Zmierz i monitoruj zużycie samochodu

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii

Zmierz i monitoruj zużycie samochodu




przez vttdechaine » 22/06/06, 10:45

Bonjour à tous,

Pomiar zużycia pozostaje bez wątpienia jednym z najważniejszych tematów, które można zobaczyć tylko po to, by wymienić długie wiadomości na temat „A aerodynamika?”.
Wszystkie nasze eksperymenty, nawet jakościowe, mogą być częściowo zmienione (na dobre lub na złe) poprzez analizę, którą dokonamy na temat zużycia.
Jeśli ta analiza jest źle wykonana ... :płakać:

Oto plik Excel, który zrobiłem dla mojego oleju opałowego Saxo. Mam inny w przygotowaniu (już bardzo zaawansowany) do mojego AX.
Możesz modyfikować dane w dowolnym kierunku! TEN PLIK JEST DLA TEGO! Zrobiłem kilka wykresów, aby dać pomysły, ale nic naprawdę poważnego. Po prostu czekam, aż ktoś znajdzie właściwą metodę, przyznaję, żebym mógł się na niej oprzeć : Chichot: , Następnie możemy wymieniać dobre pomysły za pośrednictwem poczty e-mail i umieścić bazę danych programu Excel do pobrania (na temat ekonologii?), Co bez wątpienia mogłoby ułatwić wielu z nas.

http://site.voila.fr/vttdechaine/consosaxo.xls
0 x
Marty
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 22/06/06, 11:26

Z drugiej strony dobra inicjatywa Nie rozumiem monstrualnych zmian konsumpcji, które czasami (19 L ?????) czy jesteś pewien, że w twoich wypowiedziach nie ma błędów?

Bp z .xls polega na tym, że wiele osób nie wie, jak ich używać. Zobaczę, czy moglibyśmy to zrobić w .php

Ze swojej strony przygotowuję artykuł na temat „rzeczywistego” teoretycznego zużycia pojazdów, aby znaleźć prędkość najlepszej wydajności pojazdu silnikowego. Innymi słowy: przy jakiej prędkości konsumujesz najmniej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 22/06/06, 16:39

Absolutnie! 19 litrów oleju Saxo!
Powinienem był wyjaśnić odruchy rodzinne: tankujemy zasadniczo po najniższych cenach. Dlatego kilkakrotnie zdarzało się, że 1 lub nawet widziałem kilka wkładów, aby przejść do „tańszej” pompy.
Robimy więc 500 km, robimy dodatkowe 10 litrów czasu, aby znaleźć pompę „tańszą”: dlatego „surową” znajdujemy 0.5 litra / 100
Ponawiamy 200 km i ponawiamy dodatek (jednocześnie zauważysz bardzo niskie zużycie rzędu 2 do 3 litrów).
Wreszcie „tania” pompa znajduje się 50 km dalej i całkowicie się napełniasz: na przykład 40 litrów. Więc jest 80 litrów / 100 dla tego ostatniego pełnego.
Z tego powodu wykonałem wygładzanie na 3 i 10 full, aby uniknąć tych dużych zmian.
Dla mojego innego pliku (AX diesel) jeszcze niedostępnego Przeprowadziłem obliczenia w inny sposób i widzimy różnice w zależności od pór roku lub obciążenia samochodu (2,3 lub 4 osoby).
Wkrótce przeciągnę ten arkusz kalkulacyjny (pierwsze 80 000 kilometrów pokonałem).
0 x
Marty
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6989
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2913




przez gegyx » 22/06/06, 17:21

Przepraszamy, ale ten sposób prezentacji jest mylący.
Z tym nawykiem i tym egzotycznym rodzinnym uzasadnieniem tworzenia małych wypełnień pośrednich, twoja kolumna „G” jest fałszywa i niewiele odpowiada.
Musisz zsumować różne pośrednie ilości paliwa, różne odpowiadające im podróże w km, a następnie obliczyć zużycie do setki, dopiero po całkowitym uzupełnieniu paliwa (tj. Pełny zbiornik) ...
Nawet jeśli masz 115 litrów na 2000 km, będzie to bardziej precyzyjne niż obliczenia, które niczego nie wyjaśniają, w tym przypadku.

Aby zrekompensować te aberracje, jesteś zmuszony wygładzić ponad 3 (a jeśli raz to zrobisz, 5 wypełnień pośrednich zamiast 3, czy musisz zmienić obliczenia exela?), A następnie na 10, dlaczego nie na 100, z zawsze margines błędu ...

