Zawory i wodór

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/05/04, 11:39

Badanie przeciw cofaniu się zaworów z powodu zbyt wysokiej prędkości spalania wodoru (10 razy większej niż benzyna / powietrze)

http://www.ecr.mu.oz.au/~caburt/research/h...ogen/valve.html
0 x
desmo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/06/04, 15:20




przez desmo » 17/06/04, 16:01

Witam,
Ciekawe okazało się badanie zaworów i wodoru, ale od razu pomyślałem o architekturze silnika, która pozbyła się tego problemu.
W tym przypadku silnik rotacyjny (patent Wankela), który do przyjęcia wykorzystuje światła promieniowe lub osiowe.
Ta aplikacja została również znaleziona przez kilka lat przez inżynierów Mazdy, którzy kontynuują (niestrudzenie) opracowywanie silnika obrotowego i którzy podczas ostatniej wystawy w Genewie pokazali kopię swojego nowego modelu: Mazda RX-8 wyposażona w działa na wodór.
Modyfikacje pojazdu wydawały się dość niewielkie, przynajmniej w porównaniu z pojazdem z ogniwem paliwowym. Najbardziej widoczną częścią jest dodatek do bagażnika zbiornika z włókna węglowego.
Wydajność takiego zespołu jest z pewnością niższa niż technologia ogniw paliwowych, ale wydało mi się to interesujące ze względu na zastosowanie już uprzemysłowionych komponentów i możliwe zastosowanie podwójnego paliwa, jakie występuje w pojazdach zasilanych LPG.
Dane techniczne (z pamięci):
Moc silnika benzynowego: 240 CV
Wodór: 90 CV
Model autonomiczny H: od 200 do 300 km
Czy znasz ten samochód koncepcyjny? i myślę, że to interesujące.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 18/06/04, 00:51

Tak, to prawda, że ​​urządzenie typu Wankela może rozwiązać problem.

Zwłaszcza, że ​​ta architektura w dużej mierze sprawdziła się.
Sprzedany w latach 60. i kilka prototypów w ciągu 24h Le Mans ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 19/06/04, 21:56

Oto link do opisu RX-8

<a href='http://www.caradisiac.com/php/essai_tun/ess_nou/nouv118/mg_4234_mazda_rx8.php' target='_blank'>http://www.caradisiac.com/php/essai_tun/es...4_mazda_rx8.php</a>
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 08/12/04, 13:36

Jest coś, czego nie rozumiem: kiedy paliwo (benzyna lub wodór) zapala się, zawory są zamknięte !! Tak więc spalanie nie może rozprzestrzenić się na drugą stronę zaworu, prawda? Nawet gdyby spalanie wodoru było 1000 razy szybsze niż benzyny, nie nastąpiłoby to do momentu iskry we wszystkich przypadkach, tj. Zamkniętych zaworów?
Gdybyś mógł mi pomóc, byłoby miło, bo chcę zrobić zespół do napędzania silnika wodorowego, a nie sprawić, żeby wystraszył się podczas testów !!
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 255