Sprężarka termokinetyczna Josepha Haiuna

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
diablotruc
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 26/03/06, 22:10

Sprężarka termokinetyczna Josepha Haiuna




przez diablotruc » 03/10/06, 20:18

Wynalazek francuskiego inżyniera może wszystko zmienić

Zwiększenie wydajności elektrowni o co najmniej 10%: to rewolucyjne osiągnięcie inżyniera Josepha Haiuna. Dwa ptaki za jednym kamieniem: odzyskaj ciepło uwalniane przez elektrownie i zamień je w energię dzięki kompresorowi termokinetycznemu, a tym samym zyskom energetycznym i ekologicznym. Zwłaszcza, gdy wiesz, że zazwyczaj zysk o jeden punkt wymaga kolosalnej inwestycji.

Najwspanialsze w tym procesie jest to, że działa „również” dzięki wtryskiwaniu mikrokropelek wody o wielkości 5 mikronów.

1 punkt wydajności uzyskany w 2002 r. Stanowiłby na poziomie światowym oszczędność około 110 terawatogodzin, czyli 9.46 miliona ton ekwiwalentu ropy i 83 miliony ton! mniej CO2 uwalnianego do naszej złej atmosfery ...

Zobacz cały artykuł na stronie 88 w magazynie „science et vie” z października 2006
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 03/10/06, 23:16

Oto artykuł, o którym mowa (mając nadzieję, że wkrótce otrzymamy go w lepszej jakości):

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 03/10/06, 23:18

Patrząc na diagram na ostatniej stronie, zastanawiam się, czy nie ma możliwych podobieństw z „działającym” pantonem ...

Czy to przypomina ci coś André? (indeks: A380 : Chichot: )
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/10/06, 02:29

Witam,

Istnieje wiele podobieństw i jak często to powtarzam, aby panton działał, trzeba go połknąć, by nie dopuścić do parowania reaktora z mikrodropkami wody. Jego faza pierwotna nie robi nic poza drobnym niszczeniem kropli przez uderzenie w gorącą ścianę reaktora i pręt, dlatego nie robię aerodynamicznego pręta wejściowego na wyjściu pręta, robię go wklęsłym, aby zrobić brutalna depresja, to na końcu stożkowego pręta płyn osiąga całą swoją prędkość, w tym momencie krople są łamane i bardzo małe, ale muszą pozostać w kropli, to w tym pomieszczeniu całe ciepło wydechu musi być skoncentrowany (dławienie kanału wydechowego) w tym punkcie następuje nagły relaks, z absorpcją ciepła, to także na końcu pręta i na środku pręta obserwuj ślady kawitacji.
Aby wygenerować falę uderzeniową, postąpiłem w inny sposób, o czym opowiedziałem wam w zeszłym roku, zrobiłem przewody wylotowe reaktora z wieloma rurkami i małą średnicą z zaworem kulowym, który wibruje, aby pulsująca cyrkulacja w reaktorze Regulacja zaworu jest bardzo delikatna, podobnie jak długości przewodów.
Pomimo tych wszystkich uwag, nie wyjaśnia to, w jaki sposób to, co wychodzi z reaktora, poprawia pracę silnika,
a w naszym przypadku nie jest to nadciśnienie, które poprawia, to coś innego, co poprawia wydajność silnika!

Interesujące byłoby zbadanie rur Ranque, które znajdują się w skrzynkach elektronicznych, aby schłodzić je strumieniem sprężonego powietrza zwykłym zawirowaniem w prymitywnej zwężce Venturiego, która robi z jednej strony ciepło i zimno z z drugiej strony, a nawet niektóre mocowanie wylotu ciepłego i zimnego są koncentryczne, pierwszy, który widziałem, był w laserowym przyrządzie pomiarowym (ZIGO)

Różne eksperymenty z prętami, przepływ w punkcie i obniżenie na pręcie, aby sprawdzić temperaturę na środku pręta.

