się nie uruchamia.
Oto luźne zdjęcia i mapa autocad bignou:

http://sdch2o.free.fr/vrac/superCarb/essais/

Ach tak, używamy 2 węglowodanów, 1 do wody, a drugi do benzyny

Przeprosisz kiepską jakość tych zdjęć, ale miałem tylko telefon

NDC
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 29/01/07, 13:22

Waaw bardzo dobra inicjatywa!

Z zainteresowaniem śledziłbym ten temat! Uważam, że zdjęcia są bardzo dobre dla urządzenia GSM;)

Jak jeszcze zamierzasz naładować silnik?

ps: Zmieniłem tytuł tematu, aby był bardziej znaczący. Umieściłem go również w „Post-it”
0 x
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 29/01/07, 13:54

Hi Christopher.

W tych silnikach rozrusznik jest niezależny od skrzyni biegów. Dlatego zamontowaliśmy skrzynkę, na końcu której, jeśli mamy wyniki, nawet jeśli chodzi o benzynę, przyspawamy tarczę z klockami hamulcowymi, aby zasymulować obciążenie.

Wczoraj wykonaliśmy pusty montaż i pierwszą próbę rozpoczęcia. Silnik zakaszlał, a nawet pracował przez 5 sekund. Ale węglowodany nie mają depresji: nasza spirala jest prawdziwym sitkiem. Wszędzie przecieka, benzyna płynie na powierzchni i wyobrażamy sobie, że powietrze też.
Więc jestem odpowiedzialny za poprawianie szczelności spirali, podczas gdy mój kolega kończy kolektor wydechowy.
Ponieważ wczoraj uruchomiliśmy silnik z wolnym wydechem, tylko dolot i 2 węglowodany zostały podłączone do silnika.

W najbliższy weekend połączenie spalin i uszczelnienie rur wlotowych, szczelność spirali i, mam nadzieję, nowe testy : Mrgreen:

NDC
0 x
Pastekos
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 30/03/04, 10:57




przez Pastekos » 29/01/07, 14:43

Witam,

Uważam ten projekt za bardzo interesujący, ale dręczy mnie pytanie.

Ponieważ temperatura samozapłonu benzyny zmienia się na około 300 ° C. Mówisz, że spirala wzrośnie do około 700 ° C.

Co się stanie w spirali, esencja nie wybuchnie?

Nico.
0 x
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 29/01/07, 14:59

Uhhhh, jesteś pewien liczb, które przedstawiłeś?
Gdyby benzyna zapaliła się w tak niskiej temperaturze, na pewno nie byłoby potrzeby świecy zapłonowej! Ponieważ sama kompresja samej mieszaniny dochodzi do kilkuset stopni ...
Ponadto pantone podlegałby tej samej karze!
A potem niczego nie wymyśliłem, Pantone i Chambrin.
Nasz ojciec do wszystkich powiem, że to Charles Pogues.
Po prostu interpretuję tutaj kombinację wszystkich tych systemów.

NDC
0 x
Pastekos
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 30/03/04, 10:57




przez Pastekos » 29/01/07, 15:05

Oto moje źródło, które pochodzi z dobrej strony :)

https://www.econologie.com/les-carburant ... s-646.html

A +, Nico.
0 x
Pastekos
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 30/03/04, 10:57




przez Pastekos » 29/01/07, 15:53

Nie sądzę, że powinieneś martwić się temperaturą samozapłonu.

To obszar, który mnie interesuje od dłuższego czasu.

Mam dokument, który powinien cię zainteresować.

http://n_aubert.club.fr/nicolasaubert/M2160_2003_CH5.pdf

A +, Nico.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 29/01/07, 16:06

Halo
Sdc77 napisał:Uhhhh, jesteś pewien liczb, które przedstawiłeś?
Gdyby benzyna zapaliła się w tak niskiej temperaturze, na pewno nie byłoby potrzeby świecy zapłonowej! Ponieważ sama kompresja samej mieszaniny dochodzi do kilkuset stopni ...
Ponadto pantone podlegałby tej samej karze!
A potem niczego nie wymyśliłem, Pantone i Chambrin.
Nasz ojciec do wszystkich powiem, że to Charles Pogues.
Po prostu interpretuję tutaj kombinację wszystkich tych systemów.

NDC


Dla pantonu w 100% to, co przechodzi przez reaktor, jest tak bogate, że nawet podgrzane do 900 ° C nigdy się nie zaświeci
W pantonie przepuszczamy paliwo przy bardzo małej ilości powietrza
wygląda trochę jak generator gazu lub jak wytwarzanie węgla drzewnego, reakcja odbywa się z niewielką ilością tlenu, wychodzi gaz i tylko tam dodajemy powietrze, aby zrobić właściwa mieszanka w silniku
zasada właściwego stosunku do silnika, którego nie możemy przegapić
to jak wszystkie silniki spalinowe.
Chambrin kazał mu przejść całą mieszankę paliwową wytwarzaną przez gaźnik, ale moc wyjściowa nie powinna przekraczać 300c, potrzeba bardzo dużego wymiennika, aby podnieść temperaturę całego powietrza niż silnik dolny (całe paliwo z niewielką ilością powietrze w celu utrzymania kropelek w zawiesinie jest możliwe)
dokonuje szybkiego obliczenia ciężaru powietrza połkniętego w silniku w ciągu godziny, a gazów spalinowych jedyne ciepło użyteczne w tych procesach.
W 100% ponadwymiarowym panteonie dochodzimy do temperatury równej wylotowi spalin z silnika i wylotowi reaktora, to znaczy połowie temperatury wylotowej z silnika, wartości te nieznacznie się poprawiają przy pełnym obciążeniu silnika.


André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 29/01/07, 16:09

Witam,
Osiągnięcie jest niezwykłe, wymiennik ten powinien być bardzo wydajny, ale martwię się o szczelność. Dno można przyspawać, ale pokrywa? Czy nie moglibyśmy zastosować spłaszczonej spawanej i szczelnie zamkniętej spirali (na benzynę), swobodnie zanurzonej w strumieniu spalin otaczających spiralę, wszystkie zamknięte w obudowie, która jest łatwiejsza do uszczelnienia, ponieważ zawierałaby tylko spaliny?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 29/01/07, 16:15

Cześć Sdc i wszyscy inni.

Sdc, twój projekt wydaje się pełen obietnicy, ale mimo to mam pytanie (po rozwiązaniu problemów z pieczętowaniem): zastanawiałem się, czy dla wyczerpania waszego faktu przeminie
  • rury 40 mm lub „powierzchni” przejścia

    Kod: wybierać

    Pi x 20 x 20 = +/- 1256 mm2
  • do spirali, której „wymiary przejścia” wynoszą +/- 10 mm (szerokość między 2 zwojami) x +/- 50 mm (grubość spirali między 2 płytami), co daje użyteczną powierzchnię przejścia rzędu

    Kod: wybierać

    50x10  = 500 mm2


nie miał zamiaru "dławić" silnika zwiększając ciśnienie w spalinach?

Czy moje pytanie jest jasne?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169