Silnik hydrauliczny: szczegóły.

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
marc426
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/03/05, 20:46

Silnik hydrauliczny: szczegóły.




przez marc426 » 11/06/06, 13:57

Witam wszystkich, podczas surfowania po stronie silników hydraulicznych: http://www.rineer.com/WEBPAGES_2005/HOMEPAGE_PROD.html, natknąłem się na krzywe przepływu i ciśnienia w funkcji obrotów na minutę.
Tylko tutaj nie znam się (wszystko w swoim czasie) na mechanice płynów więc apeluję do waszych świateł:
Rzędna pokazuje natężenie przepływu w galonach na minutę, a odcięta pokazuje ciśnienie w psi. Cóż, poza faktem, że tak naprawdę nie zrozumiałem, w jaki sposób rzekomo nieściśliwy płyn może być pod ciśnieniem, czy przepływ pod „ciśnieniem atmosferycznym” lub „sprężonym”.

Aby być bardziej konkretnym: jeśli krzywa daje 1 galon powietrza na minutę przy 150 barach (coś w rodzaju 2000 psi), czy potrzebowałbym zbiornika o pojemności jednego galona przy 150 barach, aby uruchomić go przez minutę, czy ten zbiornik będzie działał przez 150 minut (ponieważ mam 150 barów? galonów)?

To pewnie bardzo głupie pytanie, ale od czegoś trzeba zacząć!
@ wkrótce

marc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 11/06/06, 16:44

płyn nieściśliwy można sprężyć, ale jego objętość się nie zmieni.
Ale mówisz o powietrzu czy nieściśliwym płynie??

jak to przedstawiasz, powiedziałbym, że 1 min
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191