silnik samochodu przechowywania cieplne dla ECS

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

silnik samochodu przechowywania cieplne dla ECS




przez fabio.gel » 17/12/15, 18:42

Halo

Jak wiadomo, osiągi samochodu z silnikiem spalinowym wcale nie są straszne, nagrzewa się więcej, niż się rozwija :płakać:
Dlaczego nie zainstalować zbiornika na wodę w bagażniku samochodu za pomocą:
- pierwszy wymiennik podłączony do samochodowego układu chłodzenia.
- drugi wymiennik, który można podłączyć do zewnętrznego zasobnika (zasobnika ciepłej wody użytkowej).

Zasada działania

Jadę, balon w bagażniku podnosi się.
Przybywam do mieszkania, podłączam zbiornik ciepłej wody użytkowej.
Przesyłam kalorie.

Aby zobaczyć:
Objętość wody w celu zrównoważenia masy i nadmiernego zużycia.
Czas podróży w zależności od podgrzewanej objętości.
Maksymalna temperatura osiągnięta w zbiorniku rozruchowym.

Z pewnością pomysł na c ... lub już wspomniany.

Fabio
1 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 17/12/15, 19:33

Znakomicie, głosuję na ten pomysł 10/10.

Cóż, musisz sprawdzić, czy warto nosić mały zbiornik płynu przenoszącego ciepło w bagażniku, a następnie musisz stworzyć zawór próżniowy po stronie pojazdu i rurę spustową podłączoną do rury prowadzącej do kotła CWU. .. jest tam presja! W domu znajduje się również wymiennik ciepła. I wreszcie, musisz stworzyć bezpieczny system, który ponownie napełnia obwód chłodzenia płynem chłodzącym bez instalacji pęcherzyka powietrza (w przeciwnym razie chłodzenie bloku silnika nie będzie dobre).

Pomyślałem już o tym, aby podgrzać lunch w beznadziejnej marii, w komorze ze stali nierdzewnej przewidzianej do tego celu w bloku silnika : Mrgreen:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 17/12/15, 19:48

Podgrzewanie przekąski w pobliżu bloku silnika jest łatwe (po prostu unikaj zanieczyszczenia i jedź wystarczająco długo), reszta, moim zdaniem, prowadzi bezpośrednio do fabryki gazu, aby uzyskać więcej niż skromny odzysk ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Daleko od jaguara V12




przez fabio.gel » 17/12/15, 20:44

Ahmed napisał:Podgrzewanie przekąski w pobliżu bloku silnika jest łatwe (po prostu unikaj zanieczyszczenia i jedź wystarczająco długo), reszta, moim zdaniem, prowadzi bezpośrednio do fabryki gazu, aby uzyskać więcej niż skromny odzysk ...


Jeśli chodzi o fabrykę gazu, inżynierowie Jaguara wiedzą tak dużo ^^

Obraz
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 17/12/15, 20:52

Nie bierz tego źle, to tylko moja opinia i nie oceniam cię w żaden sposób ...

Uważam, że jeśli mam dziesięć pomysłów, jeśli po sortowaniu pozostanie dobry, to bardzo dobry wynik!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 17/12/15, 21:59

do magazynowania ciepła potrzebujesz pewnej masy wody, a do transportu tej masy wody zwiększa się zużycie energii przez samochód ... czy będzie korzyść? Obawiam się że nie

ale zasługuje na obliczenie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28




przez simplino » 18/12/15, 02:57

Obliczenia dla uczelni: zapotrzebowanie na wodę w zakresie od 20 do 80 ° C
4,18 x 60 = 250,8 KJ / litr lub dzielenie przez 3600 sekund 69 Wh / litr i 69 kWh / m3 wody do podgrzania !!
Tak więc samochód wytwarzający 17,2 kW mocy mechanicznej przez godzinę z wydajnością 20% (typowy dla mężczyzn pedałujących), emituje 4 razy więcej ciepła, tj. Te 69 kWh ciepła w ciągu jednej godziny, a zatem może ogrzać tonę 1 m3 wody do noszenia na każdą godzinę w drodze !!
Co kwadrans należałoby zatrzymać się, aby napełnić podgrzewacz wody na drodze i naładować go zimną wodą !!

Trudne, ponieważ samochód wyrzuca w powietrze pełne ciepła odpadowego !!

Ćwiczenie, które ujawnia nasze odpady !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 18/12/15, 05:43

Patrząc z innej strony ... po prostu:
1) napełnij zbiornik 330 l, 20 lub 1/2 minuty przed przybyciem do celu, aby ostatecznie doprowadzić go do 80 ° C,
2) więc nie trzeba transportować całej tej masy podczas całej podróży. Zaoszczędzi to paliwo.
3) woda w sieci wynosi obecnie około 9 ° C, więc woda o temperaturze 80 ° C powinna umożliwić podgrzanie tej wody przez zmieszanie, aby zapewnić 1000 l wody o temperaturze około 33 ° C całkowite.

