Ładuj jednocześnie akumulatory ołowiowe i Lifepo4

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
xtaille@free.fr
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/11/18, 07:48
Lokalizacja: 83430
x 1

Ładuj jednocześnie akumulatory ołowiowe i Lifepo4




przez xtaille@free.fr » 08/11/18, 13:03

Bonjour à tous
Na mojej żaglówce mam grupy akumulatorów 3:
- akumulator dedykowany do silnika uruchamianego od PB
- Baterie 2 6V połączone szeregowo do steru kołowego / steru strumieniowego w PB
- Baterie 3 w // do usług pokładowych (instrumenty, lodówka, oświetlenie ...
i źródła energii 4:
- alternator silnika z własnym regulatorem
- ładowarka dokująca w punktach 3
-Panele słoneczne 2 szeregowo sterowane przez regulator MPPT
- Turbina wiatrowa 1 z wewnętrznym regulatorem

Chcę wymienić akumulatory serwisowe 3 na duże akumulatory Lifepo4 200 lub 300 AH, które ładują się za pomocą CC / CV
wydaje się, że mogę w tym celu wyregulować regulatory (oprócz alternatora silnika)
problem polega na tym, że nie mam już żadnej regulacji akumulatorów kwasowo-ołowiowych i że nie chcę ich zmieniać na lit!
lub ładowanie rozładowanego akumulatora 300 Ah przy 80% zajmie kilka godzin w 14.4v
Mam złącza cyrix, aby podłączyć je podczas ładowania, ale nie ma ogranicznika ładowania (np. Odetnij zasilanie po ładowaniu 1 h do 14.4v)
prądy ładowania mogą osiągnąć 40 A.
czy konieczne jest wprowadzenie regulatora słonecznego dla 40 A przed każdą baterią ołowiową?
dziękuję
Xavier
PS tutaj jest schemat

Obwód elektryczny.jpg
Obwód elektryczny.jpg (67.13 Kio) Oglądano razy 9024
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: ładuj jednocześnie baterie PB i Lifepo4




przez izentrop » 08/11/18, 14:04

Witam,
xtaille@free.fr napisał:czy konieczne jest wprowadzenie regulatora słonecznego dla 40 A przed każdą baterią ołowiową?
Jeśli 40 A jest maksymalnym prądem generowanym przez ogniwo fotowoltaiczne, akumulator musi mieć minimalną pojemność 160 Ah i nadal będzie wymagał systemu odcięcia, gdy tylko napięcie osiągnie maksymalne napięcie, które zależy od charakterystyki akumulatora. http://www.ni-cd.net/accusphp/baba/plomb/charge.php

LifePo zbiera więcej prądu ładowania, ale ma dodatkowe wymagania dotyczące monitorowania temperatury i wykrywania końca ładowania http://www.ni-cd.net/accusphp/baba/lithium/charge.php.
Nie ma uzasadnienia na łodzi, która nie jest ograniczona miejscem i wagą?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Ładuj jednocześnie akumulatory ołowiowe i Lifepo4




przez Christophe » 08/11/18, 14:22

Witam i witam tutaj

Testuję również zestaw akumulatorów z różnych technologii i nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Teoria mówi, że bateria o najniższym napięciu i największej pojemności zadecyduje o napięciu równoległym i czasie trwania całkowitego ładowania: więc jeśli twój Lifepo4 (znacznie większy) nie jest naładowany, twoje baterie ołowiowe też nie będą. Zostanie utworzona równowaga (= transfer prądu z jednej baterii na drugą). I niekoniecznie jest to idealne rozwiązanie przez cały czas trwania całej instalacji ... w zależności od przypadku.

Idealnie byłoby, gdybyś spojrzał na krzywe ładowania / rozładowania każdego akumulatora, aby zobaczyć „czy się zacina” (mniej więcej) i wiedzieć, jak działa BMS (wewnętrzny regulator ładowania / rozładowania baterii litowych dla tych, którzy nie wiedzą, co to znaczy).

Byłem zaskoczony, widząc, że jeden z moich BMS nie pozwolił na równoległe działanie: była to tylko druga bateria o wyższej pojemności prądu rozładowania, która została rozładowana ... ale w moim skrzynka, do ładowania jest w porządku.

Krótko mówiąc, jak powiedziałem, praktyka nie jest teorią! : Chichot:

Twój BMS wskazuje, które napięcie ładowania? Czy jest to wspólny czy osobny port?

Jeśli masz zdjęcie baterii, a zwłaszcza BMS, pomogłoby to lepiej widzieć.

Jeśli nie jest to rozwiązanie, które należy szybko wdrożyć za pomocą ładowarki 3x45 A (zakładam, że diodę wewnętrznie?):
a) naładuj akumulatory ołowiowe i silnikowe 2 fazą 1 45 A, czas ładowania przy 80% = (50 + 75) * 0.8 / 45 = 2h15 min około
b) załaduj lifepo4 fazami 2 45A, czas ładowania przy 80% = 300 * 0.8 / 90 = 2h40 ...

W ten sposób znacznie zmniejszysz różnicę ... przynajmniej podczas ładowania w sektorze, ale nie sądzę, że akumulatory rozładują się w ten sam sposób (pod napięciem tak, ale nie pod względem pojemności), dlatego jest to konieczne patrz krzywe napięcie / pojemność ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Ładuj jednocześnie akumulatory ołowiowe i Lifepo4




przez izentrop » 09/11/18, 01:03

Christophe napisał:Zostanie utworzona równowaga (= transfer prądu z jednej baterii na drugą). I niekoniecznie jest to idealne rozwiązanie przez cały czas trwania całej instalacji ... w zależności od przypadku.
Oczywiste jest, że nie ma sensu ustawiać ich równolegle, zwłaszcza jeśli są ładowane na nabrzeżu.
Należy założyć, że są one z kolei połączone, czy to nie rozmiar?
0 x
xtaille@free.fr
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/11/18, 07:48
Lokalizacja: 83430
x 1

Re: Ładuj jednocześnie akumulatory ołowiowe i Lifepo4




przez xtaille@free.fr » 19/11/18, 14:06

Christophe
Nie mam jeszcze baterii, więc nie mogę wiele powiedzieć o BMS.
Producenci twierdzą, że LI .. ładuje przy CC / CV (stały prąd / stałe napięcie) około 14.4 V.
Przy tym napięciu ładowane są również baterie PB; ale to nie może trwać zbyt długo, inaczej ustąpią.
I rzeczywiście, Izentrop, ustawienie równoległe ograniczone do czasu ładowania.
Tak więc, do ustawienia // używam przełączników Cytric z Victron, stworzeń, których już używam z satysfakcją, i aby ograniczyć czas ładowania, konieczne byłoby ograniczenie czasu połączenia zgodnie z napięciem osiągniętym przez pewien czas które zależą od pojemności monitorowanego akumulatora, w zasadzie BMS odpowiedniego dla akumulatora PB.
najbliższy jest regulator panela słonecznego, który w rzeczywistości jest modulatorem prądu stosownie do napięcia względnego między baterią wejściową (PS) a baterią wyjściową.
Oto gdzie jestem w mojej refleksji.
Xavier
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218