Ach, statystyki! Roll:
0 x
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49

statystyki tak, ale nie tylko cokolwiek




przez laurent.delaon » 22/06/06, 18:04

bonjour,
brawo za twoje podejście.

popełniła młodzieńczy błąd:
Normalizacja monitorowania tutaj jest tym, co proponuję

Data Całkowity przebieg Cena za litr Pełny koszt

oto podstawowe informacje do zapamiętania.
Stamtąd rysujemy przebytą odległość, ilość paliwa, a następnie wykres przebytych odległości, który dostarcza informacji o wydajności systemu w efektywny sposób (ale bez uwzględnienia prędkości podróży ... oczywiście!)
Przydatne może być również wykonanie konsol na 100 km.
Ponadto istnieje doskonały program o nazwie paliwo, który działa na Palm, aby to wszystko zrobić i który zawiera wiele innych informacji (jest bezpłatny).

To, co pozwala powiedzieć, czy się rozwija, czy nie, i zobaczyć dyspersję pomiaru na pełną (ta dyspersja sprawia, że ​​amatorzy stałych podróży stają się przestarzali, a następnie wypełniają się pompą, aby ocenić osiągi systemu ekonomicznego: widzi się natychmiast, że rozproszenie na kilka pełnych zbiorników jest tak duże, że nie można powiedzieć nic o 1/4 pełnego zbiornika !!! lub mniej)

z drugiej strony możemy nadal korzystać z informacji na jednym zbiorniku, gdy tylko będziemy mieć 5 lub 6.

wydaje się wtedy, że trzeba powtórzyć kilkanaście razy więcej niż 15% oszczędności, aby potwierdzić, że to działa (trochę skróciłem, ale w zasadzie to jest to ...)
Mimo to możemy wykorzystać trendy na pełnym zbiorniku (ostrożnie)

tutaj myślę, jak kontynuować
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 23/06/06, 00:14

Nie jestem pewien, jak wysłać ci jeden z moich plików Excela do jednego z moich pojazdów.
Nigdy nie tworzyłem grafiki, po prostu oglądałem tablicę.
+ zakładki do innych kosztów.

Historia konfrontacji naszych podejść ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 23/06/06, 08:50

Gegyks,

Tak, jestem w pełni świadomy, że jest to bardzo duże pole do poprawy. Z tego powodu dostarczyłem surowe dane, aby każdy mógł dokonywać własnych modyfikacji i eksperymentów obliczeniowych.
Nie sądzę, że jesteśmy jedynymi z dobrymi lustrzankami : Lol: .
0 x
Marty
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 24/06/06, 22:15

Rzeczywiście plik na saksofonie jest wątpliwy.


Dołączam do mojego, są 4 pojazdy:
Skuter 100-suwowy o pojemności 3 cm2, który już nie jeździ
Galaktyka Forda, w której dokonano bardzo niewielu pomiarów
Skuter 125 t 3 cm4
Honda Civic 1.6l 110cv, VTEC

Zauważysz, że konsumpcja bardzo się zmienia, ale niczego nie modyfikujesz.

Mój plik
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 26/06/06, 12:29

Jedyną modyfikacją jest to, że wykorzystujemy to wszystko tak samo.
0 x
Marty
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 09/10/06, 14:07

Bonjour à tous,

Tym razem skończyłem tabelę zużycia mojego starego silnika wysokoprężnego AX (około 230 000 km). Wszystkie nieprzetworzone dane są dostępne wraz z początkiem wykresu dla pierwszych 80 000 kilometrów. Możemy zobaczyć różnice w zużyciu (zużycie ponad 5000 km między każdym punktem na wykresie).
W tym czasie podróże były identyczne i będą trwały przez wiele lat. 5000 km odpowiada około 1 czwartej podróży.

Istnieją zmiany sezonowe.
Dlatego latem zauważamy niższe zużycie niż zimą. Wyjaśnia to kilka parametrów:
- mniej korka
- pojazd przewożący wówczas tylko 2 lub nawet 1 osobę (wakacje szkolne).
Zimą zużycie jest wyższe
- częstsze korki i niższa prędkość czasami nie pozwalają już na jazdę na 5. biegu (dodać do niekiedy trudnego okresu zimowego: trudny do jazdy na 90 w tych warunkach)
- oświetlenie świateł
- pojazd stale naładowany (3 osoby)

Należy pamiętać, że od maja / czerwca 1993 r. Tylko 2 osoby będą korzystać z tego pojazdu codziennie. Należy zauważyć, że zużycie jest trwale poniżej 5 litrów / 100.

Będę aktualizować z bardziej kompletną grafiką.
W międzyczasie, podobnie jak w pliku Excel Saxo, każdy może pobrać i zmielić ten plik, jeśli uzna to za stosowne, aby przeprowadzić własne eksperymenty.
Celem nie jest ustalenie, czy mój wykres jest aktualny czy nie. Celem jest stworzenie tabeli z surowymi danymi o rzeczywistym zużyciu, aby każdy mógł zastosować własne eksperymenty i opracować formułę lub metodę pomiaru postępu własnego pojazdu (pojazdów) w domu. przyszłość.

Małe problemy z serwerem. Założę arkusz kalkulacyjny za kilka godzin.

Z poważaniem dla wszystkich.
0 x
Marty

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 264