Proces Utopia 2 ... POWRÓT?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Proces Utopia 2 ... POWRÓT?




przez Christophe » 09/02/06, 12:49

http://www.moteurahydrogene.com


To Ty musisz wyrobić sobie opinię... moja jest już gotowa:


„Co ciekawe, rząd francuski nie wydaje się zainteresowany tym wynalazkiem. Kancelaria Premiera (patrz pismo z Kancelarii Premiera) odsyła mnie do Ministra Delegata ds. Przemysłu. Ministerstwo Przemysłu (patrz e-mail Ministerstwa Przemysłu) odsyła mnie do Ademe i Oséo Anvar. A te dwie organizacje mi nie odpowiadają…”

--> ciekawa opinia (ponieważ przeżyłem te same rozczarowania tym, co wiesz)

„Francja mogłaby stać się tak bogata, jak wszystkie kraje produkujące ropę naftową razem wzięte”.

"Wynalazca wierzy, że wiedzą należy się dzielić, ale stawka tego wynalazku jest zbyt ważna, aby można było na nią zareagować lekko. Ponieważ prawdopodobnie oznacza to koniec dominacji ropy naftowej jako paliwa."

„Główna część prototypu, która pobiera wodór z wody, została celowo ukryta i znajduje się w czarnej skrzyni.”


--> dyskredytuje „wynalazek”

Wniosek: jeśli sprawa wydaje się bardziej wiarygodna (przynajmniej mniej zagmatwana i niejasna) niż Utopia, to wciąż strasznie brakuje jej scjentyzmu. Farsa (jeśli jest farsą) potrwa krócej niż Utopia (autor wydaje się bardziej szczery, już pokazuje swoją twarz), myślę.

ps: Właśnie napisałem tego e-maila do autora strony

"Witaj,

Założyłem temat o Twoim wynalazku na moim forum (2000 członków)
https://www.econologie.com/forums/procede-ut ... t1514.html

Jako ekolodzy chcielibyśmy przeanalizować (w miarę możliwości) Twój wynalazek. Zakładamy, że podobnych wynalazków było tak wiele, że okazały się mistyfikacją, że trudno jest być wiarygodnym w terenie. To od Ciebie zależy, czy spróbujesz nas przekonać :)

Z poważaniem"
Ostatnio edytowane przez Christophe 01 / 03 / 10, 10: 19, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 09/02/06, 18:33

Zgadzam się z Tobą, sam fakt, że system znajduje się w funduszu slushowym, dyskredytuje system.

Kto nam powiedział, że w środku nie ma butelki wodoru?
System możemy bardzo dobrze pokazać bez konieczności szczegółowego opisywania jego zasady działania. Poza tym zgłoszony został patent, więc...

Krótko mówiąc, jeśli twórca tego systemu przejdzie przez to, mam mu zadać 2 pytania:

- Czy jest to generator wodoru oparty na elektrolizie wody (standardowy czy niekonwencjonalny)
- Jeśli tak, jaki przepływ gazu generuje i ile zużywa?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 09/02/06, 21:15

Facet ma dobrą twarz! Jego system może działać! Obraz
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 10/02/06, 11:59

Wynalazca zarejestrowany w forum i wysłałeś mi tego e-maila (masz swoją opinię? :zaszokować: )

Panie Martzu,


Dziękuję za zainteresowanie moim wynalazkiem.

Staffowie Ambasady, dziennikarze prasy drukowanej i
Francuskie Stowarzyszenie Wodorowe poprosiło mnie o szczegóły mojego wynalazku. Nie znam jednak stanowiska rządu francuskiego w tej sprawie i dlatego w tej chwili nie mogę wyjaśnić, jak to działa; chociaż otrzymałem standardowe pismo od INPI zezwalające na wykorzystanie i ujawnienie.

W porównaniu z tym co przeczytałem na forum Econologie.com, wydaje mi się konieczne wyjaśnienie, że nie mam nic do sprzedania osobom fizycznym. Jedyną rzeczą, którą chcę sprzedać, jest mój patent, ale można go sprzedać wyłącznie państwu lub dużej firmie (na przykład producentowi samochodów). I tu wszystko jest jasne, kupujący będzie żądał, żebym przed zakupem wyjaśnił mój wynalazek od A do Z.

Działam w dobrej wierze, ale jak przekonać członków Econologie.com, nie ujawniając, jak działa mój wynalazek?

Przyjmij moje pozdrowienia.

F. Lecler


Na co odpowiedziałem:

Witam,

Dziękuję za odpowiedź.

Jaki sens ma sprzedawanie wynalazku państwu lub producentom samochodów, jeśli nie jest to czysta sprzedajność, gdyż w ich interesie będzie stłumienie Twojego wynalazku?

Być może masz możliwość uratowania milionów istnień ludzkich (powstrzymania wojen naftowych), a także znacznego ograniczenia efektu cieplarnianego, a myślisz tylko o „sprzedaniu” swojego patentu? Przyznam, że nie do końca rozumiem....(Mam nadzieję, że ukończyłeś PCT, bo FR nikogo nie zainteresuje...).

W takim razie po co go sprzedawać, skoro można go wykorzystać i jednocześnie się wzbogacić?

