Opinia fizyka

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Francois B
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 17/09/06, 08:50
Lokalizacja: Kanada

Opinia fizyka




przez Francois B » 17/09/06, 10:38

Witam,

Natknąłem się na ciebie forum szukam forums ekologów, bo ekologia to temat bliski mojemu sercu.

Jestem doktorantem fizyki inżynierskiej w École Polytechnique de Montréal (Kanada). Mam ogromny szacunek dla tych, którzy tak jak ja szanują planetę i inwestują swoją energię w poprawę choć trochę losu naszego środowiska.

Bardzo podobają mi się Twoje dyskusje na temat ekologii i polityki ekologicznej. Z drugiej strony byłem bardzo rozczarowany, kiedy przejrzałem sekcje „Wskazówki dotyczące mniejszego zużycia i silników specjalnych” oraz „Nadjednostkowe silniki lub procesy, debata i pomysły?”. Po pierwsze superjednostka, rozumiem, że większość ludzi w nią nie wierzy i to jest dobre! To zupełnie szalone! Jeśli chodzi o modyfikacje silników mające na celu poprawę zużycia paliwa czy zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, wiele (z pewnością nie wszystkie) dyskusji toczy się wokół absurdów tłumaczonych językiem wyłącznie naukowym.

Jedna kwestia, która niepokoiła mnie w kilku dyskusjach, dotyczy lobby. Rzeczywiście, lobby jest potężne. Firmy naftowe są bardzo dobrze połączone z rządem amerykańskim i mają zbyt dużą władzę. Z drugiej strony myślenie, że producenci samochodów współpracują, aby nie stosować technologii zmniejszających zużycie paliwa, jest absurdem! Producenci samochodów dodaliby je do Twoich widżetów! Jeśli chodzi o energię, na uniwersytety wydaje się tak wiele milionów, że najwięksi badacze tego świata nie mogą nie znaleźć rozwiązań, które facet opracowałby w swoim garażu. Lobbyści nie kontrolują takich uniwersytetów. Pracuję w środowisku akademickim od dłuższego czasu, a badacze mają wiele sposobów na prowadzenie badań w ramach niefinansowanych projektów i uwierzcie mi, że naukowiec, który opracuje technikę, która pozwoli zaoszczędzić choćby jeden procent zużycia paliwa przez samochód, opublikuje swoje odkrycie i stanie się niezwykle bogaty!

Jestem specjalistą od optyki, nie od mechaniki, ale mimo to moje wykształcenie z termodynamiki jest solidne i od początku studiów inżynierskich poważnie interesuję się energetyką. Prowadziłem również jeden z pierwszych projektów pojazdów elektrycznych w Kanadzie i kontynuowałem studia w dziedzinie energii w Grenoble.

Wyjaśniłbym, dlaczego nigdy nie możemy niczego uzyskać z energii próżni i dlaczego technologie nadjednostkowe pozostaną tylko miejską legendą, ale niestety nie mam zbyt wiele czasu, aby spierać się o wszystkie rzeczy, które moim zdaniem są tutaj błędne. Moi przełożeni naciskają na mnie, abym szybko wydawał publikacje, a już poświęciłem temu zbyt dużo czasu forum. Nie osądzam cię, po prostu uważam za niefortunne, że tak mający dobre intencje ludzie szkodzą środowisku, modyfikując silniki, kiedy chcą zmniejszyć zanieczyszczenie i wierzą w nadjednostkowe maszyny. Bardzo szybko przejrzałem Wasze dyskusje, mogę się mylić co do działania i wydajności gadżetów, o których tu mówimy, ale mam wrażenie, że wiele osób opiera swoje wierzenia na miejskich legendach.


bez urazy,

François
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79317
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Re: Opinia fizyka




przez Christophe » 17/09/06, 10:45

FrancoisB pisze:że jeden procent przebiegu samochodu na benzynę opublikuje ich odkrycie i stanie się niezwykle bogaty!


Więc to jest ostateczny cel badaczy? Stać się niezwykle bogatym? :zaszokować: Wydaje mi się, że przegapiłem tam jeden odcinek… czy to nie jest prowadzenie badań i postęp w nauce?