André

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 04/10/06, 09:42

Christophe napisał:Oto artykuł, o którym mowa



Dziękuję Christophe, widzę, że mamy te same odczyty :D

Kiedy również przeczytałem ten artykuł, raczej spojrzałem na dyszę wtryskową
Zwróć uwagę na poziome „upuszczenie” części cylindrycznej tuż przed stożkiem przyspieszenia dyszy; z pewnością ma na celu ustanowienie burzliwego przepływu wody przed jej przyspieszeniem

Może to być pomysł, o którym należy pamiętać podczas wstrzykiwania wody.

André, twoje testy sprawiają, że chcę wznowić montowanie mojego Pantone!

Szpilka, zabrałaby 2 życia ... to życie bez przymusowej pracy : Chichot:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/10/06, 10:45

Ach, wiedziałem, że André wszystko to wyjaśni.

Firma andré, do zarządzania obrazami, możesz ponownie użyć funkcji przesyłania na serwerze („Dodaj obraz lub plik na forum„)

Nie udało mi się poprawić Twojego wpisu pełnego drobnego błędu. Proszę umieścić obrazy na serwerze, a ja je poprawię :)
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 04/10/06, 11:44

Czy jest jakiś sposób na uzyskanie artykułu w formacie Adobe.

Przekazałbym to naszemu działowi energii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 04/10/06, 12:14

więc kiedy wtryskujemy wodę do gorącego powietrza zbliżonego do prędkości dźwięku, przyspiesza.

ale w reaktorze prędkość jest bliska 200 na godzinę ...

a następnie w reaktorze występuje wyższe ciśnienie powyżej (atmo) niż poniżej (obniżenie kolektora), w przeciwieństwie do tego systemu.


zastanawiamy się nawet, jak to może działać:

1 słupek po lewej stronie

1.3 bara po prawej i płyn, który porusza się ... od lewej do prawej!
Ostatnio edytowane przez bob_isat 04 / 10 / 06, 13: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 04/10/06, 12:17

freddau napisał:Czy jest jakiś sposób na uzyskanie artykułu w formacie Adobe.

Przekazałbym to naszemu działowi energii.


W takim przypadku możesz poprosić swój „dział energetyczny” o zakup danego S&V, prawda? To mniejszy z tego ... :|
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/10/06, 17:50

Halo
bob_isat napisał:więc kiedy wtryskujemy wodę do gorącego powietrza zbliżonego do prędkości dźwięku, przyspiesza.

ale w reaktorze prędkość jest bliska 200 na godzinę ...

a następnie w reaktorze występuje wyższe ciśnienie powyżej (atmo) niż poniżej (obniżenie kolektora), w przeciwieństwie do tego systemu.


zastanawiamy się nawet, jak to może działać:

1 słupek po lewej stronie

1.3 bara po prawej i płyn, który porusza się ... od lewej do prawej!


Obierz trochę pulsacyjne silniki odrzutowe i te bez zaworów
zrozumiesz dlaczego. Umieścił zbieżność i rozbieżność między pomieszczeniami. (dla majsterkowicza łatwiej jest rozdzielić i zbiegać się przez kształt pręta niż pomieszczenia), chociaż wolę zawór, który powoduje wstrząsy dla płynu, podobnie jak pulsos, który naturalnie miał w pojedynczych cylindrach oraz w silnikach przy niskich prędkościach obrotowych ..
Pobiera energię cieplną i wytwarza parę z odpowiednią komorą, zwiększa prędkość gazu i jeszcze bardziej ją zmniejsza
temperatura wylotowa jest bardzo zbliżona do temperatury panującej w pantonie, który działa na temperaturę gorących gazów, a także zbliżona do wartości, jaką można znaleźć w turbodoładowanym oleju napędowym przy niskiej prędkości
Testowałem reaktor pod ciśnieniem z powietrzem z turbosprężarki.
próżnia w reaktorze zawsze była zalecana, ale ma to na celu przyspieszenie gazu w reaktorze.

André
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139