Turbulator wirów „zabroniony” na hummerze przez GM

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Turbulator wirów „zabroniony” na hummerze przez GM




przez Christophe » 22/09/06, 14:48

Dwóch dealerów z Detroit wystawiło na sprzedaż pojazdy Hummer zmodyfikowane w taki sposób, aby zużywały nieco mniej paliwa.

Podczas gdy gwałtowny wzrost cen benzyny blokuje zapasy Hummerów H2 i H3, dwóch dealerów Hummerów w rejonie Detroit wprowadza innowacje, aby ograniczyć zużycie paliwa przez tych pożeraczy benzyny. Jednak General Motors i mosiądz marki Hummer nie oceniają tego manewru przychylnie.

Detroit Hummer i Hummer of Novi próbują przyciągnąć konsumentów urządzeniem do optymalizacji przebiegu o nazwie „Mileage Maximizer”, które pozwala tym olbrzymom osiągnąć na autostradzie prędkość 25 mil na galonie. Dla porównania, według rzecznika Hummera, Nicka Richardsa, wydajność niezmodyfikowanego H3 wynosi od 19 do 20 mil autostradowych na galon. Jednak ta oszczędność ma swoją cenę. Przedstawiciele GM i Hummera nie popierają modyfikacji, a nawet mówią o nie honorowaniu gwarancji przerabianych pojazdów.

Sprzedaż rośnie

Mimo to sprzedaż H2 i H3 świetnie się rozpoczyna w obu sklepach w Detroit dzięki „Mileage Maximizer” – mówi Gary Krupa, dyrektor generalny Hummer of Novi. W ciągu pierwszych trzech tygodni promocji dealer sprzedał kilkanaście Hummerów wyposażonych w to urządzenie za dodatkowe 189,95 USD. Teraz sieć planuje rozszerzyć usługę na innych posiadanych przez siebie dealerów Chryslera, Jeepa i Dodge'a w rejonie Detroit „w ciągu mniej więcej miesiąca” – mówi Russ Reimer, który zarządza warsztatami serwisowymi pojazdów.dwa salony Hummera.

Modyfikacja polega na zainstalowaniu urządzenia firmy Air Synergy Labs Inc., jednej z setek firm zajmujących się rynkiem części zamiennych w Stanach Zjednoczonych, które opracowują własne procesy zwiększające efektywność paliwową pojazdów.

Niezatwierdzone

Spencer Robley, prezes i dyrektor generalny firmy z Las Vegas, twierdzi, że jego produkt – „Vortex Valve” – zapewnia poprawę zużycia paliwa nawet o 30 procent, choć przyznaje, że osiągi te nie są zatwierdzone. „Żadne agencje rządowe, federalne, stanowe ani lokalne, nikt nie chce angażować się w certyfikację jednego z naszych produktów ani w cokolwiek, co choć w najmniejszym stopniu ma związek z przebiegiem” – powiedział Robley.

Od premiery zaworu w 1998 roku firma sprzedała 120 000 egzemplarzy; dealerzy w rejonie Detroit są pierwszymi tego typu placówkami, które je promują.

Tlen w silniku

Synergy Labs wyjaśnia, że ​​zawór działa poprzez ukierunkowanie i koncentrację strumienia powietrza skierowanego w stronę kolektora dolotowego pojazdu, zwiększając w ten sposób ilość tlenu obecnego w silniku, co tym samym zwiększa efektywność spalania paliwa w pojeździe. Pan Robley dodaje, że technologia ta nadaje się do wszystkich typów silników spalinowych i paliw, także tych wytwarzanych na bazie ropy naftowej, wodoru czy etanolu.

GM odradza

Chociaż GM nie miał okazji sprawdzić pojazdów, Hummer's Richards zwraca uwagę, że firma generalnie odradza konsumentom i dealerom majsterkowanie przy silnikach. „Spędzamy lata na optymalizacji każdego aspektu pojazdów, od osiągów, obsługi, obsługi, ogólnej wydajności napędu, długoterminowej trwałości i niezawodności, po spełnianie obecnych i przyszłych norm pojazdów. Emisje – precyzuje. Mamy cały batalion elitarnych inżynierów, którzy poświęcają swoje życie tym problemom. Gdyby to było takie proste, już znaleźliby rozwiązanie.

