Eco-drive, ekonomiczna jazda

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)

Eco-drive, ekonomiczna jazda




przez binbins4 » 15/12/05, 21:22

zużywać mniej, przyjmując nowy styl jazdy

1. szczerze przyspieszając,
2. poprzez zmianę biegu na wyższy przy 2500 obr./min i jak najpóźniejszą redukcję,
3. włączając najwyższy możliwy bieg,
4. przewidywanie i regularna jazda.

Rezultat: więcej fair play, większe bezpieczeństwo i redukcja zużycia nawet o 10%.

http://www.eco-drive.ch/fr/f_ecodrive.htm

http://www.energie-schweiz.ch/presse_ar ... 11061f.htm
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79328
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 15/12/05, 21:25

W tym samym gatunku przeczytaj artykuł:

https://www.econologie.com/polluer-cons ... ins-route/

A poza tym mówiłem o ecodrive :) (link i .pdf na dole)
Ostatnio edytowane przez Christophe 14 / 10 / 08, 18: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

Re: eco-drive, ekonomiczna jazda




przez NLC » 17/12/05, 17:26

binbins4 napisał:2. poprzez zmianę biegu na wyższy przy 2500 obr./min i jak najpóźniejszą redukcję,


Aby obniżyć wersję tak późno, jak to możliwe, zależy to od pojazdów!

U mnie na przykład lepiej jak najszybciej zrobić downgrade, oszczędzam klocki hamulcowe i paliwo, bo elektroniczny wtrysk nie podaje już benzyny do cylindrów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 16/09/08, 20:22

oto rajd ekologiczny po europie samochodami produkcyjnymi, pozwalam oglądać wyniki najlepsze to 3,6 litra benzyny i 3,4 litra oleju napędowego, codziennie samochody zmieniają kierowców
http://www.ecotour2008.eu/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza




przez Groar » 08/11/08, 04:16



dobry doktorze :)

Z mojego doświadczenia od czerwca ubiegłego roku, oto moje komentarze:

: Arrow: oszczędność paliwa nie powinna odbywać się kosztem bezpieczeństwa ani uprzejmości.

Opony są bardzo ważne. Producent podaje minimum, poniżej którego opony nagrzewają się i pękają. Na oponie jest podana maksymalna wartość, powyżej której pogarsza się przyczepność. Im mniej są napompowane, tym większy komfort, ale większe opory toczenia (do 50-60 km/h największy opór stawiają opony, poza tym to aerodynamika). Między 2.3 bara a 3.5 bara (min i max moich opon) wybrałem 3.2. Trochę straciłem na komforcie, ale samochód znacznie dłużej zachowuje bezwładność.
W każdym razie sprawdzaj opony co najmniej raz w miesiącu i gdy tylko temperatura zmieni się o więcej niż 10 stopni. Przypomnienie: gdy samochód jest załadowany lub na autostradzie, należy dodać co najmniej 0,3 bara.

Konserwację przeprowadzam u mojego mechanika, ale od czerwca używam diesla z wyższej półki (em...m). Szybko zauważyłem różnicę w zachowaniu mojego silnika dT. Wcześniej miał problem z utrzymaniem stałej prędkości na poziomie 1500 obr./min. Dziś zgadza się pozostać na 1200, a nawet przyspieszyć stamtąd. :) Z drugiej strony, mój silnik dCi wydaje się mniej wrażliwy na jakość diesla i teraz stwierdzam, że brakuje mu momentu obrotowego na niskich obrotach w porównaniu do mojego starego dT. :( co jest tym bardziej dziwne, że maksymalny moment obrotowy dT wynosi 2000 obr./min, podczas gdy dCi wynosi 1500 obr./min.
Ten diesel ma wyższą liczbę cetanową i dodatki czyszczące, co może tłumaczyć lepsze zachowanie niektórych silników, w tym mojego dT.

: Arrow: oszczędność paliwa nie powinna odbywać się kosztem bezpieczeństwa ani uprzejmości.

Płynne toczenie oznacza utrzymywanie stałej prędkości, ale także przewidywanie jak najwięcej. Jednym ze sposobów sprawdzenia tego jest jazda bez pedału hamulca, czyli zwalnianie przy hamowaniu silnikiem. Szybko przekonasz się, że w mieście zmarnujesz bardzo mało czasu, ponieważ ten przed tobą jest zawsze zatrzymywany, kiedy musisz się zatrzymać. W przypadku postojów, ustępowania pierwszeństwa, rond, sygnalizacji świetlnej, niebezpiecznych zakrętów... stosuj tę samą strategię. We wszystkich samochodach z wtryskiem bezpośrednim wtryskiwacze są odcinane, ponieważ to bezwładność samochodu sprawia, że ​​silnik pracuje, a zatem zużycie jest wtedy zerowe.

: Arrow: oszczędność paliwa nie powinna odbywać się kosztem bezpieczeństwa ani uprzejmości.

