Silnik z cyklem rozdzielonym

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Silnik z cyklem rozdzielonym




przez drwal » 26/01/06, 12:21

Słyszałem o tym w połowie lat 90-tych i właśnie natknąłem się na stronę internetową, która o tym mówiła, z linkiem do „oficjalnej”(?) strony: http://www.splitcycle.com.au/

Un forumCzy redaktor „Econology” zainteresował się już tą technologią?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/01/06, 12:31

Mówiłem o tym w moim opracowaniu na temat nowych energii ( https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=27 )...ale jak wszystkie silniki rotacyjne, nie bardzo już wierzę w ich komercyjną przyszłość...

Trzeba mieć poważne argumenty technologiczne, aby zdetronizować nasz drogi alternatywny silnik… używany w 99,9% silników na świecie…

A kiedy zobaczymy postęp w silnikach alternatywnych, zacznijmy od 0 (z wyjątkiem silnika rewolucyjnego, ale nie cofajmy się… zobacz odpowiedni plik .pdf : Lol: ) jest nie do pomyślenia... nie mówiąc już o bezwładności przemysłu (inwestycje materialne, ale także ludzkie, na przykład wszystkie szkolenia musiałyby zostać poddane przeglądowi...)...

Krótko mówiąc marzenie na papierze, nawet jeśli czasami istnieją prototypy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/01/06, 13:40

OK, przeczytam ponownie Twoje opracowanie... : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/01/06, 13:46

Cóż, nie było zbyt wiele na temat tego silnika... po prostu podsumowanie prezentacji (oczywiście nie powiedziałem analizy, którą właśnie przeprowadziłem wcześniej)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 26/01/06, 23:51

Econology napisał:Cóż, nie było zbyt wiele na temat tego silnika... po prostu podsumowanie prezentacji (oczywiście nie powiedziałem analizy, którą właśnie przeprowadziłem wcześniej)


cóż, jeśli w tym urządzeniu jest zbyt wiele ruchomych części... zapłać za swoją rzeź, jeśli jakiś element ulegnie zepsuciu... a detal KI-TU jest aż tak niezawodny? ?? nie żebym umniejszał ten silnik, ale to wciąż szwajcarski zegarek z tymi wszystkimi biegami, logika podpowiada, że ​​„prosta mechanika, niezawodna mechanika” (wreszcie logika starych łobuzów, mistrzów pasty docierającej i czerwonej krwi)

Wolę typ Wankla, a raczej „renesis” RX7 lub 8… w każdym razie naprawdę prostszy : Chichot:

tutaj jest :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/01/06, 10:06

Mówił o treści swojego badania, a nie o mechanice Splitu! : Lol: : Chichot: : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/01/06, 22:08

Kilka dodatkowych informacji...

Szukając trochę natrafiłem na taką stronę: http://membres.lycos.fr/splitcycle/index.htm
co całkiem dobrze wyjaśnia ten proces, ale jeśli pójdziesz wszędzie, znajdziesz na dole dość zabawną stronę, która opisuje wymianę e-maili z byłym uczniem szkoły inżynierii mechanicznej, który pracował nad tym tematem.. .

Zobaczycie tam sprzeczne opinie, technologię zakopywania byłego ucznia, podczas gdy jego były nauczyciel go broni... Ciekawe : Wink:

Przeszukując stronę SCT-II, widzimy, że nowy australijski zespół przejął nazwę i bazę techniczną opuszczoną przez stary i przeprowadził nowe zmiany.

Na tej stronie: http://www.splitcycle.com.au/lastknown/index.html dowiadujemy się, że jeden z prototypów tych silników najwyraźniej brał udział w Shell Eco-Marathon w 2001 roku.

Czy ktoś ma jakieś inne informacje?
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 14/02/06, 21:28

No cóż, chętnie poznałbym wydajność takiej elektrowni gazowej.
Moim zdaniem nie powinien latać wysoko ze względu na tarcie, jakie to powoduje.
A tu jeszcze cena w standardzie...
Nie martw się, jeśli masz pomysł, jak zrobić koło zębate, już je zrobiłem i życzę powodzenia w uprzemysłowieniu tego.
W ogóle nie podoba mi się ten silnik, jest z pewnością piękny, ale nie jest to silnik dobry.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 29/03/06, 11:39

Myślę, że główną zaletą tego silnika jest moc na litr, która musi być fenomenalna bo tłoki są małe (mała bezwładność) skok bardzo krótki (brak korbowodu) modelowy silnik o równoważnej pojemności skokowej spokojnie pracuje na 25 000 obr/min więc to biorąc pod uwagę, że skok jest bardzo krótki i że poza samym tłokiem nie ma prawie żadnej alternatywnej ruchomej masy, powinien on bez problemu osiągnąć obroty do 100 000 obr./min (tj. 20 razy więcej niż w przypadku tradycyjnego silnika) lub raczej pulsacje lub wibracje, ponieważ przy przy każdym ruchu tłoka w obie strony krzywka wykonuje tylko jedną szóstą obrotu...
ponadto jest to silnik 2-suwowy, więc moc na litr jest dwukrotnie większa w porównaniu z silnikiem 4-suwowym
ale prawdą jest, że to jest jak instalacja gazowa.Myślę, że musi być niezawodność, bo nie obraca się zbyt szybko (prędkość tłoka dzieli się przez 72!!!) na przykład przy 5000 pulsacji min (5000 / min) 72) 70 obrotów/min na wale silnika, czyli prawie 1 obrót na sekundę, moment obrotowy też musi być fenomenalny....
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113