W przeciwnym razie dla twojej informacji, 1% ma setki, które go osiągnęły (1% nie da się nawet zmierzyć na pojeździe drogowym) z dopingiem wodnym... W większości przypadków tak pomiędzy 10 i 30% (André, jeden z twoich rodaków, szybko potwierdzi)... a wszystko to tylko przez majstrowanie... nikt z nas nie próbuje stać się ekstremalnie bogaty, to z pewnością różnica między „badaczami laboratoryjnymi”, którzy trwonią swój budżet, a nami. ..Którzy robią największe postępy? Moja opinia jest mieszana...

Ps: nie ma presji w badaniach nad energią? Ok, w takim razie dowiedz się o Makhoninne, Edgardzie Nazarze, Jean Luc Perrier... na tej stronie jest o nich informacja...

Inne źródło: urzędy patentowe...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 17/09/06, 11:34

streszczenie postu françoisba, akapit po akapicie:

cześć itp.

Przedstawię się...

Lubię cię, ale jesteś szalony...

zaufaj lobby zamiast szukać siebie...

moja opinia jest najlepsza ze względu na to kim jestem...

Nie będę się z tobą kłócił, nie mam czasu, pieniądze mnie wzywają...

są tacy, którzy nie mają dużej głowy, nie, nie :zaszokować:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/09/06, 16:37

Witaj Francois Bor

Kiedy przyjeżdżasz do Sorel (niedaleko Montrealu)
Mógłbym pokazać ci starą aleję Buick Parque, zapełnimy ją po brzegi, po dobrym okrążeniu zapełnimy ponownie
a po omówieniu.. Ona ma tylko zawirowywacz i podgrzewacz paliwa..
A jeśli chcesz zobaczyć silnik benzynowy, który działa na (oleju opałowym), mogę go dla ciebie zakręcić.
jak również dwa inne pojazdy Pantoniser, czy myślisz, że robimy to tylko po to, aby animować forum ?
Ale myślę, że pochodzisz z tej samej szkoły inżynierów, którą wyszkoliłem w przemyśle, wiele się od nich nauczyłem o tym, co dzieje się w twojej szkole, kiedy idziesz do fabryki, jeśli masz szczęście wejść, tam być facetem, który poprowadzi cię, aby wyjaśnić, jak żyć z technikami, robotnikami i małymi majsterkowiczami, którzy dokonują modyfikacji w fabryce i który działa bardzo dobrze.
Dyrektor fabryki powiedział mi, André, że masz doświadczenie z mężczyznami w fabryce, zaopiekuj się tymi młodymi ludźmi, którzy są bardziej obeznani technologicznie niż my, ale nie możemy pozwolić im odejść (luźno) w fabryce, z mentalnością że ich szkoła nauczyła ich, że będzie wojna z robotnikami i związkami zawodowymi.

Zadaj sobie pytanie
Dlaczego projekt samolotu Arrow został zdemontowany, a jego zespół rozwiązany, nie zachowując nawet prototypu dla muzeum w Ottawie.
Dlaczego projekt automatycznego silnika elektrycznego koła Couture z centrum badawczego Hydro Quebec w Varenne został rozwiązany, silnik quasiturbinowy St-Hilaire, który jest naukowcem, który był częścią zespołu Coutu, nie może przejść swojego projektu w Quebecu, bez kredytu, ale za granicą są zainteresowani!
Dlaczego Hydroquebec nie inwestuje w energetykę wiatrową, wszystkie badania i instalacje wykonuje poprzez podwykonawców.
to cała technologia i wiedza, która przechodzi nam pod nosem.
Nie miejmy złudzeń, co trzeba zrobić i rozwijać w Kanadzie
musi przejść przez amerykański czujnik, to oni decydują i nie może wyprzedzać ich technologii ani szkodzić ich gospodarce. W waszych wielkich szkołach zapomniano zrobić historię wielkich odkryć.



Jesteś młody z czasem to wszystko zrozumiesz i to już niedługo!

André
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 17/09/06, 17:11

tak, witaj w świecie rzeczywistości!!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 17/09/06, 17:23

: Arrow: Francois

Całkowicie rozumiem twoje wrażenie François, mam to samo.

