Generator wodoru z aluminium F. P Cornish.

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3

Generator wodoru z aluminium F. P Cornish.




przez Guidi » 05/09/06, 23:52

Witam wszystkich, zgodnie z planem rozpocząłem budowę generatora wodoru z utleniania aluminium.
Zaktualizowałem stronę w tym temacie.
Jest patent europejski, patent amerykański, znalazłem trop wynalazcy i jest krótki artykuł na ten temat.

http://users.skynet.be/fa272699/Energie ... /index.htm

Dobra lektura dla zainteresowanych.
Pozdrawiam, Pat.
0 x
Patrick Guidi
www.pfgtechnologie.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/09/06, 23:09

jest świetny, ale myślę, że trzeba go użyć do eksperymentowania z zależnością między ilością wodoru a wzrostem wydajności, ponieważ uważam, że nie jest to „ekologiczne” rozwiązanie do wytwarzania wodoru.

czy w razie potrzeby możesz szybko (natychmiast) zatrzymać reakcję?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
zraszacz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 31/12/06, 14:40
Lokalizacja: Region Rouan




przez zraszacz » 31/12/06, 15:15

bonjour,

Niestety produkcja wodoru z utleniania aluminium nie jest ani ekologiczna, ani ekonomiczna:

aluminium wydobywane z kamieniołomów jest w rzeczywistości boksytem, ​​aby wytworzyć aluminium, należy je poddać elektrolizie, a to wymaga ogromnej ilości energii, do tego stopnia, że ​​zakłady produkujące aluminium muszą być zlokalizowane u podnóża elektrowni wytwarzających energię elektryczną zakładów w kwestiach ograniczania strat w sieciach przewodowych. to wiedząc, że prąd jest kosztowny dla środowiska (ze względu na energię jądrową i czarne złoto) wytwarzany w ten sposób wodór nie może być w żaden sposób ekologiczny, bez uwzględnienia, że ​​globalna produkcja energii nie zapewni nie tylko wody, jak mogłoby się wydawać myślę, ale elektryczność i tlenek glinu, z którym nie będziemy wiedzieli, co zrobić, z wyjątkiem oczywiście wysłania go do rafinerii w celu ponownego przetworzenia, po wielkich kosztach energii elektrycznej, aby ponownie wyprodukować aluminium.

Nie zapominajcie, że w całej tej przemianie nic nie zyskujecie i nic nie tracicie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 31/12/06, 17:16

+1

Ale doświadczenie jest tego warte, jak mówi słoń.

Żeby zobaczyć jak zachowuje się silnik przy określonej ilości wodoru... :?
0 x
Gabriel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/02/08, 22:19

Sektor aluminium i tlenku glinu jest bardzo obiecujący




przez Gabriel » 21/02/08, 11:37

Uważam, że nie powinniśmy odrzucać tego sektora na tej podstawie, że wytwarzanie aluminium wymaga zbyt dużo energii (właściwie uważam, że stwierdzenie tego jest ogromem).

Niezbędna energia jest magazynowana w aluminium, a następnie wykorzystywana do produkcji wodoru.

jeśli dzięki aluminium jesteśmy w stanie wyprodukować energię, to jesteśmy w stanie magazynować… prąd, ale to ostatni element, którego brakuje do wytworzenia czystej energii.

Technologia ta stanowiłaby uzupełnienie turbin wiatrowych, a także miałaby tę wielką zaletę, że pozwala na zachowanie zwykłych kanałów dystrybucji (wkłady aluminiowe mogłyby być dystrybuowane na stacjach benzynowych) oraz zbiórki odpadów nadających się do recyklingu (recykling tlenku glinu).

Dla mnie niewątpliwie poważnym przełomem technologicznym jest dzień, w którym ktoś dokonuje połączenia aluminiowego generatora wodoru z ogniwem paliwowym.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16131
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5244




przez Remundo » 21/02/08, 14:12

Bonjour à tous,

Ten wynalazek jest zgodny z tym, co zrobiłam w innym poście...*

Oto on:
Remundo napisał:W rzeczywistości do przechowywania wodoru natura zrobiła coś głupiego ...