Standardy

John Millett, rzecznik Agencji Ochrony Środowiska (EPA), amerykańskiej agencji ochrony środowiska ustalającej standardy emisji spalin przez pojazdy, przyznaje, że agencja nie jest informowana o promowaniu dealerów Hummerów w Michigan, ale zwraca uwagę, że działania mające na celu optymalizację zużycia paliwa czasami powodują zwiększoną emisję gazów cieplarnianych przez pojazdy.

„Zasadniczo ingerencja w mechanizmy kontroli emisji spalin w jakimkolwiek pojeździe zatwierdzonym przez EPA jest niezgodna z prawem” – mówi Millett. W salonie Hummera pan Reimer utrzymuje, że „efektywniejsze spalanie benzyny koniecznie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych... Co więcej, kilku klientów powiedziało nam, że zauważyli poprawę”.

Źródło: The Wall Street Journal: http://www4.autonet.ca/FR/Nouvelles/art ... 13805.html

ps: na zdjęciu tabliczka „NL”, kto powiedział, że są przykładem ekologii? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/09/06, 17:57

Ma to sens, że budowniczy nie obejmowałby gwarancji na konwersję zewnętrzną. Pamiętam, że pytałem wtedy o przeróbkę samochodu, który planowałem kupić na LPG.
W końcu kupiłem diesla.

Ustawmy jeszcze kościół z powrotem w środku wsi:

bez błędu,

20 mil/galon to około 12 litrów
25 mil/galon to 9,75

jeśli to benzyna, to myślę, że jest to uczciwe: znałem Range Rovera z 1979 roku: kolega spalił 23 litry/100, ja 19 litrów, a szef 17 (zgadnij, kto zapłacił za benzynę) :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 22/09/06, 18:01

Tak, to prawda… ale musi jechać 90 km/h… trochę jak ZXTD z 1992 roku, który powinien palić 4.3 l…

Rzeczywistość jest bliższa podwójnej...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/09/06, 18:40

swoją drogą, zauważyłeś: Amerykanie widzą dalej od nas:

interesują ich mile na galon,

My, biedni Europejczycy, od razu chcemy wiedzieć, ile to będzie nas kosztować: litrów na 100 :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/10/06, 20:34

Christophe napisał:[…]John Millett, rzecznik Agencji Ochrony Środowiska (EPA), […] zwraca uwagę, że działania mające na celu optymalizację zużycia paliwa czasami skutkują wzrostem emisji spalin przez pojazdy.
[...]
W salonie Hummera pan Reimer utrzymuje, że „efektywniejsze spalanie benzyny koniecznie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych... Co więcej, kilku klientów powiedziało nam, że zauważyli poprawę”.
EPA niekoniecznie musi się mylić, a sprzedawca niekoniecznie ma rację... Zobacz problemy związane z emisją substancji zanieczyszczających, gdy na przykład chcemy pracować na ubogiej mieszance...



Słoń napisał:[...] jeśli to benzyna, myślę, że jest to uczciwe [...]
Turboolej V8 w Hummerze H1, benzyna V8 w H2, 5-cylindrowa benzyna w H3...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 18/10/06, 21:38

Słoń napisał:Ustawmy jeszcze kościół z powrotem w środku wsi:

bez błędu,

20 mil/galon to około 12 litrów
25 mil/galon to 9,75

jeśli to benzyna, to myślę, że jest to uczciwe: znałem Range Rovera z 1979 roku: kolega spalił 23 litry/100, ja 19 litrów, a szef 17 (zgadnij, kto zapłacił za benzynę) :D


powitanie

h1 lub h2 o pojemności 12 litrów jest w zestawie tylko do obsługi klimatyzacji : Mrgreen:

W stałym tempie (90/110), ale dalekim od maksymalnego, przyjaciele z Mady spalają od 30 do 35 litrów, a gdy tylko zaatakują tor, jest to 45/50 litrów na godzinę, czyli 80/100 litrów na sto : Evil: więc o 9.75 wysyłam im tylu klientów, ilu chcą : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/10/06, 22:42

zack powiedział:

45/50 litrów na godzinę, a zatem 80/100 litrów procent


Hej! Oh ! Coś tam bredzisz! : Chichot:
Czy to przez konsumpcję pastis? :D

Znam półprodukty, które zużywają mniej!
To dobre dla czołgów i lokomotyw!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 18/10/06, 23:16

Słoń napisał:Znam półprodukty, które zużywają mniej!
To dobre dla czołgów i lokomotyw!


Tak dla półproduktów (możliwe jest osiągnięcie 40 l/100), ale nie dla czołgów i lokomotyw... to jest 200 do 500 l na 100...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 18/10/06, 23:29

Słoń napisał:zack powiedział:

45/50 litrów na godzinę, a zatem 80/100 litrów procent


Hej! Oh ! Coś tam bredzisz! : Chichot:
Czy to przez konsumpcję pastis? :D

Znam półprodukty, które zużywają mniej!
To dobre dla czołgów i lokomotyw!


Niestety nie; na nierównym torze uruchamiasz ponownie bez zatrzymywania się przy prędkości od 5 do 70 km/h. Z 3 tonami i końmi jedzie szybko i czysto (jeśli kierowca jest na odpowiednim poziomie), ale zużycie rośnie.

te dobre z bj80 to 10 litrów na drodze i 20 22 na torze, ale na torze są o 20 km - szybsze niż z h1. Na 500 km to 5 godzin różnicy, więc zakończ noc ze wszystkimi związanymi z tym ryzykami.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/10/06, 04:24

Halo

20 mil/galon to około 12 litrów
25 mil/galon to 9,75


Zwróć uwagę na konwersję.
jedna mila = 1,61 km
jeden galon amerykański 3,78 litra
Jeden galon kanadyjski 4,55 litra
Zatem mile na galon są czasami różne w zależności od galonów!
W Ameryce Północnej większość ludzi nic nie rozumie, jeśli mówimy o litrach na 100 km, chociaż przeszliśmy na jednostki metryczne, ludzie nadal mówią o milach na galon, a niektórzy nawet mówią o km na litr!
osobiście nie mam trudności z systemami. Mam tabelę Excela i dla każdej konwersji jest kolumna.

Jeśli chodzi o zużycie pojazdów, to, co uważa się za obrzydliwe, to waluta obowiązująca w latach 70. i 80.
Miałem silnik Oldsmobile 4-4-2 400 cali sześciennych (ponad 6 litrów) moc 350 KM na autostradzie spalał 11 mil na galon czyli 25 litrów na 100km i ponad 30 litrów zimą w mieście
Później w 1980 roku miałem Chryslera CORDOBA z silnikiem V8 360 cali sześciennych było trochę lepiej 16 litrów na autostradzie przy 100kmh i mieście 25 litrów.
Nie tak dawno samochody stały się tu ekonomiczne, za ekonomiczne uważa się samochód, który pali 10 litrów na 100 km.
Trzeba zrozumieć kontekst wielkich silników, które były tam 10 lat temu, wciąż widujemy je na drogach, a przejście nie następuje nagle. Jeszcze kilka lat temu, gdy kupowano samochód, ludzie pogardzali 6 cylindrami, bo trzeba mieć V8, albo mówili, że mały silnik nie jest wystarczająco mocny,

Aby dać wyobrażenie o zużyciu paliwa, silnik o mocy 235 KM, zapytany o pełną moc, zużywa 1 litr na minutę, tyle wynosi zużycie małego 4-miejscowego pływającego samolotu.
kiedy przeprowadzono testy przepływu, aby dowiedzieć się, czy przewód paliwowy jest wystarczający, musi przepływać 2 litry na minutę.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127