Ale musisz to uporządkować, musisz zobaczyć, że na pokładzie jest dużo ludzi forum i jest wiele zwariowanych rzeczy, ale także wiele interesujących rzeczy. Jeśli chodzi o superunitarian, radzę nie wchodzić w tę część forum, dawno tam nie byłam.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 17/09/06, 17:43

szkoda, wiedza lub pouczenie ludzi całkowicie je blokuje :: , naukowcy do niczego nie dochodzą, bo są zbyt sekciarscy.
Dlatego dary jasnowidzenia nie istnieją, podobnie jak magnetyzm itp. : Chichot: Bóg nie istnieje ::

wielki naukowiec, który pozostaje skromnym hubertem reevem, doskonale zna rzeczywistość, bo wiedział, jak pozostać otwartym na każdą ewentualność
im więcej wiemy, tym mniej wiemy.
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 17/09/06, 19:55

Cześć Denis,

Twoje słowa dają mi do myślenia.
Nadal potrzebujesz pewnej wiedzy, podstawy połączonej z krytycznym, pokornym, otwartym duchem.
Ale to są rzeczy, które nie są łatwe do zdobycia, bo któż nie czuje się dobrze we wszechświecie, który dobrze zna. Zawsze musisz zadać sobie pytanie i wybaczyć, ale to nie jest łatwe, to nie jest nasze.

Na Boga, sprawiasz, że skaczę, ponieważ na razie jest to tylko wiara i, co dziwne, jeśli powiem ci, że wierzę, że mój Bóg jest lepszy niż twój….. nie uwierzysz mi i będzie to bardzo sprzeczne.
Więc odłóż na bok pojęcie Boga, proszę.

Allah Akba


Jeśli Francois uważa, że ​​w energiach jest dużo fików, przetestował tylko panone.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79317
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 17/09/06, 19:58

Denis napisał:wielki naukowy CZŁOWIEK, który pozostaje skromnym hubertem reevem, doskonale zna rzeczywistość, bo wiedział, jak pozostać otwartym na każdą ewentualność. Im więcej wiemy, tym mniej wiemy.


Z drugiej strony jest Charpack... dla niego Nauka jest WSZYSTKIM (potężny) : Chichot:

freddau napisał:Jeśli Francois uważa, że ​​w energiach jest dużo fików, przetestował tylko panone.


Jeśli tak obiecano, w dziedzinie energii jest dużo pieniędzy, ale przede wszystkim dla tych, którzy je sprzedają… a nie dla tych, którzy chcą ich uratować…
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 17/09/06, 21:21

freddau napisał:Cześć Denis,

Twoje słowa dają mi do myślenia.
Nadal potrzebujesz pewnej wiedzy, podstawy połączonej z krytycznym, pokornym, otwartym duchem.
Ale to są rzeczy, które nie są łatwe do zdobycia, bo któż nie czuje się dobrze we wszechświecie, który dobrze zna. Zawsze musisz zadać sobie pytanie i wybaczyć, ale to nie jest łatwe, to nie jest nasze.

Na Boga, sprawiasz, że skaczę, ponieważ na razie jest to tylko wiara i, co dziwne, jeśli powiem ci, że wierzę, że mój Bóg jest lepszy niż twój….. nie uwierzysz mi i będzie to bardzo sprzeczne.
Więc odłóż na bok pojęcie Boga, proszę.

Allah Akba


Jeśli Francois uważa, że ​​w energiach jest dużo fików, przetestował tylko panone.


Czekałem na ten : Chichot: : Chichot: Bóg?? Który : Chichot:
chodzi mi o to, że nie możemy tego udowodnić, ani wręcz przeciwnie!
i trzeba pomyśleć o różnicy kilku bogów! . To nie jest w moim umyśle. Mylisz się z religią, jest ich kilka! i wciąż są z tego powodu wojny :zaszokować:
Hubert R. mówił o tym kiedyś, wierzy w d...( : Chichot: ), ale nie facet z białą brodą ani czarny facet z laską. Tylko coś, czego ludzki umysł nie jest w stanie sobie wyobrazić, jak nieskończoność kosmosu, ale nic nie jest udowodnione
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 237