Używanie neutralnego jest bardziej skuteczne, gdy jest pod kontrolą, ale jest nielegalne we Francji (iirc), ponieważ jest bardziej niebezpieczne: masz tylko hamulce do kontrolowania samochodu, a nie hamulec silnikowy ani pedał przyspieszenia. Ponadto konieczne jest, zgodnie z obrotami silnika, instynktowne poznanie, który bieg należy włączyć.
Wydaje się dziwne, że położenie neutralne, które zużywa, ponieważ silnik musi być zasilany, aby mógł pracować, oszczędza na odcięciu wtryskiwacza. Powodem jest to, że hamulec silnikowy spowalnia samochód, na biegu jałowym samochód przejedzie znacznie większą odległość, a to tym bardziej, że opony mają mniejsze opory toczenia.
Tym, którzy nie opanowali jeszcze przewidywania, odradzam neutralność. Pomarańczowe światło powinno być widoczne z odległości 150 m oraz światło stopu trzeciego samochodu przed tobą.

Kiedy wiesz, jak zachowują się sygnalizatory świetlne, przez które przejeżdżasz, będziesz wiedział, jak zwolnić na tyle, abyś nie musiał się zatrzymywać. Pozwala to uniknąć uruchamiania, ponieważ jest bardzo drogie.

: Arrow: oszczędność paliwa nie powinna odbywać się kosztem bezpieczeństwa ani uprzejmości.

Na koniec wybierz drogi krajowe do autostrad. Zwiększenie prędkości o 10 km/h zwiększa zużycie o 10%, koszt szybko staje się zaporowy. A potem wyjmij z samochodu te wszystkie bezużyteczne rzeczy, które go obciążają...

Moim najlepszym przykładem jest autostrada Toulouse Bayonne:
. 2h55 = 6,9 l / 100 => zawsze przy maksymalnej dopuszczalnej prędkości
. 3h15 = 4,8 l / 100 => zawsze 115-125 i 105-110 na wolnych trasach
tj. czas + 10% = zużycie - 30%
Trasa wynosiła 313 km.
W 3:15 jest to 96,3 km / h.
W 2:55 jest to 107,3 km / h.
Prędkość wzrosła o 11 km / h, zużycie powinno wzrosnąć o 11-12%, lub zostało pomnożone przez 6,9 / 4,9 = 1.44 lub wzrost o 44% !!!

Musisz wiedzieć, jak inteligentnie zmieniać prędkość w piaskowcu fałszywych mieszkań i żeber, aby zaoszczędzić jak najwięcej.
Dodatkowo gospodarka zapłaciła jedną trzecią opłat :)

: Arrow: oszczędność paliwa nie powinna odbywać się kosztem bezpieczeństwa ani uprzejmości.

Wskazówka: pomyśl o swoim samochodzie jako o hybrydzie benzynowej, bezwładnościowej i grawitacyjnej: szybko zrozumiesz, jak oszczędzać benzynę, korzystając z innych trybów napędu :)

Ale przede wszystkim :
1) Przygotuj trasę. Czy nie ma innej trasy niż ta, którą jedziesz codziennie, która zaoszczędziłaby Ci czasu? Osobiście na odcinku szedłem od 10 do 14 km i od 45 do 15 minut :)
2) zanotuj zużycie paliwa przy każdym tankowaniu i obserwuj, jak zmienia się Twój wynik. W końcu zrób grę z innymi ;)
3) spójrz na swoje chwilowe zużycie paliwa, jeśli twój samochód może ci to pokazać. Zobaczysz, kiedy marnujesz i dowiesz się, jak oszczędzać.

: Arrow: oszczędność paliwa nie powinna odbywać się kosztem bezpieczeństwa ani uprzejmości.

Dobra ekojazda,

Denis.

PS umyj też auto, poprawi mu to aerodynamikę...
arf nie, żartuję, powinieneś lecieć tak szybko jak samolot;)
0 x
ecodrive i ecomodder:
megane 1.9 dT 1997: 3.8 L / 100 zamiast 6.7
sceniczny 1.9 dCi 2001: 4.9 L / 100 zamiast 5.9
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/11/08, 16:21

Groar napisał:[[...]Używanie neutralnego jest bardziej skuteczne, gdy jest opanowane, ale jest nielegalne we Francji (iirc)[...]
Zabawne, słyszałem to kilka razy... Czy możesz podać link do czegoś, co wzmacnia to stwierdzenie?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 08/11/08, 18:05

Przypuszczam Drwalu, że mówisz o nielegalności, a nie wydajności?
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/11/08, 18:20

Jak najbardziej, bo na skuteczność ćwiczę od dwóch lat i mogę to zaświadczyć.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79328
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Eco-drive, ekonomiczna jazda




przez Christophe » 22/01/20, 13:01

0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re:




przez GuyGadebois » 22/01/20, 13:11

Drwal napisał:
Groar napisał:[[...]Używanie neutralnego jest bardziej skuteczne, gdy jest opanowane, ale jest nielegalne we Francji (iirc)[...]
Zabawne, słyszałem to kilka razy... Czy możesz podać link do czegoś, co wzmacnia to stwierdzenie?

Używać neutralnego, aby oszczędzać paliwo? Nie dość, że jest to niebezpieczne, to jeszcze nieskuteczne, bo od momentu wstrzyknięcia, gdy tylko podniesiesz nogę, auto nie zużywa paliwa. W stanie neutralnym kontynuuje konsumpcję.
https://www.ornikar.com/code/cours/meca ... point-mort
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 273