Umieszcza je na łańcuchu węglowym! Malin nie?

I pozwala nam spalić to wszystko tlenem powietrza i łatwo transportować i przenosić paliwa płynne ...

Zatem możemy się dobrze bawić przechowując H2 pod ciśnieniem 400 barów... Czy wiesz, że BMW Hydro 7 traci pełną pojemność po kilku tygodniach NIEużywania go? H2 jest mały i pod ciśnieniem, więc łatwo przenika przez każdą metalową lub niemetalową ścianę.

Jest to bardzo niebezpieczne na otwartej przestrzeni, spójrz na to:
http://ww3.ac-poitiers.fr/sc_phys/cyber ... /NaH2O.htm
i wideo
http://ww3.ac-poitiers.fr/sc_phys/cyber ... /NaH2O.mpg

Pamiętam, że H2 jest w przybliżeniu protonami 2 i niektórymi neutronami ... prawie zawsze gazowymi (z wyjątkiem - 250 ° C lub kilkuset barów ...) Nie ma nic mniejszego i trudniejszego w obsłudze

Jeśli naprawdę chcemy wytwarzać H2, aby pod koniec spalania nie wytwarzać CO2, myślę, że musimy go wyprodukować na miejscu w aplikacji.


Jedną z najlepszych metod produkcji in situ jest reakcja wody wodociągowej z metalami o wysokim ładunku elektrododatnim.

W jego skład wchodzą sód i aluminium...

Stanowią one prawdziwy zbiornik H2 do tego stopnia, że ​​wodę mamy niemal wszędzie na Ziemi.

Zgadzam się z Gabrielem co do jego wizji „magazynowania” poprzez metale.

Oczywiście na każdym nowym etapie transformacji pojawiają się straty. Ale wydajności elektrolizy są nadal całkiem dobre, jest to bardzo stary sektor, dlatego opanowany do aluminium (aeronautyka!)

@+
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 21/02/08, 14:38

Remundo napisał:Zakłada je na łańcuch węglowy! Sprytne, prawda? A to pozwala nam spalić to wszystko przy użyciu tlenu z powietrza i mieć paliwa płynne, które są łatwe w transporcie i przeładunku...


+1 w tym temacie, od dawna chciałem obliczyć udział energii H2 i węgla w paliwie kopalnym...
Zaraz o tym pomyślę :)

Nie jestem za przechowywaniem w wodorkach metali, ponieważ wydajność masy jest obecnie nadal dość słaba (kilka% i tak, dobrze czytasz), ani za reakcjami chemicznymi, ponieważ jest to „oszustwo”.

Dla mnie istnieje tylko jedna rozsądna droga do masowego wykorzystania H2 (o czym wspomniałem także dziś rano w https://www.econologie.com/forums/energie-th ... t4853.html ): to reprodukcja natury (po raz kolejny).

Oznacza to wytworzenie dzięki H2 cięższego i ciekłego paliwa syntetycznego (a zatem łatwego w transporcie) zawierającego na przykład węgiel lub ewentualnie azot.

Następnie, jeśli potrzebujemy czystego H2, zreformuj to paliwo w pojeździe...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16131
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5244




przez Remundo » 21/02/08, 15:15

Więc podobnie jak ja zauważyłeś, że przenoszenie wodoru na łańcuchach węglowych lub azotowych pozwala na uzyskanie paliw płynnych, które są łatwe w obsłudze, a jednocześnie mają wysoką wartość opałową (bo sam H2 nie jest straszny).

Pozostaje jeszcze mały problem emisji CO2, a zwłaszcza NOx, które nie słyną odpowiednio z efektu cieplarnianego i oddychania...

Chyba, że ​​hybrydyzacja rozwiąże te problemy w mieście : Idea: i że paliwa pochodzą wyłącznie ze źródeł odnawialnych!

@+
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 329