TF1 20 godziny: rewolucyjne świece ekonomiczne

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

TF1 20 godziny: rewolucyjne świece ekonomiczne




przez jean63 » 04/01/07, 23:27

Czy widziałeś ten raport na temat świec specjalnych?

http://www.youtube.com/watch?v=chRmr1Z-tB0

Mówią o zaoszczędzonych 2 litrach / 100 km i mniejszej emisji zanieczyszczeń!!!.

Natomiast komentarze to bzdura: modyfikowane świece „rozrusznikowe” (zarówno do benzyny, jak i do diesla): koszt modyfikacji przez miłego mechanika = 100 euro.
Mieszkańcy Nicei dokonaliby modyfikacji w swoich pojazdach. Jest nawet taki, który zaświadcza, że ​​jego auto pali mniej "czarno" przy przyspieszaniu (chyba mówi o dieslu i w tym wypadku nie rozumiem, do czego służy wtyczka podgrzewająca rozrusznik? - w poprawie pracy silnika) !!).
A co do młodej damy, która twierdzi, że oszczędza 2l na 100 km, to przypuszczam, że jeździ na benzynie. dla diesla nie rozumiem.

Qu'en pensez-vous?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 05/01/07, 01:14

+1
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/01/07, 01:32

Witam,
Jest reklamodawca i mechanik
Wiadomo, że mowa o świecach zapłonowych w silnikach benzynowych.
W świecach jest kilka linii myślenia,

Sprzedawany jest od dłuższego czasu z elektrodą masową obrobioną w V
Bougie Groowe (sprzedawane w Candian Tire, myślę, że mają wyłączność) jego metoda wpisuje się trochę w tę zasadę, chociaż ta metoda wydaje mi się lepsza od V na szerszym łuku!
Trochę jak ostatnia generacja śrub platynowych z otworem w środku (nie z tych samych powodów)

druga teoria dotyczy spiczastej elektrody centralnej wykonanej z platyny lub specjalnego stopu, który nie zawsze jest identyfikowany. (certan)
Bosch właściwie z elektrodą zatopioną w porcelanie
efekt wyjścia łuku rurowego.
Nawet czasami przerwanie izolacyjnej podstawy świecy zwiększa (porażenie prądem) na końcu elektrody. Wysokie napięcie powoduje dziwne zachowania, które nie zawsze są dobrze rozumiane, wiedzą o tym ci, którzy instalują kable uziemiające z piorunochronem. Ja nie nie lubię łokci i wystających części
w przeciwnym razie są to elektrody wielomasowe 2, 3 na świecach zapłonowych samolotu
drugi typ to metalowa obręcz otaczająca elektrodę.
Na pierwszy rzut oka na filmie wydaje się skuteczny jak iskra, łatwo jest zrobić zestaw i spróbować.
rozerwanie łuku za pomocą spiczastej elektrody powoduje, że mniejszy łuk jest gorętszy, rozerwanie łuku za pomocą dziurawej lub szerszej elektrody rozszerza łuk o większą powierzchnię styku, zwykle zwiększając prędkość czoła płomienia.
Zawsze staramy się zwiększać prędkość spalania, aby zmniejszyć wyprzedzenie.
Jest wiele rzeczy, które zostały wypróbowane w tej dziedzinie, myślę, że należy to przetestować przed wydaniem wyroku.
Ci, którzy spawają metodą TIG, wiedzą, że do spawania stali nierdzewnej potrzebna jest bardzo ostra, spiczasta elektroda, która jest wypolerowana, natomiast do spawania aluminium potrzebna jest kulka na końcu elektrody.

