Stirling dla energii słonecznej

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Teji
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 28/10/13, 10:53
x 1

Stirling dla energii słonecznej




przez Teji » 09/05/17, 11:45

Witam was

Szukam prostego i kompaktowego sposobu na przetestowanie słonecznego Stirlinga, i wpadłem na następującą koncepcję, dotyczącą pomysłu zastosowania jakiegoś rodzaju chłodnic lub radiatora z żeberkami / pinami. wygląda jak beta, gdzie romboid jest zastąpiony kamerą: wydaje się to łatwiejsze (w tym drukowanie 3D ...). Można skojarzyć kamerę z generatorem.
Grzejnik górny typu szczytowego (seria rowków 2 przy 90 °) jest poddawany skoncentrowanej energii słonecznej (tutaj w kolorze czerwonym, aby symbolizować ciepło, ale pomalowany na czarny mat). Jego spód jest również rowkowany dla lepszego rozprowadzania ciepła, z przeciągiem usuwającym powietrze, przy czym objętość martwa zostaje zmniejszona do minimum. To samo poniżej ...
Element wypierający jest w częściach 2 oddzielonych wełną mineralną 40 mm, ze fazą, która pozwala gazowi przepływać u dołu rowków w kierunku drugiej powierzchni. Na obrzeżach znajduje się słoma ze stali nierdzewnej, która pełni rolę regeneratora.
Tłok roboczy na dole jest wyposażony w blok chłodzący wodę.
Wszystko w „koszuli” z rurki ze stali nierdzewnej 200mm.
Przesuwacz i tłok są prowadzone przez cylindryczną krzywkę. Sinusoidy 2 na obrót, dla symetrycznych podpór 2. Przesunięcie tutaj wynosi od 45 °, może być ustawione na 40 °, aby odpowiadało # 80 ° klasycznego rombu beta.
Możemy rozważyć podwójny rowek, aby osobno kontrolować kinematykę wypieracza i tłoka oraz zoptymalizować cykl Stirlinga ...

Czy to podejście wydaje ci się spójne? Jestem ciekawa twoich recenzji ;-)

Obraz

w animacji ...
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Stirling dla słońca




przez chatelot16 » 09/05/17, 18:56

pomysł umieszczenia płetw w gorącej i zimnej części już przyszedł mi do głowy ... ale niekoniecznie jest najlepszy: innym rozwiązaniem jest umieszczenie gorącego wymiennika ciepła między gorący cylinder i regenerator ... oraz zimny wymiennik ciepła między regeneratorem a zimnym cylindrem

odbijając dobrze, nie trzeba, gdy gaz znajdzie się w objętości powyżej wypieracza, że ​​musi być on podgrzany: lepiej jest go podgrzać, pozostawiając regenerator, aby mieć pewność, że objętość nad wypieraczem jest tylko wypełniona gorącym gazem

zaletą ogrzewania przez wymiennik, a nie przez coś zintegrowanego z mechaniką: echnhanger może podnieść temperaturę do granicy trzymania materiałów bez obawy o rozszerzanie się i odkształcanie, co nie ma miejsca w przypadku płetwy w głowicy cylindrów, aby dostosować się do tłoka

pozostaje głównym problemem: znajdź opłacalne zastosowanie do Stirlinga: dla Stirlinga słonecznego przegrał całą bitwę: fotowoltaika jest dostępna za rozsądną cenę, Stirling nie ma już szans na zyskowność

dla średnich temperatur, takich jak kotły parowe, zdecydowanie zwyciężyły silniki parowe: mocniejsze dla tego samego wymiaru ... lub mniejsze i tańsze dla tej samej mocy

dla temperatur, w których para wodna nie jest optymalna, występują gazy chłodnicze z pomp ciepła: działanie urządzenia chłodniczego jest porównywalne do stirlinga: moglibyśmy zrobić stirlinga urządzeń chłodniczych: jeśli nie w przypadku lodówki lub zamrażarki stirling jest droższy

istnieje wiele stirlingów chłodzących do skraplania gazu: widziałem opis stirlinga do wytwarzania ciekłego azotu na uniwersytecie w Strasburgu: stirling wykonany przez philipsa, a nie majsterkowanie, ale sztuczka doskonale zbadane ... właśnie z częściami gorącymi i zimnymi przez wymienniki
0 x
Teji
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 28/10/13, 10:53
x 1

Re: Stirling dla słońca




przez Teji » 10/05/17, 11:46

Dziękujemy chatelot16 za te konstruktywne uwagi!

