Prośba o radę do byłego

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Prośba o radę do byłego

przez słoń » 28/07/06, 21:43

Przepraszam za lądowanie „jak nowe dziecko” w forum : Od jednego lub dwóch tygodni przeszukuję strony francuskojęzyczne i anglojęzyczne dotyczące elektrolizy w celu przeprowadzenia eksperymentalnego elektrolizera.
Poszedłem więc zobaczyć na moich starych lekcjach i myślę, że zrozumiałem, dlaczego elektrolizer Meyera działa (dobrze) i prawdopodobnie również w Moreau

Ani obskurantyzm, ani pseudonauka, ani ezoteryka.

1) ogniwo Meyera w rzeczywistości stanowi kondensator o pojemności 0,15 μFarada składający się ze ścianek ogniwa i dielektryka o grubości około 1 mm i stosunkowo wysokiej przenikalności dielektrycznej składającej się z wody czysta. (względna przenikalność dielektryczna wody = 80, wytrzymałość dielektryczna 50 do 100 kV na centymetr, rezystywność rzędu gigaomów na metr)
2) Reaktancja kondensatora 0,15 µF przy 1 MHz wynosi około 1 lub 2 omów (co daje nam dobre 10-15 amperów przy 13,8 wolta).

A priori przeżywaj elektrolizę czystej wody pod wysoką częstotliwością, która uwalnia nas od elektrolitu i poważnie upraszcza konserwację urządzenia. (Szczerze mówiąc, chlorator ze stali nierdzewnej, który ma kilka godzin pracy, to szczerze mówiąc i za cenę platyny: czy kiedykolwiek zdałeś sobie sprawę, że pokrycie 33 cm² platyny w 30 µm wymaga cm21 metalu lub XNUMX gramów!)

Moim zdaniem jest to dalekie od teorii częstotliwości rezonansowej wody. (Może istnieć, ale jeszcze nas tam nie ma)

Tak, ale konieczne będzie również krążenie pęcherzyków w celu wydobycia gazu!

Cóż, u Meyera jest to bardzo proste: ściany kondensatora przyciągają się nawzajem: komórka zachowuje się jak przetwornik ultradźwiękowy pod wpływem impulsów THT. Powyżej pewnego napięcia powoduje zwarcie kondensatora i wraca do zera. Pod wysokim napięciem zaangażowane siły są dość gwałtowne. Nie wiem, jak Moreau to robi, może włożył do swojego urządzenia przetwornik ultradźwiękowy, chyba że użyje jaźni działającej jako autotransformator.

Cięcie napięcia jest teraz bardzo proste dzięki tranzystorom mocy Mosfet, których wydajność jest marzeniem dla tych, którzy znali pierwsze tranzystory w latach 60. Kontrolę tranzystorów mocy należy powierzyć bardziej nowoczesnym obwodom niż 555 lub 556, których szczyt osiąga przy 200 kHz. Możesz zrobić bardzo prosty multiwibrator za pomocą 4093, kondensatora i rezystora. (i dlaczego nie programowalny obwód, jak sugeruje etykieta ASIC, która pojawia się na zdjęciach urządzenia Moreau)

Zgadzam się z Moreau w jego teoriach, gdy mówi, że kontroluje ucieczkę termiczną, co można zrobić dość łatwo, zmniejszając częstotliwość, gdy prąd staje się zbyt wysoki, na przykład po zanieczyszczeniu elektrolitu dielektrycznego. Myślę, że tak czy inaczej, elektrolizer powinien mieć klixon bezpieczeństwa (jak w zmywarkach i pralkach), a także membranę łzową i / lub przełącznik ciśnienia. zawory zwrotne też wydają mi się przydatne.

To, czego jeszcze nie udało mi się ustalić, to to, czy bardziej interesujące jest umieszczenie ogniw równolegle, zwiększenie pojemności (kondensatora) zespołu i odpowiednie zmniejszenie częstotliwości roboczej lub ustawienie ich szeregowo, aby uzyskać najlepszą wydajność elektrolizy / straty w dżulach uzyskane podczas elektrolizy między 1,23 V a 1,47 V.

Nie jestem również bardzo przekonany tym 1,23 V, ponieważ w testach przeprowadzonych pod czystym prądem stałym z elektrolitem (2 do 28% NaOH), dostaję tylko bąbelki z 2,2 , 2,3 - XNUMX V.

Teraz pozostaje znaleźć prosty i niezawodny sposób, aby zapobiec sondom Lambda z… bren.

Egzotyczny obwód Meyera przez alternator wydaje mi się bezużyteczny i mógłby zostać zastąpiony dławikami wysokiej częstotliwości, jeśli wysokie napięcie jest niezbędne (co nie uważam, w przeciwnym razie urządzenie Moreau nie działałoby)

Okej, teraz zamknij nowego faceta, starzy faceci, co myślisz o mojej prozie?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

przez słoń » 28/07/06, 21:47

Ups, przepraszam wszystkich, mam zły przycisk, wiadomość była o „poprawionej elektrolizie”. Zapraszam do kontynuowania debaty
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

przez Rulian » 29/07/06, 14:36

Dyskusja trwa tutaj:

https://www.econologie.com/forums/electrolys ... t1228.html

Zamykam ten wątek.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 208