80 ° C -9 ° C = 71 ° C / 3 = 23,7 ° C + 9 ° C = 32,7 ° C
(Wystarczy obniżyć do 900l, aby w ogóle zwiększyć temperaturę ...)

4) Prawdopodobnie w samochodzie Madame może wynosić 2 litrów w temperaturze 000 ° C.

5) To wystarczy, aby wypełnić 2 wanny (ale używamy tylko połowy do kąpieli, a zwłaszcza możemy wziąć prysznice ...)

6) Interesujące może być odrzucanie ścieków przed pomiarem zawartej w nich temperatury i „ulepszanie” ich, na przykład za pomocą pompy ciepła woda-woda, która pracuje z COP 2,5 w nocy w środku zimy ...

To może trochę poprawić zwykłe ... Ile może pompa ciepła 2 litrów doprowadzić do 000 ° C? Powinniśmy dotrzeć do COP ~ 33, ale jak długo, zanim osiągnie 15?

Moja matematyka nie musi być super uczciwa (nie twierdzę, że tak jest, proszę ją poprawić), ale ma na celu dać pomysł. W rzeczywistości należałoby pomyśleć o tej rzeczy „w globalnym systemie” wielkości eXergie. Ten „wkład” może drastycznie stać się znacznie ciekawszy, jeśli mamy do czynienia z domem pasywnym!
0 x
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Nie ma problemu




przez fabio.gel » 18/12/15, 07:19

Ahmed napisał:Nie bierz tego źle, to tylko moja opinia i nie oceniam cię w żaden sposób ...

Uważam, że jeśli mam dziesięć pomysłów, jeśli po sortowaniu pozostanie dobry, to bardzo dobry wynik!


Nie martw się Ahmed, moja filozofia polega na robieniu rzeczy (postaraj się zaoszczędzić, zanim wyprodukujesz coś nowego), więc wszelkie krytyczne informacje, które pozwalają załatwić sprawę, dobrze jest wziąć ^^.
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56




przez lilian07 » 18/12/15, 10:16

Witam,
Ze swojej strony uważam, że dobrym pomysłem jest kopanie ...
Myślałem o tym przez jakiś czas, ale jak trafnie wspomina Ahmed ... istnieje różnica między pomysłami a tymi, które są realne.
Aby dostać się do betonu i spróbować ci pomóc ...
Utrata energii jest kolosalna i reprezentuje znacznie więcej energii niż wszystkie energie odnawialne w danym momencie ... przykład codziennej podróży, o której tu mówimy: 330l podniesione do 80 ° (cytat Obamot) na 20 minut podróży na małą pojazd.

Ponadto reprezentuje większość populacji i jest taka sama ilość latem i zimą (trwałość energii ...)

Wreszcie ilość transportowanej wody nie jest tak ważna, konieczne byłoby zoptymalizowanie tego miejsca, ponieważ miejsce bagażnika jest nadal ważne / zobacz potępione tylne siedzenie
Myślę, że ilość energii utraconej z powodu nadwagi jest znikoma… z jednej strony mamy E = mgh (aby energia potencjalna była zróżnicowana niż w przypadku wynurzeń, przypadek zjazdów pomaga trakcji, więc jeśli zaczynamy od punktu A, aby powrócić do punktu A, a jeśli zaniedbamy dodatkowe podparcie kół, nie tracimy dużo….) inny mamy 300 l przy 80 ° (przy 50 °) lub równowartość zrzutu o długości 6000 m zamontowanego na pojeździe o masie jednej tony.
Do tego dochodzi ilość gorącej masy silnika i jego wody….
Istnieją inne ograniczenia do oceny, ale pomysł nie jest zły:
Technicznie rzecz biorąc, powinniśmy spróbować to osiągnąć samochodami w pewnym wieku (10 lat), raczej sedanami i próbować „podłączyć” przewód elastyczny chłodnicy na obejściu.
Moglibyśmy przetestować, aby umieścić szybką wtyczkę hydrauliczną w samochodzie (dyskretnie opuszczając kratkę) t i mieć to samo po stronie domu (małe majsterkowanie).
Niewielki przełącznik od strony domu aktywujący na kilka minut cyrkulację wody w celu wymiany w zasobniku CWU lub buforowym podgrzewaczu zimą.
W niektórych konfiguracjach siedlisk uważam, że jest to łatwe do przeprowadzenia….
Dokładnie się uczyć, ponieważ wykorzystana energia jest kolosalna.
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191