Zaczynam od wymiany ramy głównej ...
pozostaje głównym problemem: znajdź opłacalne zastosowanie do Stirlinga: dla Stirlinga słonecznego przegrał całą bitwę: fotowoltaika jest dostępna za rozsądną cenę, Stirling nie ma już szans na zyskowność

mój problem nie ma charakteru przemysłowego, dlatego, że nie mogę sam wytwarzać ogniw fotowoltaicznych!
wydaje mi się, że idealnie tańsze z osiągnięć tego typu, wolne silniki (qqs Hz), średnica #1m w porządku wielkości
hurtowa próba niskiej temperatury Stirlinga. : 2kW solar (nie lub mało skoncentrowany)
SunPulse 500W
tymczasem zdobycie małego systemu wyostrza moją ciekawość ...

pomysł umieszczenia płetw w gorącej i zimnej części już przyszedł mi do głowy ... ale niekoniecznie jest najlepszy: innym rozwiązaniem jest umieszczenie gorącego wymiennika ciepła między gorący cylinder i regenerator ... oraz zimny wymiennik ciepła między regeneratorem a zimnym cylindrem
odbijając dobrze, nie trzeba, gdy gaz znajdzie się w objętości powyżej wypieracza, że ​​musi być on podgrzany: lepiej jest go podgrzać, pozostawiając regenerator, aby mieć pewność, że objętość nad wypieraczem jest tylko wypełniona gorącym gazem
zaletą ogrzewania przez wymiennik, a nie przez coś zintegrowanego z mechaniką: echnhanger może podnieść temperaturę do granicy trzymania materiałów bez obawy o rozszerzanie się i odkształcanie, co nie ma miejsca w przypadku płetwy w głowicy cylindrów, aby dostosować się do tłoka

uwagi te są bardzo spójne, ale zysk w uzyskaniu - a priori - jest następstwem komplikacji w realizacji: szukam możliwie najprostszej realizacji ... ale wykopię ...

dla średnich temperatur, takich jak kotły parowe, zdecydowanie zwyciężyły silniki parowe: mocniejsze dla tego samego wymiaru ... lub mniejsze i tańsze dla tej samej mocy

może to być ołów: skoncentrowane słońce umożliwia osiągnięcie dobrych temperatur i przepuszczenie wody w fazie pary (pierwszy silnik powyżej pracuje przy 180 °)

dla temperatur, w których para wodna nie jest optymalna, występują gazy chłodnicze z pomp ciepła: działanie urządzenia chłodniczego jest porównywalne do stirlinga: moglibyśmy zrobić stirlinga urządzeń chłodniczych: jeśli nie w przypadku lodówki lub zamrażarki stirling jest droższy

nie mogę „majstrować” przy gazach chłodniczych: - /
àmha obecne niestosowanie Stirlinga do tych zastosowań wynika z łatwości i ciszy silnika elektrycznego podłączonego do sprężarki lodówki, uszczelnionego i bardzo niezawodnego

istnieje wiele stirlingów chłodzących do skraplania gazu: widziałem opis stirlinga do wytwarzania ciekłego azotu na uniwersytecie w Strasburgu: stirling wykonany przez philipsa, a nie majsterkowanie, ale sztuczka doskonale zbadane ... właśnie z częściami gorącymi i zimnymi przez wymienniki

według mojej wiedzy, super zimno jest domeną Stirlinga ...
Widziałem też mała grupa Stirlinga z wolnym tłokiem stosowany w chłodnicach: bardziej wydajny i wydajny niż Peltiera!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Stirling dla słońca




przez Gaston » 10/05/17, 12:15

Téji napisał:Widziałem też mała grupa Stirlinga z wolnym tłokiem stosowany w chłodnicach: bardziej wydajny i wydajny niż Peltiera!
Bardziej wydajny, tak.
Mocniejszy ... niezupełnie: ten Stirling waży 1,9 kg dla mocy cieplnej 40W (i zużycia 50W), podczas gdy ten moduł Peltiera waży 1,8 kg dla tej samej mocy (i zużycia 70W).

Przy porównywalnej mocy Stirling jest znacznie głośniejszy, złożony (nie wspominając o elektronice sterującej) i drogi niż Peltier ...


Ostatecznie Stirling jest usprawiedliwiony w porównaniu z innymi rozwiązaniami tylko ze względu na swoją wysoką wydajność ... która wymaga bardzo precyzyjnej konstrukcji (i ogólnie operacji helu lub nawet wodoru).
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13693
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Stirling dla słońca




przez izentrop » 11/05/17, 00:00

Witam,
Peltierowi 40 w trudno będzie utrzymać + 4 ° przy temperaturze zewnętrznej 25 ° (pompa do piwa), podczas gdy chłodnica Stirlinga jest w stanie utrzymać temperaturę -40 ° przy zużyciu 48W http://fpsc.twinbird.jp/legacy/en/catalog_SC-DF25.pdf
Ale nie w zasięgu wszystkich budżetów https://www.amazon.com/gp/product/B008B ... ullets-btf

Ogólny model publicznej zamrażarki o temperaturze - 18 ° przy temperaturze zewnętrznej 30 ° http://fpsc.twinbird.jp/legacy/en/sc_c925_box_e.html
Wady, nie znalazłem jego ceny lub czy był sprzedawany?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233