Jak mam to wyjaśnić moim gościom? Powiedziałbym, że zacznę od tego, co właśnie mi powiedziałeś, ale uważaj na zjadliwe reakcje (tego samego typu co moje)... Nie ma potrzeby wchodzenia w szczegóły (a w każdym razie twój patent zostanie wkrótce opublikowany... i dlatego dostępne dla każdego).

Do zobaczenia wkrótce


Mam nadzieję, że przyjdzie tutaj, aby bezpośrednio odpowiedzieć na moje pytania...
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 10/02/06, 12:14

Econology napisał:Jaki sens ma sprzedawanie wynalazku państwu lub producentom samochodów, jeśli nie jest to czysta sprzedajność, gdyż w ich interesie będzie stłumienie Twojego wynalazku?


Jeśli to prawda, z pewnością nie ma wahania, aby ujawnić wszystkie plany w Internecie, tak jak zrobił to Pantone.
W przeciwnym razie industrializacja byłaby korzystna dla środowiska, ale wierzę, że zawsze można marzyć.
Hipoteza trzecia: nasz facet nie wymyślił niczego genialnego.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Engineahydrogen.com
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 09/02/06, 13:36
Lokalizacja: Ducey (kanał)




przez Engineahydrogen.com » 11/02/06, 13:34

Panie Martzu,


Sprzedając mój patent, moim głównym celem jest zebranie funduszy na
inne wynalazki, o których myślałem od lat. I fakty
niestety pokazują, że wojny naftowe nadal trwają
pomimo alternatywnych rozwiązań.

Mój wynalazek wyjdzie, robię dla niego wszystko. Obecnie jest to 12 krajów
zainteresowani wykorzystaniem wynalazku, a nie jego zakopaniem.
Nie wszyscy producenci samochodów stosują tę samą politykę i ja
pomyślmy na przykład, że BMW, które szeroko wykazało swoje zainteresowanie
samochody wodorowe nie pogrzebałyby mojego patentu.

Bezpośrednie wykorzystanie mojego wynalazku oznaczałoby, że musiałbym się poświęcić
cały czas i, jak powiedziałem powyżej, chcę to osiągnąć
inne wynalazki, które moim zdaniem są ważniejsze niż moje nowe
silnik wodorowy.

Mam zamiar pokazać, że mój wynalazek naprawdę działa
zlecić obserwację jego działania komornikowi.

Przyjmij moje pozdrowienia.


F. Lecler
0 x
Engineahydrogen.com
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 09/02/06, 13:36
Lokalizacja: Ducey (kanał)




przez Engineahydrogen.com » 11/02/06, 13:36

Panie Martzu,


Nie, wcale mi to nie przeszkadza, jeśli kopiujesz nasze wymiany zdań na forum.

Jest wiele rzeczy ważniejszych niż problem energii, ale
Jest przedwczesne omawianie moich przyszłych wynalazków.

Chętnie wezmę udział forum jak tylko będę miał trochę więcej czasu.

Przyjmij moje pozdrowienia.


F. Lecler

---

> Witam,
>
> Pozwoliłem sobie skopiować nasze wymiany zdań na forum, mam nadzieję, że tak się nie stanie
> nie przeszkadzam, ale chciałbym, żebyś interweniował bezpośrednio, jeśli
> możliwe (ponieważ widziałem, że się zarejestrowałeś):
> https://www.econologie.com/forums/procede-ut ... t1514.html
>
> Inaczej nie bardzo rozumiem, co jest najważniejsze
> obecnie problem energii...
>
> Pozdrawiam
> C.Martz, inżynier Ensais
> https://www.econologie.com
0 x
Engineahydrogen.com
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 09/02/06, 13:36
Lokalizacja: Ducey (kanał)




przez Engineahydrogen.com » 11/02/06, 13:44

Bonjour à tous,


Aby odpowiedzieć nlc:

> Kto nam powiedział, że w środku nie ma butelki z wodorem?
Czy naprawdę sądzisz, że mój wynalazek miałby zdolność opatentowania, gdyby był butelką ze sprężonym wodorem?

> Czy jest to generator wodoru oparty na elektrolizie wody (standardowy czy niekonwencjonalny)
Nie.

Mogę tylko powiedzieć, że to naprawdę działa i że jest nowe (poza tym, aby wynalazek mógł zostać opatentowany, musi
lub nowy).


@+


F. Lecler
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 11/02/06, 22:23

Engineahydrogene.com napisał:Mogę tylko powiedzieć, że to naprawdę działa i że jest nowe (poza tym, aby wynalazek mógł zostać opatentowany, musi
lub nowy).



Szkoda, że ​​tak naprawdę nam to nie pomaga... więc nie bylibyśmy nawet uprawnieni do niektórych wyników?

Oblicz, ile litrów wody wystarczy na zasilenie silnika o mocy X KM przez Y czas?


:|
0 x
Engineahydrogen.com
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 09/02/06, 13:36
Lokalizacja: Ducey (kanał)




przez Engineahydrogen.com » 12/02/06, 12:35

Bonjour à tous,


Nie posiadam niezbędnego sprzętu do wykonania pomiarów (zużycie, zanieczyszczenia itp.), jednakże zostaną one wykonane przez Jean-Louisa Naudina, który się zgodzi, gdy tylko pojadę do Paryża.

Wyniki pomiarów opublikuję.

Dzień dobry.


Fabiana Leclera
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 303