Vortex dla 106

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
marino.p
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/02/17, 17:01

Vortex dla 106




przez marino.p » 22/02/17, 17:15

Halo
Chciałbym poznać Waszą opinię na temat wirów, mam w swoich autach Peugeota 106 faza 2 1.0l wtrysk jednopunktowy z 1999 roku i widziałem, że niektórzy produkowali vortexy i najwyraźniej są zadowoleni z efektu. Natomiast ze względu na to że trzeba go zamontować jak najbliżej dolotu jak można zamontować wir taki jaki jest sprzedawany (w jednym cylindrze i dwóch turbinach) Jeśli ktoś z Was już to robił a 106 nawet z modyfikacją będziesz bardzo miły, myślałem o modyfikacji filtra powietrza, czyli wpuszczeniu tego wiru do filtra i przyjedź i załóż z powrotem układ powietrza, który jest nad blokiem wtryskiwaczy i na zewnątrz filtra ma powietrze.
merci d'Avance
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: wir dla 106




przez Janic » 23/02/17, 08:05

przejdź do QUANTHOMME/VORTEX, gdzie znajdziesz różne testy, formularze i wyniki. Wkręcam wir na R25, Twingo, 406, Mondeo, Focus itd. Zawsze ze znaczną redukcją CO, łącznie z ostatnią benzyną z 1998 r. przy MOT: 0.00 CO
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: wir dla 106




przez izentrop » 23/02/17, 09:03

Płynna jazda, prawdziwa yaksa.
Sztuka polega na tym, aby jak najmniej przewidywać i hamować (cały trening). : Wink: ): Aby dotrzeć do wejścia do wioski o godzinie 50, zwolnij pedał gazu we właściwym momencie.
Przez cały czas hamowania wtryskiwacze są wyłączone.

Ale skoro wolisz słuchać bzdur Quanthomme'a i wydajesz pieniądze na bezużyteczny gadżet, nie mam wątpliwości :zmarszczyć brwi:

PS: Mam nadzieję, że oczywiście się mylę : Wink:
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Wirowanie dla 106




przez Janic » 23/02/17, 10:32

cześć marino
Płynna jazda, prawdziwa yaksa.
Sztuka polega na tym, aby jak najmniej przewidywać i hamować (cały trening). : Wink: ): Aby dotrzeć do wejścia do wioski o godzinie 50, zwolnij pedał gazu we właściwym momencie.
Przez cały czas hamowania wtryskiwacze są wyłączone.
Ale skoro wolisz słuchać bzdur Quanthomme'a i wydajesz pieniądze na bezużyteczny gadżet, nie mam wątpliwości :zmarszczyć brwi:
PS: Mam nadzieję, że oczywiście się mylę

Zdziwiłoby mnie, gdyby sceptyczny człowiek nie miał opinii teoretycznej.
Od dziesięcioleci jeżdżę wygodnie i ekologicznie. Przez te same dziesięciolecia rejestrowałem zużycie paliwa na tej samej trasie (400 km) z komputerem pokładowym i pełną kontrolą. Przyspieszam powoli, prawie nie hamuję, zachowując odpowiednią odległość, aby pojazd wyhamował, a hamulca używałem tylko do zatrzymania itd... Ale jak już zamontuję wir własnoręcznie wykonany (kosztuje tylko „kawałek blachy i ścinanie) zużycie spada od 0.5 do 1 l/100 wraz ze wzrostem momentu obrotowego odczuwalnego w wymiarach i spadkiem ilości CO, co pokazują pomiary na stole CT.
Zatem Izentrop jak zwykle się myli, woląc przemówienia od eksperymentów.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
marino.p
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/02/17, 17:01