André
Ostatnio edytowane przez Andre 05 / 01 / 07, 05: 41, 1 edytowany raz.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 05/01/07, 02:27

Warto spróbować, ale uważaj, aby nie nawiercić zbyt dużego i dobrze wycentrowanego otworu! ryzyko pęknięcia masy i uszkodzenia cylindra!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/01/07, 05:21

Dobry wieczór,
Oto jest
Otwór musi być wyśrodkowany względem elektrody, nie może być za mały, w przeciwnym razie efekt będzie słaby, więc ogranicza to świece zapłonowe do wąskiej elektrody masowej, spróbuj z otworami blisko średnicy elektrody, wydaje mi się, że jest lepiej. Tylko test na świeżym powietrzu, czyli pod presją nie wiem? W użyciu albo mam zamiar wywiercić 6 i sprawdzić, nie powinieneś marzyć o 20%! chyba że zaczniesz od kiepskiego zapłonu, ale obecnie mam system wysokoenergetyczny i panton.
Nawet jeśli jest kilka% to warto..
Zwykła świeca daje niebieską iskrę
W teście świeca przebita daje małą czerwoną kulkę w otworze, gdy jest dobrze wyśrodkowana, aby uczynić ją bardziej profesjonalną, konieczne będzie wykonanie specjalnego gabari, aby być bardziej precyzyjnym.
Ostatnie zdjęcie jest słabo wyśrodkowane, nieefektywne, przeskakuje na krawędzi otworu.
Spróbuję przy świecach bosh mała ostra elektroda dziura może być mniejsza ..
Nie jest trudno przebić ..
powiedzieć, że dziś wieczorem chciałem wypróbować kondensatory generatora z silnikiem asynchronicznym i oto słupek świecy, który zmienia mój program...

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Udostępnianie zdjęć — PicTiger

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 05/01/07, 09:25

Andre napisał:Dobry wieczór,
Oto jest

Hej, nie trwało to długo, André, gratuluję zdjęć, zmodyfikowana świeca w teście, czy to drugie zdjęcie? jeśli o to chodzi, wydaje się, że „pierdzi”.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/01/07, 17:30

Witam,
Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają przebitą świecę.
zauważamy, że dostarczone świece trwale nagrzewają się bardziej niż te, które nie są przebijane,
Mam zamiar zrobić test samochodu, uzyskanie wyniku może zająć trochę czasu. Testy zimą nie są zbyt wiarygodne
Zwykle trzeba zrobić coś bardziej precyzyjnego, ostrożnego i uważać, aby pośpieszna praca nie spowodowała nieistotnych testów, nauczyłem się tego przy moich pierwszych turbulatorach..

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 05/01/07, 18:15

Szczerze mówiąc, ani przez chwilę w to nie wierzę...nie zapominajcie, że według TF1 samochód pantonizowany emitowałby 0,1% CO2....
https://www.econologie.com/video-sur-tf1 ... -2146.html

Nie w starych samochodach...ale na wtrysku benzyny...wątpię...

Dlatego André prawdopodobnie będzie miał lepsze wyniki niż „my”…

W każdym razie przetestuję jak najszybciej... pb: prawie już nie jeździmy...
0 x
Henryk II
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 29/11/06, 20:34




przez Henryk II » 06/01/07, 12:23

Uwaga :: :: :: :: ::

W raporcie jest mowa o 2 (DWÓCH) otworach do wywiercenia w elektrodzie świecy zapłonowej...
TF1 nie pokazał całej modyfikacji!!!!!
To, co próbujesz odtworzyć, wywiercając 1 (JEDEN) otwór w elektrodzie, nie wydaje się zatem tą samą manipulacją, co mechanik.

Jest bardzo prawdopodobne, że nie osiągniesz żadnego rezultatu, pomijając część procesu : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

100 euro




przez jean63 » 06/01/07, 16:15

Skoro mechanik bierze za modyfikację 100 euro to trzeba mieć nadzieję, że świece wytrzymają na tyle długo, że te 100 euro zwrócą się!!

Rzeczywiście to musi być bardziej skomplikowane niż pojedyncza dziura w świecy, może jest jakaś inna interwencja/silnik o której nie mówią???!!! tajemnica. Jeśli znasz ludzi z Nicei, postaraj się zdobyć więcej informacji.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130