Re: Wirowanie dla 106




przez marino.p » 03/03/17, 16:19

Witam wszystkich
Nie rozumiem, nie miałam w mailach żadnych wiadomości od Was, mówiłam sobie, że zostałam porzucona.
tak, poszedłem to zobaczyć forum to mi mówiliście, ale nie mogę znaleźć niczego na temat 106 fazy 2. Interesuje mnie to, że jeśli ktoś z Was już to zrobił, chciałbym wiedzieć, jak to zrobić.
Czytałam też osobę, która się nie zgadza, to prawda, ale trzeba spróbować, zwłaszcza, że ​​nie trzeba nic kupować, a zresztą to jak każdy, kto wierzy, kto nie wierzy.

dziękuję i życzę miłego dnia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Wirowanie dla 106




przez Flytox » 04/03/17, 10:38

[quote="marino.p"
tak, poszedłem to zobaczyć forum Co mi powiedziałeś ale nie mogę znaleźć nic dla 106 faza 2Interesuje mnie to, że jeśli ktoś z Was już to zrobił, chciałbym wiedzieć, jak to zrobić.
Czytałam też osobę, która się nie zgadza, to prawda, ale trzeba spróbować, zwłaszcza, że ​​nie trzeba nic kupować, a zresztą to jak każdy, kto wierzy, kto nie wierzy.
[/ Quote]

Biorąc pod uwagę niezwykle dużą liczbę modeli pojazdów i stosunkowo niewielką liczbę eksperymentatorów z tym systemem, naprawdę byłoby łutem szczęścia, gdyby znalazł się ktoś, kto zrobił to już w tym samym pojeździe co Twój, i który podałby wystarczająco dużo informacji, aby można było jest powtarzalny i że naprawdę go udoskonalił... Krótko mówiąc, zasada jest interesująca i daje dobre wyniki w niektórych silnikach, ale istnieje wszelka szansa, że ​​to od Ciebie zależy konstrukcja i rozwój. Można czerpać inspirację z najpoważniejszych/udokumentowanych konstrukcji.

Aby uściślić tę kwestię, turbulencje są zjawiskiem dość dobrze zbadanym w najnowszych silnikach ze względu na rygorystyczne specyfikacje dotyczące zużycia paliwa i emisji substancji zanieczyszczających. W przypadku niedawnego silnika obciążonego elektroniką czujników itp. Ani przez sekundę nie wierzę, że można cokolwiek poprawić, w najlepszym razie bez różnicy, ale z niezerowym ryzykiem pogorszenia zużycia paliwa (które można zmierzyć) i/lub pokazów (którego nie masz szans sam ocenić).

Z drugiej strony, w starym pożeraczu paliwa jest to idealna nisza, niektóre układy dolotowe są naprawdę archaiczne i można twierdzić, że są w stanie ograniczyć zużycie i emisję, poprawić elastyczność itp.... z szansą również na ograniczenie maksymalna moc (kogo to obchodzi, jest rzadko używana).
1 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Wirowanie dla 106




przez Janic » 04/03/17, 13:30

Aby uściślić tę kwestię, turbulencje są zjawiskiem dość dobrze zbadanym w najnowszych silnikach ze względu na rygorystyczne specyfikacje dotyczące zużycia paliwa i emisji substancji zanieczyszczających. W przypadku niedawnego silnika obciążonego elektroniką czujników itp. Ani przez sekundę nie wierzę, że można cokolwiek poprawić, w najlepszym razie bez różnicy, ale z niezerowym ryzykiem pogorszenia zużycia paliwa (które można zmierzyć) i/lub pokazów (którego nie masz szans sam ocenić).
Z doświadczenia nie podzielam całkowicie tego punktu widzenia! Faza 106 2 obejmuje lata 1996–2003, czyli ten sam okres, co modele, które wyposażyłem, wyposażone w czujniki i elektronikę.
jednakże, i nie ma sensu zwracać na to uwagi, niektóre modele generują własny wir, dlatego należy to sprawdzić, aby nie spowodować kolejnego odwrotnego wiru (kierunek żeberek).
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 174